Přidání textu do více .TXT souborů

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vchalupa90 28. 6. 2022 14:38

Zdravím,
chtěl bych se zeptat a zároveň poprosit o radu, jak udělat to, když mám třeba 10ks .TXT souborů v notepadu a je v nich nějaký text. Já na konec každého souboru na nový řádek potřebuji přidat text. Nevíte / neporadil by jste někdo jak na to, prosím? Dost mě to trápí, protože třeba do 20ti souborů vkládat a ukádat po jednom je hrozné.

Díky!
vchalupa90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 28. 6. 2022 15:52

Než jsi tohle sepsal, mohl jsi mít těch 20 souborů hotových.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 28. 6. 2022 16:23

Možná by ti pomohl nějaký inteligentnější textový editor, který otevře těch například 20 souborů současně, například pspad. Už to by byla pomoc.

A to jsou pořád ty samé soubory? Dal by se napsat .bat soubor a využít spojování souborů pomocí příkazu copy. V souboru file bys měl to, co chceš přidávat.
Něco jako:
Kód: Vybrat vše
copy file1.txt + file.txt file1.txt
copy file2.txt + file.txt file2.txt
.
.
copy file20.txt + file.txt file20.txt

Nebo něco jako
Kód: Vybrat vše
copy %1+test.txt %1

a jenom bys hodil txt soubor na tento dávkový soubor a on by na konec připsal obsah souboru test.txt

Případně napsat skript na prohledání aktuálního adresáře a přidání do všech nalezených souborů. Ale nenapsal jsi prakticky žádné informace, tak se těžko radí.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StalkerX 28. 6. 2022 18:13

Na to by se dal využít Hromadný měnič
Jednoduchý prográmek bez potřeby instalace.
StalkerX
Junior

Odeslat příspěvekod vchalupa90 28. 6. 2022 21:16

Díky moc, no jedna se o pravidelnou cinnost. Nemohu v praci instalovat na notebook bohuzel zadny SW (vyzkousim Hromadny menic kdyz se nemusi instalovat). Ta moje cinnost spociva dost casto v tom ze dostanu 20, 30, 50.. jednotlivych txt souboru. A v kazdem z nich uplne na konci chybi vlozit na novy radek treba ====KONEC====. Nereste prosim proc zrovna takovouto kokotinu, je to kvuli sw, ktery ma firma a na zaklade posledniho radku to jina appka taha dal do dalsi appky.. znate to. Napadl me prave taky nejaky skript, jenze jsem ,,lama" a po 5ti hodinach snazeni jsem se prave obratil sem na Vas, protoze vim, ze se tu toulaji spousty geeku. Vyzkousim co jste mi sem napsali a pokud by nekdo mel trebas skript z Powershellu, byl bych uplne happy. Moc diky!

-- 28. 6. 2022 22:24 --

Ted jsem zkousel Hromadny menic, co na to rict... many THANKS!!!! Dekuji Vam za cas a pomoc, preji krasny vecer :)
vchalupa90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 29. 6. 2022 07:17

Powershell:
Kód: Vybrat vše
dir *.txt | % { echo "`n====KONEC====" >> $_.name }

Přidá text "====KONEC====" na novém řádku do všech *.txt souboru v adresáři, kde to spustíš.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 29. 6. 2022 10:07

Jak psali vladimir a Wikan, vic neni co dodat. Jednoduche, elegantni a rychle. Muzes si to nejdriv vyzkouset nekde vedle, na kopiich souboru. Abys mel jistotu, ze to funguje podle tvuch predstav.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků