Najednou se stalo, že nefunguje odkaz

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod samarit 18. 9. 2019 13:30

Mám dlouho Win10 64bit a k tomu bez problémů používám MS Office 2003. Najednou po kliknutí na odkaz (ve všech modulech office) se objeví tato hláška Obrázek
V jiných aplikacích se odkazy normálně orvírají ve výchozím prohlížeči.
Co se stalo?
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 18. 9. 2019 13:53

samarit píše:...Najednou po kliknutí na odkaz ...
Používate CTRL+KLIK ?
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod samarit 18. 9. 2019 14:36

Ansam - no to samozřejmě ve Wordu, ale např. v Outlooku to není potřeba, tam se na hypertextový odkaz kliká přímo.
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior

Odeslat příspěvekod gifter 18. 9. 2019 16:58

Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: Gigabyte | CPU: Intel | RAM: Kingston | VGA: MSI | HDD: 2x Seagate | SSD: Intel + Crutial | DVD: Samsung | Fan: Gelid + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod samarit 19. 9. 2019 09:06

Díky za pomoc, ale googlil jsem a našel několik návodů, ale ani jeden mi nepomohl. Díval jsem se na jiný počítač s OS Win XP a tam je také Office 2003 stejně postižený. Takže se asi něco stalo s těmi Offisy - zkoušel jsem přeinstalaci bez SP3 a aktualizací, jen s SP3 pak se všemi aktualizacemi a je to pořád stejné.
samarit
Junior

Odeslat příspěvekod samarit 19. 11. 2019 09:19

UŽ JSEM TO VYŘEŠIL:
Já jsem to konečně vyřešil a to nastavením výchozího prohlížeče internetu na Maxthon s jádrem IE 11.
To proto, že jsem ve Win 10 odpráskl MS Edge
(běžně používám Moz.FF a teď tedy jako náhradu za IE tedy výchozí Maxthon - vše portable)
Spokojenost
samarit
Junior

Odeslat příspěvekod samarit 21. 11. 2019 18:42

Takže co z toho plyne?
Microsoft ne že by nechtěl mít pod Win10 Office 2003, ale nechce, aby byl výchozím prohlížečem (pro otevření odkazu z Office 2003) konkurenční a mnohem lepší prohlížeč Mozilla Firefox, ale jen jejich produkt (prohlížeč Edge, IE...?)
Heh
samarit
Junior