Jaký program použít k vytvoření rodokmenu?

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Moorow 31. 7. 2007 20:05

Prosím, jakej program je dobrej k vytvoření rodinného rodokmenu?Není nějaká šablona na velkej rodokmen?nebo nějaký spešl program na rodokmen?

//Mývalice: Upraven název. Tipy, jak napsat správný titulek
Moorow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod __Mirek__ 31. 7. 2007 20:11

Errare humanum est
__Mirek__
Junior

Odeslat příspěvekod martinkasman 27. 9. 2007 11:40

Pokial by si si chcel vytvorit rodokmen na internete, tak na stranke http://www.rodokmen.com
martinkasman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pazem 27. 9. 2007 12:25

WinFamily, je aj v nasich jazykovych mutáciach
pazem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Howard 27. 9. 2007 12:30

GenoPro 2007
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod comment 3. 10. 2007 07:40

Celkem jsem se tím teď zabýval, takže ti můžu poradit. Zaprvé je podstatné, jestli potřebuješ jen nakreslit strom rodokmenu, nebo se tím chceš seriózně zabývat (tzn. dohledávat své předky, zaznamenávat si o nich podrobné informace až třeba k evidování zdrojů jednotlivých informací).
V prvním případě je to celkem jednoduchý úkol a v pohodě by se na to dal použít i nějaký kreslicí program, případně něco pro navrhování různých grafů. Z genealogických programů je tomu asi nejblíž GenoPro.
Ve druhém případě si udělej přehled toho, co je k dispozici a rozhodni se podle vlastních kritérií co je pro tebe důležité, aby program obsahoval. Nainstaluj si alespoň tyto programy:
Legacy Family Tree
RootsMagic
Personal Ancestral File (freeware)
Ancestral Quest
Family Tree Maker 2008
Win Family (starší verze byla i v češtině)
GenoPro
Brother's Keeper
Family Historian
Když si je všechny vyzkoušíš, tak se pak můžeš rozhodnout. Já jsem si vybral Legacy Family Tree, ale neříkám, že je nejlepší ve všech ohledech (no, ikdyž - vlastně je :-) Ještě by asi mělo smysl uvažovat o PAF, protože je zdarma.
comment
Junior

Odeslat příspěvekod comment 3. 10. 2007 21:04

České programy (Rodokmen-Ancestry nebo RodokmenPro) nedoporučuji, v porovnání se zahraniční profesionální produkcí jsou to vyloženě parodie. Je na tom zkrátka vidět, že to někdo dělá doma na koleně. Ono i WinFamily (Norsko) ve verzi 6 vypadalo dost neprofesionálně, ale verze 7 (vyšla teď, před pár týdny) už je na tom o dost lépe. Jen čeština na ni zatím chybí...
comment
Junior

Odeslat příspěvekod dayslypper 17. 10. 2008 00:07

Jednoznačně http://www.myheritage.cz

Rodokmen si na tomto webu vytvoří celá rodina dohromady. Nebudeš na to sám. :-)

Podporuje i import z programů pro tvorbu rodokmenů.
dayslypper
Junior

Odeslat příspěvekod otilrak 10. 7. 2009 17:24

Osobně také využívám služeb www.myheritage.cz

Mohli byste mi říci jaký je rozdíl mezi myheritage.cz a rodokmen.com?

Poslední dobou uvažuji o vytvoření rodokmenu v počítači abych měl nějáké zálohy. Přece jen, mít vše na internetu není nejbezpečnější. V free programu od tvůrců myheritage se totiž nemůžu vyznat. Co si o tom programu myslíte?
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>Sa E1120>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>Ulefone U008>Xiaomi Redmi 6>Pixel4a5g
otilrak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saxi 16. 12. 2009 12:25

Nechci zakládan stejné téma, tak oživím trochu starší:) Přeci jen , čas se trochu posunul¨.......jak se s odstupem času díváte na program,který používáte při tvorbě rodokmenů ? Případně pokud jste jich vyzkoušeli více, který by jste doporučili a proč ? Nemám zrovna v oblibě sdíled osobní data na internetu i když v tomto případě úznávám, že se tím ponekud ztěžuje případné vyhledávání předků a příbuzenských vztahů :) Chtěl bych začít spíš jen do něčeho ukládat informace, které mohu vyzvědět od příbuzných a aby se mi to nejak pekne graficky zobrazovalo. ;-)
AMD Phenom X3 720 @ 3,21GHz | Gigabyte GA-MA770-UD3 rev.1 |A-Data DDR2 4GB 800MHz |Gainward HD 4850 GLH 512MB|Seasonic Energy Knight SS-500ET 500W|Seagate Barracuda 7200.12 500GB | Cooler Master Elite | Scythe Katana 3 | Arctic-Cooling Arctic Fan 12L
Saxi
Junior

Odeslat příspěvekod Milan.Pala 29. 12. 2011 11:20

Opět trochu posunu po letech diskuzi.

Před nedávnem jsem k tvorbě rodokmenů zasedl, jen ze zajímavosti. Vyzkoušel jsem http://www.myheritage.cz. K mému překvapení jsem zjistil, že moji předkové byli již v cizím rodokmenu a nabídlo mi to propojení rodokmenů. Já bych se dostal díky tomu o 300 let zpátky. Na oplátku já můžu doplnit novější informace o jejich potomcích, respektive mých bližších příbuzných, z čeho může čerpat zase zpětně původní autor. Podle mě vynikající funkcionalita. (Otázku autorství a problémů takovéto kolektivní práce nechme nyní stranou.) Bohužel pokročilejší funkce (včetně toho propojení rodokmenů) jsou až v placené verzi (cca 1000 Kč ročně). Máte někdo zkušenosti právě s propojováním rodokmenů - je výsledek uspokojivý? Tzn. nemusím opisovat všechny předky, ale napojí se automaticky nějak rodokmeny na sebe?
Milan.Pala
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 2. 1. 2012 08:55

I ve free verzi můžeš kontaktovat správce toho rodokmenu se žádostí.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 17. 3. 2012 10:51

opet po letech bych zopakoval stejnou otazku jako polozil Saxi: potreboval bych jenom usporadat informace, ktere vim od pribuznych a jsem si jisty, ze ukladani cehokoliv na internet by mnozi nesli spatne (asi i ja) - mate prosim nekdo tip na nejaky vhodny nastroj/program na poskladani rodokmenu??
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 17. 3. 2012 13:15

Tady je porovnání 634 programů: http://www.gensoftreviews.com/

Osobně používám FTB od MyHeritage, pokud člověk nechce, tak nemusí rodokmen publikovat na web, pokud chce, tak tuším do 250 lidí je to zdarma, je možné ho uzamknout tak, že do něj nikdo cizí nevidí.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jannk 17. 3. 2012 16:52

dik! FTB = family tree builder?
jannk
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků