odstranění loga z obrázku (bitmapy)

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sesijama 8. 7. 2008 11:23

zdravím

dá se nějak jednoduše a kvalitně odstaranit logo z tohodle obrázku??? To Adler.

http://www.sesijama.cz/images/101-04.jpg

díky za rady

Sesijama
Sesijama
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 8. 7. 2008 11:40

Odstranit to logo neni vubec zadny problem. Jenze misto nej tam musis neco dat.
Ten napis pujde zamaskovat celkem v pohode. Problem bude jen v tom ptaku, kterej zasahuje do toho tricka. Tam by jsi asi nejakej cernej flek nechtel?
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod djadja 8. 7. 2008 11:45

Adobe Photoshop a jeho nástroj "Klonovací razítko". Logo jde odstranit tak, že to nikdo nepozná.
djadja
Junior

Odeslat příspěvekod Sesijama 8. 7. 2008 12:04

WOW

díky díky díky moc za radu. tu funkci má i GIMP (který používám) (Nástroje --> Nástroje kreslení --> Klonování) a jo to naprosto dokonalé

Super

ještě jednou díky moc

Sesijama
Sesijama
Junior

Odeslat příspěvekod Spiner 9. 7. 2008 18:11

V GIMPu by to mohlo vypadat asi takhle, ale i lépe... ;-)

http://img244.imageshack.us/img244/8366/trickask5.jpg
Spiner
Junior

Odeslat příspěvekod Sesijama 29. 7. 2008 11:02

ty jo jak jsi to udělal .. to vůbec není poznat.. ta předělávka ode mě vypadá jak od čuníka :(
Sesijama
Junior

Odeslat příspěvekod Spiner 5. 8. 2008 13:44

Věř tomu že na tom nic není. Já si obrázek aspoň 4x zvětším a pomalu klonnuji nejbližší okolí - zase nejbližším okolím (aby nebyly velké barevné rozdíly), sem tam něco opatrně rozmažu popř. zesvětlím / ztmavím, rozostřím ap., musí se to občas zmenšovat abys viděl jestli něco nepřeháníš. Nakonec ten přehyb látky doklonovat razítkem - velikost asi 1-3 pixel, směr si musíš odhadnout. Je to jen hra - ale musí se natrénovat a ze začátku to zabere dost času, musí tě to bavit a po nějaké době nebudeš vnímat nějaké těžkosti.
Spiner
Junior

Odeslat příspěvekod Sesijama 5. 8. 2008 14:03

A nemohli bychom se nějak domluvit??? Potřebuju předělat asi 20 obrázků a sám bych se s tím asi dost natrápil.
Co ty na to??

Sesijama
Sesijama
Junior

Odeslat příspěvekod Spiner 6. 8. 2008 13:12

Mám ale v současnosti dost běhání po doktorech + nějaké své aktivity, takže toho moc neslibuju. Někam ty obrázky upni a pošli mi odkaz na vladimirecek@email.cz i s tím co navrhuješ... ;-)
Spiner
Junior