Word 2019

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod keito 5. 12. 2020 16:18

Dobrý den, mám nainstalovaný Office 2019. Při kliknutí na soubor ve Wordu se otevře jak příslušný soubor, tak následující chybové hlášení: "Microsoft Word. Aplikace Word nemůže vytvořit pracovní soubor. Zkontrolujte nastavení proměnné prostředí TEMP. OK"

Výjimečně lze tuto hlášku zrušit, ale většinou je nutno přes Správce úloh Word jako takový ukončit. Zkoušela jsem dle návodů na netu všechno možné, například vytvořit v adresáři TEMP nový textový soubor, a vyčistit dočasné soubory přes nástroje čištění disku. A zde: "uživatel>AppData>Local>Temp", je spousta souborů, takže by to chtělo pročistit, jenže neumím rozlišit, co se může a co nemůže smazat...A ty chybové hlášky se ukazují hlavně u starších wordovských souborů, co jsou delší dobu neotevřené. U předchozích verzí Office se nic podobného nikdy nestalo, až teď s Office 2019.
keito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 12. 2020 16:24

A/ Standardní postup:
Kód: Vybrat vše
cleanmgr

Zaškrtnout vše -> OK
Dostačující, ale poněkud zdlouhavé:
v systémovém HDD desítky minut;
v SSD na pár minut.
Spustit ~ 1 x měsíčně.

B/ Rychlý profi postup na pár sekund:
Admin konzole cmd
Kód: Vybrat vše
del /F /S /Q %temp%
del /F /S /Q %tmp%
md C:\temp
set temp=C:\temp
set tmp=C:\temp

Vyber si. ;-)

Btw:
typická čuňárna:
keito píše:"uživatel>AppData>Local>Temp"

= zbytečně dlouhá cesta.
Pokud by byl BFU taky čuňák a používal dlouhé názvy dokumentů, nevejde se do limitu cesty.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2020 17:15

keito možná bylo již zkoušeno, ale na netu jsem našel v rychlosti toto...
https://docs.microsoft.com/cs-cz/office ... -work-file

Kde se mimo jiné píše...
https://docs.microsoft.com/ píše:Řešení
Chcete-li tento problém vyřešit, vytvořte v počítači novou složku.

Spusťte Windows Explorer

Vyhledejte umístění složky C:\Users\userprofile\AppData\Local\Microsoft\Windows

Vytvořte složku s názvem INetCacheContent.Word.

Poznámka

Může být nutné zapnout skryté položky na pásu karet zobrazení průzkumníka Windows.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod keito 5. 12. 2020 18:40

Ahoj, začala jsem tímto, vytvořila příslušnou složku, ale nepomohlo to.... Ale díky za snahu :-)... Vrtá mi hlavou, co je kde v počítači špatně nastavené, že musím toto řešit. Přece musí být nějaká příčina, ne?

-- 5. 12. 2020 19:44 --

Milanr1 píše:A/ Standardní postup:
Kód: Vybrat vše
cleanmgr

Zaškrtnout vše -> OK
Dostačující, ale poněkud zdlouhavé:
v systémovém HDD desítky minut;
v SSD na pár minut.
Spustit ~ 1 x měsíčně.

B/ Rychlý profi postup na pár sekund:
Admin konzole cmd
Kód: Vybrat vše
del /F /S /Q %temp%
del /F /S /Q %tmp%
md C:\temp
set temp=C:\temp
set tmp=C:\temp

Vyber si. ;-)

Btw:
typická čuňárna:
keito píše:"uživatel>AppData>Local>Temp"

= zbytečně dlouhá cesta.
Pokud by byl BFU taky čuňák a používal dlouhé názvy dokumentů, nevejde se do limitu cesty.

Děkuji za navržené postupy, Omlouvám se, ale můžeš mi to prosím sdělit trochu srozumitelněji? Nejsem natolik zběhlý uživatel a nevím si s tím rady :hm ...Kde najdu ten program cleanmgr nebo jak ho spustím? Děkuji ....
keito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 12. 2020 19:12

Svěř to někomu, kdo umí pracovat s počítačem.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod keito 5. 12. 2020 19:46

No jo, to se lehko řekne. Kdybych někoho takového znala, nešla bych sem na tohle fórum a řešila to s ním, že jo................
keito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2020 19:48

keito nejsem ani odborník na PC, ani na Word. V PC mám navíc jinou verzi.

Napadají mě obecné myšlenky typu, jak a kdo nový Word instaloval a zda pod uživatelským účtem, který právě využíváte.
Občas programy v PC mohou psát obdobné hlášky. Děje se to i třeba z důvodu ochrany uživatelských složek bezpečnostním softwarem, který je chrání před přístupem, z důvodu případné kontaminace (typicky ochrana proti ransomware). Většina programů si ale je schopna své úložiště následně přesunout do jiné, náhradní pozice.

Osobně bych se ze zajímavosti podíval, pokud to ve Vaší verzi Wordu bude stejně jako v mé, do části Možnosti aplikace Word. Tu najdete, když se v aplikaci vydáte po cestě Soubor -> Možnosti -> Ukládání, kde jsou položky Umístění souboru automatického obnovení, a dále pak Výchozí umístění souborů.

V rámci dalšího kouknutí na net jsem objevil jedno hodně starší video. Rozhodně Vás neženu do úprav registrů, neboť si tam můžete způsobit radikálně větší problém, než při současném, občasném Wordově chybování. Nicméně mrknout se na tam prezentovanou položku by mohlo být zajímavé..
https://www.youtube.com/watch?v=_sUXfIyRelg

Jestliže jste již viděla, zkusila... omlouvám se.

Jinak vyčkejte rad zkušenějších odborníků, kteří se v této problematice pohybují.
Naposledy upravil MgX dne 5. 12. 2020 20:38, celkově upraveno 1
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod keito 5. 12. 2020 20:09

Děkuji moc. Podívala jsem se do nastavení uložení a abych to nemusela vypisovat, zkopírovala jsem vše ;-)
WORD ukládání.jpg

Jo a mám nový notebook, koupené Office 2019, které jsem instalovala sama. A účet tu mám jen já...Zpočátku problémy nebyly, až teď po několika měsících. Předpokládám, že proto, že je tam příliš moc těch dočasných souborů...nebo že by to ukládání souborů bylo na špatném místě? ....nebo se to podělalo po nějaké aktualizaci? Netuším. Ale otravuje to, protože v momentě, že chci otevřít některý ze starších souborů, objeví se to chybové hlášení a musím přes správce souborů ten Word ukončit....Na to video se podívám, díky.
keito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2020 20:22

Tabulku máte obdobně laděnou jako mám já, včetně všech cest, které míří, z mého laického pohledu, správným směrem.

Jestliže instalace Wordu zpočátku nezlobila až nyní, jak píšete, možná by bylo zajímavé se podívat na stránky Microsoftu, kde by mohl být nějaký vhodný „Fix It“ nástroj, který instalaci „obnoví“. Na jednom PC jsem před delším časem právě takto, ve velké rychlosti, pouhým kliknutím na nástroj, zajistil „opravu“ MS Office. Stahoval jsem ho samozřejmě přímo z webu MS.

Další alternativou, když neznáte nikoho v okolí, kdo by poradil a ani zde nepochodíte, obrátit se přímo na podporu MS.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 5. 12. 2020 20:27

@keito - K těm příkazům od milanr1.
Klepneš ve Windows10 myší na ikonu Start vlevo dole a z klávesnice hned napíšeš cleanmgr (pak Enter).
Ty příkazy del ...atd. zapisuješ do command (Příkazový řádek). Tedy zase klepneš na Start a napíšeš cmd
otevře se okno command a v něm už napíšeš se správnými mezerami i velikostí písmen
del .....atd. jak psal Milan.
Command se zavírá napsaným příkazem exit nebo jen prostě shodíš uzavřením.
...Ještě ... šipkami nahoru/dolů můžeš v command listovat předchozími zapamatovaným příkazy, jdou i použít k přepsání jejich částí.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2020 20:37

Dovolím si oba dva odborníky doplnit o širší výklad naznačeného, kde článek obsahuje i screenshoty, které mohou také napovědět.

https://www.zive.cz/clanky/jak-vycistit ... spx#part=1
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod keito 5. 12. 2020 21:48

Děkuji všem, vyčistila jsem předtím přes nástroje Win, ale teď i přes ten cleanmgr, pryč jsou dočasné soubory internetu a dočasné soubory, na to ostatní si netroufám, anžto se bojím, aby se někde něco nepokarasilo...., stejně tak jsem se neodvážila čistit, já laik, čistit přes příkazový řádek, protože se musím přiznat, že na to prostě nemám ;-) ...nicméně problém stále přetrvává. Přijde mi, že zádrhel bude někde jinde. Otázkou je, kde .......
Přes podporu MS jsem už zkoušela se ptát, ale rada byla taky čistit přes ten cleanmgr ....
keito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 6. 12. 2020 00:59

Ten příkazový řádek je jen textová verze něčeho klikacího. Klidně zkus.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod keito 6. 12. 2020 08:23

Já vím, že je to jen text, ale jeho odkliknutím se spustí příslušný příkaz mnou zadaný..... ráda bych rozuměla tomu, co vlastně dělám... třeba co znamená, že budu mazat F/S/Q..... To další už vím....Omlouvám se, ale v tomto směru jsem naprostý laik :hm , můžete mi to prosím někdo vysvětlit? :oboze . Děkuji:-)
keito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 6. 12. 2020 17:22

Když si v klidu projdete první reakci na Váš dotaz, zjistíte, pokud vše správně chápu, že byly nabídnuty dvě cesty. Jestliže jste promazání již provedla přes cleanmgr, není třeba pokračovat znovu, jen jinou cestou.

Nicméně vysvětlení příkazu s jeho možnostmi lze nalézt třeba zde. Rozhodně by nebylo vhodné provést příkaz jinak, než byl sepsán rádcem. Takže je asi lepší, že touto cestou nejdete.

Laicky se ale domnívám, že zřejmě prostý výmaz naznačených odkládacích prostorů, neumožní návrat ke korektnímu chování Wordu. Zde se nabízí sekundární dotaz na podporu MS s tím, že cleanmgr byl využit, ovšem beze změn v chybování.

Jak jsem psal výše, jde se zkusit mrknout na MS web, zda tam není nějaký Fix It nástroj, který provede za Vás obnovu defaultního nastavení kompletní instalace Office. Stejně tak lze přes MS nástroj provést kompletní odinstalaci Office s instalací novou, anebo jen spustit jakousi formu opravy instalace. Někdy se ale může jednat o pověstné chození s kanónem na vrabce.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků