Archer C20 nastavení pro nejlepší signál

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Matej23 24. 5. 2023 07:19

Delší dotaz pardon. :)

Ahoj, nedávno jsem na router TP-Link Archer C20 nainstaloval openwrt. Aktuálně to mám tak, že mám z antény na střeše od poskytovatele vedený kabel, který je zapojený do adaptéru k elektřině a z něj vede kabel do LAN zdířky na routeru. V openwrt mám nastavený "bridge" u LAN a DHCP. Jedna WIFI 2,4ghz je na kanálu 1 a druhá 5Ghz na kanálu 36. Přímo u routeru mám signál okolo -40 dBm, ale jakmile jdu do podkroví o 2 metry výš od routeru tak už mám třeba -70 až 80 dBm. Jde tento signál, nějakým nastavením v openwrt zlepšit?

PS: Bydlím v rodinném domě napůl dřevo napůl cihla strop mezi podkrovím a spodkem je beton, železo, parkety a bydlím úplně uprostřed ničeho v chatové oblasti obklopené z půlky lesem a z půlky polem. Díky za odpovědi, kdo pomůže má u mně virtuální pivo :D
Matej23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 24. 5. 2023 10:19

strop - beton,železo......pohlcovač signálu.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 24. 5. 2023 10:23

Navic wifi signal neni jako koule:
https://www.i4wifi.cz/cs/faq/303-wifi-signal

Co koupit AP a dat ho do podkrovi?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 5. 2023 19:19

Mesh.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků