Nejlepší program pro vkládání vodoznaku

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 23. 2. 2012 11:07

Pro potřeby nedělního článku na Živě.cz se vás ptáme, jaký je podle vás nejlepší program pro vkládání loga či vodoznaku do (série) obrázků, fotek, popř. i videí. Zvládne dobrou práci nějaký bezplatný software, nebo je třeba sáhnout po placeném produktu? Je vůbec třeba využívat specializovaný program, nebo si vystačíte s běžným grafickým editorem? Umí takový editor i hromadné vkládání loga?
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Libb 23. 2. 2012 12:08

Já na tohle používám buď FastStone a nebo vlastní prográmek v C# na pár řádků. Obojí umí samozřejmě i hromadné vkládání.
Libb
Junior

Odeslat příspěvekod JJJandak 23. 2. 2012 12:09

Jako začínající fotograf jsem hledal software, který by mě nejvíce vyhovoval... Po dlouhé době zkoušení jsem dospěl k závěru, že nejlepší je Adobe Photoshop CS5, ale ovšem není nejjednodušší a ani zrovna nejlevnější. Pro automatické vložení vodoznaku musíte vytvořit akci, zde je postup: goo.gl/cLdTc chtěl bych upozornit, že tady díky photoshopu můžete tvořit téměř bez hranic. Tato akce vám potřebný text či obrázek do fotografie vloží, po té v programu (který obvykle dostanete i s photoshopem) "Adobe Bridge" vyberete fotky, které chcete "ologovat" klikněte na - Tools - Photoshop - Image procesor - Zde se objeví okno ve kterém si nastavíte parametry pro převádění fotografií a jako nejdůležitější zaškrtnete "Run action" kde si po té vyberete vámi vytvořenou akci. Po tom co zmáčknete "Run" se začne fotka po fotce označovat a ukládat do výsledného formátu... Takto nakonec může vypadat výsledek: goo.gl/U69oY nebo neprůhledné: goo.gl/7l0C3 Abych to shrnul: "maximální spokojenost + ze začátku trocha potu = doporučuji"
JJJandak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod me vakérav 23. 2. 2012 12:19

Na obrázky imagemagick (lze skvěle zapojit do skriptu a třeba automaticky vkládat při každém uložení), na video Avidemux, filtr „Logo“.
me vakérav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jetelina 23. 2. 2012 12:23

Nevím jestli "devastování" obrázku Vaším logem je ta správná cesta.
- Co takhle použít meta tag? Nebo stegaganografii (odkaz) ?
- Nebo overlay, který přes každý obrázek přehodí vaše logo, tohle by bylo general solution už i pro dříve nahrané obrázky.
jetelina
Junior

Odeslat příspěvekod lubos777 23. 2. 2012 13:16

Ja mám fotky v Picasa 3 (zálohované na webe - Google Fotografie - dostupné len mne - dokúpil som si ukladací priestor), a keď niektoré zverejňujem na webe, tak vybrané si exportujem - zmenším rozmer a pridám vodoznak (napr. dátum alebo URL).
Nevýhodou je, že ako vodoznak môže byť len text, ktorý nemožno formátovať a ľubovolne umiestniť.
lubos777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 2. 2012 13:21

drupal :) jelikoz vsechny obrazky ktery chci takhle "chranit" vkladam na web tak je pro me nejlepsi kdyz na to nepotrebuju zadny program a vse se deje po uploadu do webu.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kohutisko 23. 2. 2012 14:08

zvyknem doporucovat faststone (pre domace pouzitie zdarma) a zatial si vsetci len pochvalovali.
kohutisko
Junior

Odeslat příspěvekod lubos777 23. 2. 2012 14:52

A možno vo FastStone aj hromadne vkladať vodoznak, alebo len jednotlivo pre každý obrázok zvlášť?
lubos777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kohutisko 23. 2. 2012 16:42

pochopitelne ze hromadne. vyberies si adresar, fotky z neho pretiahnes do zoznamu suborov, vyberies watermark, nastavis parametre a bác ho!

viac tu: http://www.faststone.org/FSResizerDetail.htm
kohutisko
Junior

Odeslat příspěvekod czechdude 23. 2. 2012 19:16

JjJandak: Photoshop sám je kanón na vrabce:) existuje do něj super plugin Watermark od nějakýho borce z Asociace profesionálů Photoshopu. Jsem na mobilu, takze přesnou adresu nenajdu, ale stojí za hledání, wodotisky v ps jsou vopruz. Nahradil jsem Photoshop Lightroomem a na 90% si v něm vystacim a mimochodem watermarking má zatím nejlepší jakej jsem používal - dokáže vložit vodotisk přesně doprostřed obrázků a scalovat ho aby nepretekl. FastStone jsem nezkousel.

Jetelina: Nevkladani vodotisku se tu neřeší. Metadata určitě vkládat taky, ale ty jdou smazat bez orezu. A chceme si tak většinou zachovat autorství a udělat v lepším případě reklamu.
czechdude
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JJJandak 15. 3. 2012 19:39

@czechdude Svatá pravda... :)
JJJandak
Kolemjdoucí