Free program, na prohlizeni obrazku

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mike.M 28. 7. 2008 07:59

Ahoj neznate nekdo free program pro jednoduchou praci s obrazky? prohlizeni, konverze, atd hlavne aby byl free i pro komercni vyuziti. a pod Win samozdrejme. Nasel jsem toho spousty ale free pro nekomercni vyuziti.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .mi0. 28. 7. 2008 08:31

Nenašiel som na stránke pri FastStone žiadne limitovanie len pre non-commercial usage, tak skús hodiť očko na to... osobne ho využívam a nič iné mi ku šťastiu netreba. Ak potrebuješ niečo komplexnejšie, tak žeby GIMP?
.mi0.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepak 28. 7. 2008 08:33

SlowView, například.
pepak
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 28. 7. 2008 08:50

Faststone je pro nekomercni maji to psane, jj to jsem zkousel, gimp nepripada v uvahu, je to pro obyc lidi, ne pro me, kteri potrebuji prohlizec fotek a moct ke hromadne zmensovat a tak. xNview, ACDSee, Irfan, a jine by vyhovovali, ale jen pro non commercial.

SlowView: se zda byt dobry, jenze jsem nikde nenasel jak hromadne resamplovat foto
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Spiner 16. 8. 2008 09:12

Podívej se po nějakých stránkách s open source softem, třeba: http://www.opensourcewindows.org/
Spiner
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 8. 2008 09:08

Ty obrázky budou jen jpg nebo i jiné formáty?
S prohlížením by neměl být problém, to musí u většiny normálních formátů zvládnout programy vestavěné ve windows.
Pokud jde o zmenšování jpg, tak jsem ve firmě používali jpeg resampler. Velmi jednoduché ovládnání, hodně možností nastavení (celkový počet pixelů, přesné rozlišení, podle delší strany, podle velikosti souboru)
http://software.macek.cc/resamplercz.php
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JakubCh 13. 9. 2008 18:58

Od kdy je ACD See free ? Jinak nevím, když je Irfan a Xn(ten nemám moc rád) jenom pro nekomerční...
JakubCh
Junior

Odeslat příspěvekod renderman 28. 9. 2008 19:56

mne vyhovuje na jadnoduche operacie a prehliadanie irfanView. podporuje vela formatov, napriklad zobrazi aj PSD alebo dokonca video subory, je k tomu balik zopar pluginou
CPU- Q6600, CPU Cooler- Scythe Ninga+ Rev B, MB- ASUS P5K-pro, DDR2- 4gb patriot, VGA- sapphire HD3650, PSU- Fortron BS2 500W, HDD- barracuda 250gb 16mb case
renderman
Junior