Pomoc Outlook - smazana dorucena posta na emailovem serveru

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod martini-tiscali.cz 7. 5. 2007 14:09

Dobry den

Mam problem s tim, ze jsem si stahl z emailoveho serveru seznam.cz dorucenou postu do programu Outlook 2003, z duvodu archivace emailu, jelikoz posledni dobou dochazelo k vypadku serveru seznam.cz a nasledne ztraty dat v emailovych schrankach. Muj problem je ze jsem bohuzel jako zacatecnik v pouzivani Outlook, nevedel ze vychozi nastaveni je ze jakmile se stahnou dorucene emaily do outlooku, tak se na serveru vymazou, coz jsem v zadnem pripade nechtel, chtel jsem si dorucene emaily stahnout jen za ucelem archivace, jinak tento program vubec nebudu pouzivat. Mohl by mi nekdo poradit, jestli je nejakym zpusobem mozne tyto dorucene emaily, ktere mam ted ulozene jen na svem PC dostat zpet na server Seznam.cz do slozky dorucene emaily i s informacemi o puvodnim odesilateli? Predem dekuji za odpoved
martini-tiscali.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sCrew 7. 5. 2007 14:17

obavam se, ze uz nijak... nevim, ze by seznam mel moznost jakehokoli importu...
Quis Custodiet Ipsos Custodes? | Cogito ergo sum
sCrew
Junior

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 7. 5. 2007 14:42

Asi nijak - ale muzete maily poslat treba na GMAIL a vyhledavat pres fulltext. Nebo mate nejaky jiny duvod, proc musite mit maily na serveru u Seznamu a ne v jine schrance nebo na lokale?
Paul Atreides
Junior

Odeslat příspěvekod btw 7. 5. 2007 14:43

Tak to je pech, no :D nejde to nijak, jedine si ty maily preposlat zpět na seznam, v předmětu je nějak identifikovat pro snadnější dohledání a uložit do nějaké složky..
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Junior

Odeslat příspěvekod martini-tiscali.cz 7. 5. 2007 16:31

Hmmm, je to pech :( . Mam uz 3 emailove schranky a myslim ze zrizovat si dalsi uz je zbytecnost, takze asi vsechny ty zpravy odeslu na emailovy server a do predmetu budu psat od koho a kdy mi ty zpravy prisly. Bude to celkem prace, ale chci ty zpravy mit na emailovem serveru abych k nim pristup odkudkoliv.
martini-tiscali.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martini-tiscali.cz 7. 5. 2007 16:33

Stejne by me, ale ani v nejmensim nenapadlo, ze bude defaultne nastavene v outlooku smazani dorucene posty na emailovem serveru po stazeni, opravdu nechapu. :o
martini-tiscali.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ciba64 7. 5. 2007 16:39

klikni dvakrat na e mail ktery chces umistit na server , tlacitko predat dal - napis svoji e mail adresu a odesli to .
ciba64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 7. 5. 2007 16:42

ciba64 - na to by snad bylo lepsi napsat jendoduchy skript nez to delat rucne :)
Paul Atreides
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 7. 5. 2007 17:08

martini-tiscali.cz píše:Stejne by me, ale ani v nejmensim nenapadlo, ze bude defaultne nastavene v outlooku smazani dorucene posty na emailovem serveru po stazeni, opravdu nechapu. :o

Ještě donedávna byla běžná velikost schránky 2 MB, pak 10 MB...
Tak co tě překvapuje na tom, že před lety napsané programy jsou nastaveny tak, aby byla schránka prázdná, a tím pádem schopná přijímat maily?
A kromě toho, ne každý používá webové rozhraní... V době, kdy byl outlook napsaný, snad ještě ani neexistovalo.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 7. 5. 2007 17:25

Tady je jednoduchy kod, ktery preposle vsechny zpravy ve slozce Inbox na adresu, kterou zadate.

V Outlooku povolte makra.
Pres Alt-F11 se prepnete do vyvojoveho prostredi. Kod nize vlozte do souboru ThisOutlookSessions. (verze 2007 EN). V Outlooku stisknete Alt-F8, zobrazi se seznam maker, vyberte makro ForwardMails. Do zobrazeneho dialogu zadejte emailovou adresu, na kterou maji byt emaily ve slozce Inbox preposlany.
Neni problem, abych makro upravil tak, ze pozada o nazev slozky, ze ktere se maji emaily odeslat, nebo aby makro doplnilo/upravilo predmet/telo zpravy....

Kód: Vybrat vše

Public Sub ForwardMails()

On Error GoTo ErrHandler

Dim Inbox As folder
    Dim Item As MailItem
    Dim FWItem As MailItem
    Dim Email As String
    Set Inbox = Application.Session.GetDefaultFolder(olFolderInbox)
    Email = InputBox("Zadejte emailovou adresu, na kterou maji byt odeslany zpravy", "Zadání emailu")
    If (Email = "") Then
        Exit Sub
    End If

For Each Item In Inbox.Items

Set FWItem = Item.Forward()
        FWItem.Recipients.Add (Email)
        FWItem.Send

'Exit Sub

Next Item

Exit Sub

ErrHandler:

MsgBox "Doslo k chybe " & Err.Description, vbCritical + vbOKOnly, "Chyba"

End Sub
[/
Paul Atreides
Junior

Odeslat příspěvekod martini-tiscali.cz 7. 5. 2007 17:54

Diky moc, kod jsem vlozil. Ale kdyz jsem stiskl kombinaci alt+F8 a spustil, vyskocila mi hlaska

compile error:

User-defined type not defined.
martini-tiscali.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 7. 5. 2007 17:57

Co mate za Outlook? Ja jsem tohle na 2007 bez problemu vytvoril a zkusil - muzete poslat screenshot, jak jste kod vlozil?
Paul Atreides
Junior

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 7. 5. 2007 17:58

BTW: Nepreneslo se vam pri kopirovani neco z HTML?
Paul Atreides
Junior

Odeslat příspěvekod martini-tiscali.cz 7. 5. 2007 18:09

pouzivam outlook 2003, nahled bych rad odeslal, ale nevim jak pripojit obrazek
martini-tiscali.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 7. 5. 2007 18:12

Zkuste treba http://ukazto.com/ a pote do prispevku dejte URL do znacky IMG[/img]
Paul Atreides
Junior

Další stránka