V čem nejlépe zpracovat fotky z dovolené?

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Flor.cz 27. 7. 2013 14:37

AlesHasala píše:Nicméně v ZPS plnohodnotné vrstvy jako v Photoshopu nejspíš nikdy nebudou, zbytečně by to ovládání programu zkomplikovalo. Navíc by musel přijít vlastní proprietární formát na ukládání vrstev, uživatelé by požadovali zcela nereálnou plnou kompatibilitu s vrstvami z Photoshopu atd...

ZPS se nikdy nesnažilo přímo konkurovat Photoshopu. Photoshop je špičkový editor pro profesionály, ZPS se snaží pokrýt širokou skupinu činností, které se s fotkami běžně provádí (tj kromě editace i organizaci, publikování atd..). A pokud chce někdo srovnávat ZPS a Photoshop, ať se taky napřed podívá na cenu obou produktů...

Konkurencí ZPS je Photoshop Elements, prodává se za podobnou cenu a je i stejně pojatý (editace, organizace, sdílení). PS Elements umí plnohodnotě vrstvy, některé funkce, co má Zoner, mu zase chybí. Je to hodně osekaný Photoshop.
fff
Flor.cz
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 30. 7. 2013 10:06

Kdyz uz upravuju, tak jen cervene oci, orez, pripadne mirne hratky s krivkama gamma/jas/kontrast, pouzivam gimp.

Na skladani panoramat jsem pouzival Microsoft ICE, jednoduchy BFU friendly prgramek.

Btw.co je to v posledni dobe za modu, ze kazdy strka na FB ruzne rozmazane fotky s uplne ujetyma barvama, ktere na lepsim lcd vypadaji jako z pocatku fotaku v mobilech?
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod jaroh 26. 11. 2013 22:43

Dovoľte mi obnoviť toto vlákno:

Na katalogizáciu fotografií používam staručký Adobe Photoshop Album 2. Je to software z roku 2003... Som s ním v zásade spokojný, ale keď nad tým tak rozmýšľam, tak by som ocenil už trochu modernejšie a rýchlejšie rozhranie katalógu fotiek v počítači. Predsa len už začína byť pre moje potreby akýsi ťažkopádny...

Otázka: Máte niekto skúsenosť resp. myslíte si, že má zmysel inštalovať Adobe Photoshop Elements 12? Ide mi najmä o katalogizáciu fotiek (kategórie, tagy, albumy), nie o spracovanie. Mám ThinkPad R400 (rok 2010), 3 GB pamäte, HDD 220 GB (plný iba na 50%), Win7Pro ... Bude na podľa vás ten Elements na takomto počítači rýchlejší (alebo aspoň bezproblémový) než ten Album? Papierovo ten počítač spĺňa technické požiadavky Elements (procesor, pamäť a pod.), ale prax môže byť iná ...

Inštalovať Trial verziu sa mi veľmi nechce, mám ten systém relatívne dosť čistý a svižný aj vďaka tomu, že si tam neinštalujem kde čo a rád by som to udržal a preto sa vopred pýtam...
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 26. 11. 2013 22:48

Ja bych si na tvem miste zkusil jeste zoner photo studio, na kategorizaci a zakladni upravy foto staci a je podstatne levnejsi.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod jaroh 26. 11. 2013 22:51

Dík, ale pokiaľ viem, tak Zoner neimportuje katalóg z AP Album, zatiaľ čo Elements áno. Nechcem mať v počítači dva katalógy, to radšej ostanem pri tom Albume.
jaroh
Junior

Předchozí stránka