MS Outlook - nemůže připojit k SMTP serveru (0x80042109)

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jiří Hübner 12. 12. 2005 21:44

Potřebuju pomoct se serverem odchozích zpráv. POP3 je mail.nokiakmania.cz, ale SMTP mi to fakt nebere. Nevíte, kde je problém. Před tim mi to normálně šlo.

Úkol jiri.hubner@nokiamania.cz - odesílání ohlásil chybu (0x80042109): Aplikace Outlook se nemůže připojit k serveru pro odchozí e-mail (SMTP). Pokud se tato zpráva bude zobrazovat i nadále, obraťte se na správce serveru nebo poskytovatele služeb Internetu.

MS Outlook

// Howard - upraven nazev, presunuto do Ostatni programy
...I ta nejhorší hodina v životě má jen 60 minut...
Jiří Hübner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 12. 12. 2005 22:10

A opravdu ten SMTP server bezi?

Jeste zkus google.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří Hübner 12. 12. 2005 22:17

Howard píše:A opravdu ten SMTP server bezi?

Jeste zkus google.


Jistě, běží. Včera mi to šlo, v telefonu mám stejnou schránku a taky mi to jde. Teda tedka už to taky přestalo běhat v tom mail.nokiamania.cz (smtp), tak hledám nějakou náhradu...
...I ta nejhorší hodina v životě má jen 60 minut...
Jiří Hübner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří Hübner 15. 12. 2005 17:59

Vyřešeno...

Teďka mám jiný problém s G-mailem. Vše jsem nastavil podle předvoleb webu, ale nejde mi přijímání pošty. Prý se to musí nastavit zvlášť, nevíte někdo o tom něco?

btw: přihlašovací jméno i heslo je na 100% dobře

thx

---------

Úkol jiri.hubner@gmail.com - přijímání ohlásil chybu (0x800CCC92): E-mailový server odmítl vaše přihlášení. Ověřte své uživatelské jméno a heslo ve vlastnostech účtu. Klepněte v nabídce Nástroje na příkaz E-mailové účty. Odpověď serveru: -ERR [SYS/PERM] Your account is not enabled for POP access. Please visit your Gmail settings page and enable your account for POP access.
...I ta nejhorší hodina v životě má jen 60 minut...
Jiří Hübner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod khihihi 15. 12. 2005 18:05

"Your account is not enabled for POP access. Please visit your Gmail settings page and enable your account for POP access." .. nemate nastaveny pop pristup pre gmail, zapina sa v nastaveniach
Moderátor diskusného fóra Živě.cz ve výslužbě
khihihi
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří Hübner 15. 12. 2005 18:13

No jo, omlouvam se, nějak jsem to přehlídl...;)
...I ta nejhorší hodina v životě má jen 60 minut...
Jiří Hübner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fialmo 19. 6. 2022 20:41

Potřebuji radu. Asi před týdnem mi přestala fungovat pošta v Outlooku, poštovní schránku jsem vyčistila, změnila heslo. Neustále se objevuje:

- přijímání ohlásil chybu (0x80042108): Outlook se nemůže připojit k serveru pro příchozí e-mail (POP3). Pokud se tato zpráva bude zobrazovat dál, obraťte se na správce serveru nebo poskytovatele internetových služeb.
fialmo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 20. 6. 2022 06:57

A poslechla jsi nápovědy(?) obraťte se na správce serveru nebo poskytovatele internetových služeb - protože ten by mohl znát, jestli nedošlo na serveru (neuvedla jsi jméno ani, zda je to podnikový nebo veřejný) k nějaké změně ověřování POP3.

Jaký máš OS Windows? Má ten server také webové rozhraní pošty?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 6. 2022 11:03

Co kdybys nám sdělila, o jaký poštovní server se jedná?

Začal bych tím, že bych se podíval, jestli ten tajný poštovní server nezačal vyžadovat vyšší úroveň zabezpečení (například to teď vyžaduje Gmail), nemá výpadek nebo neukončil provoz.

Pokračoval bych tím, že bych prověřil, jestli se nezbláznil firewall na tvém počítači, nebo odkud se snažíš tu poštu vybírat. Nejčastěji to vypadá tak, že firewall oznámí, že se nějaký program snaží komunikovat s internetem a paranoidní uživatel komunikaci nepovolí a potom se diví. Ale setkal jsem se i s tím, že se firewall zablokoval "sám od sebe" a pomohla až odinstalace antivirového programu, jehož součástí firewall byl (setkal jsem se s tím před lety u Eset Smart Security).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 20. 6. 2022 12:23

Dnes má opakovaný problém server Seznam.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 6. 2022 13:54

meda2016: No a co tím chceš říct? Tazatelka psala dotaz už včera a navíc má problém už týden. Seznam ani dnes nemá problémy s přístupem přes pop3, jenom s přímým přihlášením do webmailu, tedy pravděpodobnost souvislosti dnešního výpadku Seznamu s týden trvajícím problémem tazatelky limituje k nule.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 20. 6. 2022 14:31

@vladimir: S dnešnim Seznamem máš jistě pravdu.
Před týdnem mne nutili pro pokračování odklepnout smlouvu na něco, co vůbec nepoužívám.

Edit: Ještě čtu od Tomcat5a: Tam už se nemůžu přihlásit asi týden, pořád ze mne lámou telefon, pas nebo cokoliv, takže s těmito idioty jsem už skončil.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 6. 2022 07:41

Kde jakýsi Tomcat5a cosi o čem píše a kamže se z jakého konkrétního důvodu snaží přihlásit?

Jestli po něm chce Seznam telefonní číslo a číslo pasu, tak se odhadem nejspíš snaží o obnovu zapomenutého hesla a číslo pasu (možná už kdysi dávno při zakládání účtu) si nastavil jako kontrolní otázku. A jestli mu to teď číslo pasu nebere, tak má mezitím možná nový pas. A jestli má i jiné telefonní číslo a mail uvedený jako záchranný už nepoužívá, tak má smůlu, měl by nadávat na sebe a ne na Seznam.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků