NAS a DLNA TV přes internet

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nicknamed 17. 3. 2019 23:38

Dobry den,
Chci si koupit NAS, na ktery chci nahrat hromadu videi, muziky a zalohovat si tam data (postavit ho za pevnou IP). K tomu vsemu chci mit pristup takto:

- cloud data a sync na notebook (nemel by byt problem pres open vpn)
- pristup z DLNA Samsung TV doma (neni problem, k tomu to standardne je urcene)
- streamovat muziku a videa do mobilu s androidem (melo by jit udajne s bubbleupnp?)
- pristupovat k videum, fotkam a muzice pres DLNA TV Samsung z jineho intranetu pres Internet (nejvetsi orisek s nastavenim, ale nerikejte mi prosim, ze to v roce 2019 nejde, to nechci slyset :D).

Diky predem za jakoukoliv radu vedouci k cili....
N.
PS. netusim k cemu je kodi a jine souvisejici veci, v tehle oblasti jsem komplet novackem, takze budu rad, za podrobny navod pro zacatecniky jak to cele rozbehat.
nicknamed
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 18. 3. 2019 15:36

No tak si budeš muset něco nastudovat.

Já používám https://tvheadend.org/ a k tomu přistupuji buď přímo na jeho rozhraní a nebo přes kodi :-)

TV neřeším ale podle mě není problém v místní síti rozběhnout DLNA ovšem jiná TV aby měla přístup k tobě do sítě to dost pochybuji jedině přes www a to bude dost neohrabané - problém je že do TV nejdou doinstalovat všechny potřebné věci, u PC bez problémů.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 18. 3. 2019 18:45

Potrebujes dve veci:

* dostatecne rychlou sit (hlavne upload v miste, kde bude ten NAS za verejnou IP adresou)
* VPN v bridge rezimu, aby se obe vzdalene site tvarily jako jedna. Pri dostatecne rychlem spojeni by to mohlo fungovat.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod calebcox 1. 4. 2019 07:29

Streamovani mimo lokalni sit muzes vyresit jednoduse a pohodlne pomoci PLEX mediaserveru, otazkou je jestli jej bude zvladat NAS (hlavne prekodovani videa pri streamovani mimo LAN). Jaky model mas vybran?
calebcox
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků