Zoner Photo Studio 15 - hromadná změna velikosti obrázků

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod angryman 23. 10. 2012 14:13

Zdravím. Narazil jsem v nové verzi na problém, a chci se zeptat, jestli to vám, kteří používáte Zonera, dělá taky.

1) Vyberu ve správci 1 obrázek -> Upravit -> změna rozměrů. Zaškrtnutá volba "zachovat proporce" a zvoleny "pixely". Pokud měním výšku nebo šířku obrázku, tak se automaticky druhý rozměr dopočte tak, aby odpovídal původnímu poměru stran. Náhled obrázku se mění podle zadaných rozměrů.

2) Ve správci označím 2 a více obrázky. Stejná funkce, zadané stejné parametry. Zkouším měnit šířku (výšku) obrázku, ale druhý rozměr je pořád stejný a nemění se. Nepomůže znovu zatržení volby "zachovat proporce". Neaktualizuje se ani náhled. Zkoušeno na třech počítačích, a všude stejná chyba. Zkoušel jsem reinstalaci programu, výchozí nastavení ale bez výsledku.

Přikládám obrázek: náhled
Oba testovací obrázky mají poměr stran 1:1 (700x700 px). Na levém obrázku vše funguje OK, na pravém už se ale velikost nemění.

Psal jsem i na podporu Zoneru, ale bylo mi řečeno, že je tohle chování standardní. Já tuhle funkcni používal cca měsíc zpátky, a určitě ta změna fungovala automaticky.
angryman
Junior