Jakou freeware náhradu za Photoshop?

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Redneck 3. 9. 2008 19:17

Potřeboval bych nějaký bitmapový editor pro úpravu fotografií - základní ořezy, změny rozlišení, retuše atd... a do hledáčku se mi zatím dostaly Paint.NET a PhotoFiltre. V práci denně pracuji s Photoshopem CS2, takže budu preferovat program, který se mu nejvíce přibližuje. Zkoušel jsem i GIMP, ale opravdu se mi hnusí jeho uživatelské rozhraní - co nabídka to zvlášť okno ve Windows. Paint.NET zatím vypadá velice schopně, i když jsem na něj slyšel dost kritiky ze strany náročnosti a kvůli tomu, že je to postavené na NETu. U photoFiltre mi zase dost vadí asi zastavený vývoj, jelikož freeware je pouze verze tuším 6.3.1 a dále už nová verze 9 s názvem PhotoFiltre Studio je placená. Mohli byste mi doporučit ještě nějakou jinou alternativu nejlépe s možností počeštění? Děkuji předem za Vaše tipy!
Redneck
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mkratky 4. 9. 2008 15:33

Skús GIMPshop.Je to gimp ale upravený tak aby vyzeral ako photoshop. ;-)

Obrázek
mkratky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod running-free 4. 9. 2008 16:13

Pixel
Unix - systém který vám dá dost provazů na to, abyste se sami oběsili.
running-free
Junior

Odeslat příspěvekod Redneck 4. 9. 2008 16:40

running-free píše:Pixel

Velice "výživný" tip. Děkuji!
Redneck
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redneck 4. 9. 2008 16:43

mkratky píše:Skús GIMPshop.Je to gimp ale upravený tak aby vyzeral ako photoshop. ;-)

Rád bych se tomu GIMPu vyhnul úplně. Možná to zní blbě, ale nemám rád nějaké aplikace, kvůli kterým musím instalovat ještě jejich prostředí - v tomto případě tuším nějaké GTK... Zatím testuji oba mnou uvedené programy a stále se nedokáži rozhodnout. Také mne dost zarazilo, že ani jeden z nich neumí převod RGB>CMYK, což bych považoval u bitmapového editoru za základ :hm
Redneck
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mouse T 5. 9. 2008 05:46

To je zajímave, u GIMPu se ti nelíbí +GTK a u Paint.NET v klidu instalujes .NET Framework 2.0 Není to ve výsledku to samé?
Mouse T
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 5. 9. 2008 07:15

Podle profilu ma Vistu a tam uz je .net framework predinstalovany.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mouse T 5. 9. 2008 15:53

Tak to jsem netusil, ja mel naposled Xp a .NET Frameworky jsem musel mit nainstalovany vsechny. Vista mi domu nesmi a ve windows jsem vyjimecne.
Mouse T
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enero 24. 9. 2008 20:50

Photoscape je tiez dobry program... freeware
enero
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků