Excel 2016 - Jak nastavit vlastní specifický seznam řazení?

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 26. 9. 2019 16:08

Dobrý den,

v sešitu sleduji na různých listech dílčí náklady na projekty. Na každém listu sleduji specifickou skupinu nákladů.

Dílčí listy jsou propojeny se sumarizačním listem prostými odkazy na sloupec s čísly projektů v sumarizačním listu. Údaje v ostatních sloupcích (např. název projektu, obchodní manažer a projektový manažer) na listech dílčích nákladů se načítají prostřednictvím vyhledávacích funkcí ze sumarizačního listu.

Jelikož výsledkem prostého propojení řádků ze sloupce s číslem projektu ze sumarizačního listu do listu dílčích nákladů způsobilo zobrazení "0" jako výsledku vzorce, což se mi nelíbilo, podmínkovou funkcí jsem to změnil na zobrazování prázdného znaku ("").
Potud všechno funguje, jak jsem chtěl.

Mám ovšem problém s řazením v dílčích listech.

Pokud seřadím data vzestupně, mám nejprve prázdné řádky (dopředu jsem v nich nadefinoval propojení pro další projekty a podmínkovou funkcí ve všech jejich sloupcích zobrazil prádzné znaky) a až po nich vzestupně řazené projekty podle jejich čísel.

Jestliže seřadím data sestupně, jsou na začátku sestupně řazeny projekty dle jejich čísel a pak jsou prázdné řádky. Ani to mi ale nevyhovuje.

Potřebuji řadit vzestupně řádky tak, aby nejprve byly vzestupně řazeny existující projekty a až po nich byly prázdné řádky.
Jde toto nějak udělat pomocí vlastních seznamů řazení? Pokud ano, jak to lze obecně nadefinovat?

Předem děkuji za radu.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků