Nejlepší program pro prohlížení obrázků a fotek

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Trashman1 3. 10. 2013 16:55

Nejlepší program na prohlížení obrázků je samozřejmě program FastStone Image Viewer a to nejen proto, že je v něm můj překlad do češtiny, ale proto, že v mnoha funkcích převyšuje ACDSee, které jsem okamžitě odinstaloval a nadále ho tak nepoužívám. Jako jednu z nejlepších funkcí vidím při zobrazení obrázku na celou plochu to, že když se přiblížíte kurzorem myši ke kterékoliv straně monitoru, tak vyjede ovládací panel se spoustou funkcí. Pro ty, kteří jsou v ACDSee naštvaní, že při otáčení kolečka přeskakují obrázky, je ve FastStone Image Vieweru horní lišta, kde si můžete obrázky vybírat a nic nevynecháte. FastStone Image Viewer obsahuje velkou spoustu převodních doplňků a je možno tvořit i Prezentace s hudbou fungující bez programu. Každému doporučuji FastStone Image Viewer si vyzkoušet a teprve potom, když se jim nebude líbit, hledat jiný prohlížeč. Sám osobně jsem si ostatní prohlížeče vyzkoušel, ale jsou to jen chudí příbuzní.
Trashman1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pali55 3. 10. 2013 17:54

Faststone Image Viewer je spravna volba.Pouzivam ho uz niekolko rokov a nedam na neho dopustit.
Treba vyskusat.

http://www.faststone.org/FSViewerDetail.htm
pali55
Junior

Odeslat příspěvekod gyoja 3. 10. 2013 18:02

IrfanView
gyoja
Junior

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 3. 10. 2013 18:11

Zatím jsem s všemi prohlížeči tak nějak nespokojený. Moje představa ideálního prohlížeče je následující:

Na dnešních širokoúhlých obrazovkách jsou fotky 4:3 nebo 3:2 zobrazeny s černými pruhy po straně. Líbilo by se mi mít prohlížeč, který by fungoval jako "pás" fotek, kde by byla prohlížená fotka zobrazena uprostřed obrazovky, a předchozí a následující fotka zobrazená vlevo a vpravo přiměřeně zatmavená a případně/volitelně zmenšená a částečně podsunutá pod aktuální fotku. Při přechodu na další a předchozí fotku by aktuální fotka plynule odjela stranou a ztmavla, a fotka z boku by zároveň najela na její místo a zesvětlila se. Následující fotka by opět již narolovala po straně zatmavená. Tedy něco podobného, jako různé prohlížeče fotek na Androidu/iOS.
Skvělé by bylo, kdyby se daly fotky otáčet vlevo a vpravo, a dalo by se nastavit, že taková změna se zapíše do EXIFu a budou jí tedy respektovat všechny ostatní slušné prohlížeče. Možnost zobrazení základních polí EXIFu jako overlay by byla fajn, a u geotagovaných fotek případně i výřez mapky nebo alespoň přechod na mapu v prohlížeči. A aby to rychle startovalo, tedy žádné hrůzy splácané v .NET. Podpora formátů by stačila základní: JPG/PNG/TIFF/BMP[/GIF].
Zatím jsem nic ani vzdáleně podobného tomuto nenašel.
Prostě hledám něco, co by lépe využilo možnosti a vlastnosti dnešního hardware a posunulo prezentační kvalitu o něco dál, a přitom zůstalo jednoduché a účelné. Na správu fotek mi vcelku stačí Picassa v kombinaci s dalšími nástroji, ale pro rychlé prohlížení/prezentaci fotek bych měl raději takovýto "extra" viewer.
Máte někdo tip na něco takového?
ron.jeremy
Junior

Odeslat příspěvekod tc 3. 10. 2013 21:21

Na prohlížení naprosto všeho používám universal viewer. Kromě veškerých fotek otevře téměř vše (texty, videa, pdf....) na jednoduché prohlížení čehokoli výborné. S oblibou mapuju do totalcommanderu na F3. Program je malý (10MB) nenáročný a minimalistického vzhledu.
PS: Při instalaci free verze je třeba dávat bacha na to co uživatel při instalaci odklepne
tc
Junior

Odeslat příspěvekod jxjl 3. 10. 2013 22:07

Osobně používám Gwenview, je to předinstalované v každém kde distru a umí vše,co potřebuji - pro full screen má speciální tmavý skin a obsahuje všechny takové ty běžné editační funkce, kvůli kterým se nevyplatí pouštět GIMP. Další velkou výhodou je jeho rychlost, jelikož není přeplácaný (RSS čtečka v něm opravdu není :-) ), pro značky používá systémový Nepomuk.
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod xlnc 3. 10. 2013 22:45

No, zas výborná otázka do nedělního "Uvolněte se prosím". Mixujou se tu operační systémy, televize, EXIF.. jen pojďte dále, v naší hatlamatla diskusi si každý najde tu svou atrakci a v neděli si to okomentuje znovu v cirkusu Kraus.
Naposledy upravil xlnc dne 4. 10. 2013 12:41, celkově upraveno 1
Petr Pecháček
xlnc
Junior

Odeslat příspěvekod maro.sk 4. 10. 2013 00:27

CADACM100/RRA1520/NSPV4DMHA/KPP/VSGR06/GSR60/J-V-J :)
maro.sk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nelson23 4. 10. 2013 12:24

Na základní prohlížení viewer z Picasy, protože se mi líbí nejvíc. Plus se mi zdá dost rychlý i na mém postarším PC. Na úpravy a správu fotek pak Zoner Photo Studio.

jaKub 31: pokud člověk otevírá fotky z Průzkumínku, tak je Picasa zobrazuje tak, jak byly seřazeny. Bohužel podle data je implicitně zobrazuje při otevření souboru např. z Total Commanderu, což mě také otravuje.
nelson23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x-rated 4. 10. 2013 12:33

Josef Kraus píše:nejlepší pro prohlížení obrázků a digitálních fotek na počítači

nejlepší je samozřejmě ten nejjednodušší, protože de jenom o prohlížení, v tom případě perfektně poslouží vestavěnej Windows Prohlížeč fotografií... na co si svinit komp dalším bordelem, když de jenom o prohlížení? kdyby šlo i o úpravy, tak by se muselo zvolit něco jinýho, takhle neni co řešit 8-)
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full
x-rated
Junior

Odeslat příspěvekod jaKub 31 8. 10. 2013 20:33

nelson23 píše: pokud člověk otevírá fotky z Průzkumínku, tak je Picasa zobrazuje tak, jak byly seřazeny. Bohužel podle data je implicitně zobrazuje při otevření souboru např. z Total Commanderu, což mě také otravuje.

To mě nikdy nenapadlo pouštět to z průzkumníka a že to pojede dobře. Průzkumníka jsme neměl spuštěného leta. Všechno dělám přes Total Commandera. Díky za tip.
jaKub 31
Kolemjdoucí

Předchozí stránka