Začátky s AutoCADem

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Elara 18. 10. 2014 10:44

PS: http://www.imagehosting.cz/?v=jpg3yxy.jpg jak získat možnost přesně nadefinovat hodnotu úhlu? (oranžový kruh)
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 18. 10. 2014 10:47

Jako kreslit vse 1:1 a pak to teprve umistit do zvetseneho ramecku pres _scale je lepsi, no. Info o novem meritku vzhledem k onomu zvetsenemu ramecku napises do razitka a thats it, easy.

Meritkam v kotovacich stylech se ale nevyhnes, pokud tam mas rucne kreslene detailni pohledy.

Edit:
Uhel - kdybys cetl, co ti pisu, vis to. Odkaz na tutorial, kde jsou, mimo jine, vysvetleny i kreslici pomucky upravujici ruzne styly zadavani rozmeru pri kresleni, jsem tu daval posledne. Pak uz jedes klik zacatek cary, vzdalenost tab uhel a mas caru pod uhlem.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod lama 123 18. 10. 2014 10:57

uplně ideální je v modelovém prostoru vše nakreslit 1:1 a pak do výkresového umístit razítko rámeček a přes výřez daný model ve správném měřítku. Ano kotovací styl musí být správně nastaven. Úhel nadefinuješ jako parametr čáry stejně jako zadáváš její délku, dáš čára klikneš napíšeš délku určíš směr a pak tuším TABem přeskočíš na úhel. Už si to přesně nepamatuji protože teď se věnuji 3D skenování a vektorizaci a acad jsem měl naposledy otevřen dávno
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 18. 10. 2014 11:07

Nj, ja mel par zlozvyku z doby, kdy jsem se ucil sam, jeste v acad 2000. A treba v novych acad se bez prepnuti do classic ani nevyznam :D
Ale taky silne vzpominam, uz asi 5let delam hl.v ProE. Misto acadu mam freeware DraftSight, a to jen na rychle zobrazeni nejakeho dxf, apod, pac startuje jen 5s.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod lama 123 18. 10. 2014 11:15

tak acad musím mít také jedině v clasic zobrazení jinak jsem vedle :D, draftsight je fajn, ten používám doma pro své blbosti v práci musím mít acad i kvůli 3D dwg, ale i kvůli tomu že všechno jedeme v práci od Autodesku.
A já si teď hraju s Geomagic Design X a spoustou dat z 3D skeneru.
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod Yarda 18. 10. 2014 13:28

Tohle vlákno sleduji od začátku, občas jsem tu i utrousil své. Dospívám k názoru, že tazateli nebylo (co se týká CAD programů) shůry dáno a měl by uvážit, jestli se nemá živit něčím jiným.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior

Odeslat příspěvekod Elara 20. 10. 2014 16:17

Uznávám, že nejsem ideálem pracovníka v Cad systémech, ale znám dva lidi, co začínali naprosto stejně, a dnes jsou pro firmu, kde pracují, skutečnou oporou.

Potřebuji ještě toto:

Jak si nabindovat k nějaké klávese opakování posledního úkonu?
Jak zmenšit vložené objekty? (když mám .dwg soubory, které obsahují značky,a takovouto značku vložím do výkresu, jak ji zmenším?)
Jak udělat z něčeho, co ve výkresu nakreslím, pevný blok, který pak budu moci navždy už vkládat do jiných výkresů? [jak si udělat vlastní značku]
Když kreslím, mohu zadávat délku, ale jak se dostat k možnosti zadávat úhly?
Jak dosáhnout toho, aby, když k rovné čáře přidávám nějakou odbočku, co není kolmice, tak aby se ty dvě čáry pořádně propojily? Jak dosáhnout toho, že odbočka bude přesně spojena s původní čárou?
Když něco kreslím podle vytištěné předlohy, jak dosáhnout toho, aby ten výkres měl stejné proporce a měřítko jako původní?
Když mám průsečík dvou kolmic, jak dosáhnout toho, aby třetí, "křivá" čára byla přesně v průsečíku těchto dvou čar?
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Junior

Odeslat příspěvekod lama 123 20. 10. 2014 16:58

Hele ty už si z nás děláš ***** že?

Dost otázek tady bylo už zodpovězeno hledej
Kup si knihu nebo si zaplať kurz ptáš se dokola na to samé a pořád netušíš která bije
Nastuduj si základní acad příkazy
Co zkusit použít nápovědu (F1) a zeptat se tam acad má spoustu funkcí moc pěkně popsané

Poslední příkaz vyvoláš pravou myší a v kontextové nabídce je to hned první jestli se nepletu.
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod Hlava 20. 10. 2014 17:22

Ono stačí jít do prvního knihkupectví, koupit si knihu o AutoCADu (investice cca 200-300 Kč), doma si sednout, listovat stránku po stránce a u toho zkoušet příklady, které tam jsou uvedené.
Po 9 stranách dotazů bych se už na ty rady tady vykašlal ...
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 10. 2014 17:34

Posl fce byla tusim enter nebo pres pravomys.
Blok - google "blok autocad", plno tutorialu hned na prvni strane.
Zbytek byl zodpovezen, projdi si toto tema a odkazovane stranky.

Ohledne one opory - neverim, ze clovek, ktery neni sobestacny v reseni jednoduchych ukolu, je oporou. Anebo do toho davali proste i vlastni iniciativu, kterou ty nemas, pak se s nimi ale nesrovnavej.

Jinal, toto je muj posledni prispevek v tomto tematu.
Pokud bys chtel, jsem ochoten te i ucit, od zakladu az po pokrocile fce, pokud jsi pobliz Ostravy. Psal jsem, ze v tom par let nedelam, ale pokud bychom se domluvili, nemel bych problem si acad pripomenout. Pocitej vsak 300kc/h na ruku + cesta.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Yarda 20. 10. 2014 20:38

Já už jsem se mu taky vnucoval.
Yarda píše:Ještě ses nezmínil, odkud vlastně jsi. Já jsem čerstvě v důchodu, v AutoCADu jsem kreslil jednodušší věci a kdysi jsem se to pokoušel učit na jedné střední škole: viewtopic.php?f=922&t=929499&st=0&sk=t&sd=a&start=15
Bydlím tam co se potkali dva medvědi, pokud jsi někde poblíž, mohli bychom se třeba domluvit, že se sejdeme nad tvým AutoCADem a já se tě pokusím ty úplné začátky naučit.

Komu není rady, tomu není pomoci.
Vzpomněl jsem si, kdysi povídal kdosi co pracoval na VVLŠ. Prý když se tam cvičí piloti, tak pokud žáček zvládne sólo po určitém počtu letů ve dvojím, může na stíhačky. Pokud na to sólo potřebuje o určitý počet dvojích letů víc, může na dopravní letadla. Pokud potřebuje ještě dalších několik, může na vrtulníky. A pokud nezvládne ani to, je z výcviku vyřazen. Třeba by to nakonec zvládnul, ale je velká pravděpodobnost, že se brzy zabije. Asi to platí i v jiných oborech, byť ne tak drasticky. Nikdo nejsme dokonalý, já jsem se například nenaučil hrát mariáš.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior

Odeslat příspěvekod Elara 21. 10. 2014 16:25

čau, co je teda lepší?

http://knihy.cpress.cz/autocad-2014-ucebnice.html

http://knihy.cpress.cz/autocad-nazorny- ... -2013.html

V práci máme verzi z roku 2005, doma se učím na verzi 2010.
Elara
Junior

Odeslat příspěvekod Hlava 21. 10. 2014 22:02

Kdybys byl z Prahy, tak ti za stopade můžu věnovat učebnici 2010.
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod Elara 24. 10. 2014 14:46

Čau, knihu už mám, ale hele, něco sem tam nenašel, a potřebuju to akutně:

Jak si v AC nastavím takové to "klasické zobrazování" jak je známo ze starších verzí? V práci mě furt pobízejí, abych si ho nastavil ve své verzi 2010.

A patří k tomu i možnost nastavit si černé pozadí? Anebo je to samostatně navolitelná možnost?

A naposled, když (viz obrázek: Obrázek) mám takle vícero (v tomto případě modrých) bloků, jak je seřadit, aby byly hezky vyrovnané ve středu té zelené "kolejnice"?
Elara
Junior

Odeslat příspěvekod Elara 26. 10. 2014 18:14

Ahoj, existuje nějaký způsob, jak tuto řadu obdélníků vyrovnat do jedné linie, aby byly uprostřed té zelené "kolejnice"?

Příkaz SROVNEJ se mi neosvědčil. Možná ho jen používám špatně...

Děkuji... http://www.imagehosting.cz/?v=jpg3eje.jpg
Elara
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka