Převod vektorového PDF do rastrového PDF

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Firestone 7. 12. 2021 21:33

Ahoj všem,
neporadil by někdo nějaký offline SW Win nástroj pro hromadnější převádění vektorového PDF tak, aby bylo výstupem PDF jako rastr? Klidně i něco command line based aby se dalo v jednom kroku převést více PDF.
Díky za případné rady.
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 7. 12. 2021 22:16

Mimo to, že neporadím, ještě navíc položím dotaz: Jaké výhody dosáhneš při výstupu do PDF rastr?
Díky za objasnění.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Firestone 7. 12. 2021 23:19

Při komplikovaném PDF o velkém počtu entit je práce s PDF velký problém, jelikož se vše šíleně dlouho překresluje.
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 8. 12. 2021 08:48

Nejsem command line expert ale napadá mne jen posílat na "tiskárnu do PDF". Jenže přes interpretační sw, že...
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 8. 12. 2021 09:04

JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Firestone 8. 12. 2021 09:31

Tohle jsem přesně taky zkoušel, ale i přes ten jednoduše vypadající příkaz na pokusném PDF neuspěl s error hláškou a dál jsem se už pak nehnul.
Kód: Vybrat vše
convert -density 300 S4-Model.pdf out.pdf
convert: FailedToExecuteCommand `"gswin64c.exe" -q -dQUIET -dSAFER -dBATCH -dNOPAUSE -dNOPROMPT -dMaxBitmap=500000000 -dAlignToPixels=0 -dGridFitTT=2 "-sDEVICE=pngalpha" -dTextAlphaBits=4 -dGraphicsAlphaBits=4 "-r300x300" -dPrinted=false  "-sOutputFile=C:/Users/Lukas/AppData/Local/Temp/magick-2gyNtP7B55V3PA6UFSuDrx5tD2zpF5FG%d" "-fC:/Users/Lukas/AppData/Local/Temp/magick-10bo3oE_qQe8y7OvUuimavNO4qHyxkBi" "-fC:/Users/Lukas/AppData/Local/Temp/magick-U6vY5sAxwM6lpllJkQ80qjFbVG7qecT2"' (SystÚm nem¨×e nalÚzt uvedenř soubor.
) @ error/delegate.c/ExternalDelegateCommand/516.
convert: PDFDelegateFailed `SystÚm nem¨×e nalÚzt uvedenř soubor.
' @ error/pdf.c/ReadPDFImage/714.
convert: no images defined `out.pdf' @ error/convert.c/ConvertImageCommand/3322.

EDITED: Díky za myšlenku. Mě to donutilo si opětovně přečíst onu error hlášku a napadlo mě, že si budu muset ještě schrastit Ghostscript, který evidentně není součástí ImageMagick. Teď už to vypadá funkčně a zkusím to odladit, aby ten výstup fungoval nějak smysluplně.
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 8. 12. 2021 09:56

Presne tak - dokonce to tam pisou :)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků