WiFi Router D-Link DI-524

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vladimir 14. 12. 2011 17:25

2A je proud, který je ten zdroj schopný dodávat, vadit to rozhodně nebude.

Kondenzátor ve zdroji je záležitost pětikoruny, ale musí ho člověk mít a musí to umět (a že je to kondenzátor je můj odhad, může, ale nemusí to být pravda.).

Měl by to být kondenzátor pro spínané zdroje, obyčejný může za pár měsíců zase odejít.

Rozhodni se sám - čas na shánění náhradních dílů popřípadě někoho, kdo ti to udělá, jsou taky peníze.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod tom brava 14. 12. 2011 19:23

...takže output víc než deklarovaných 1,2 A může být, ale méně, třeba 600mA asi nebude funkční, co? To bych totiž něco i našel ve skříni....Díky
tom brava
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 14. 12. 2011 19:38

Přesně tak.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Tenente 15. 12. 2011 08:03

Nazdar, zacala se mi dit takova divna vec. Na obou DI-524 mam sifrovani WPA2-PSK. Nicmene na jednom notebooku s Win7 musim po zmene patra (routery mam kazdy v jinem patre domu) prepinat z WPA2-PSK na WPA-PSK. Dalsi divna vec je, ze i kdyz jsem od routeru 30cm tak rychlost pripojeni mam tak kolem 18mb/s. blizi se doba, kdy router odejde do kremikoveho nebe? Predem diky za kazdy dobry hint.
Tenente
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 12. 2011 09:16

30 cm je naprosto nevhodná vzdálenost, obvody jsou přebuzené.

Pokud jsou problémy i na rozumnou vzdálenost (5 metrů, například), tak se opravdu něco děje.

Resetoval jsi problematický D-link do výrobních nastavení a znovu nastavil?

Prohodil jsi na zkoušku síťové zdroje těch D-linků?
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Tenente 15. 12. 2011 09:32

to by mohlo byt tim...zkusim poodejit :o). tovarni nastaveni jsem resetoval, zdroje nezkousel. pokud to nebude tou vzdalonosti zkusim. diky Ti :o)
Tenente
Junior

Odeslat příspěvekod tom brava 15. 12. 2011 13:14

Než se začaly dít problémy s tím, že můj DI-524 úplně odmítal spojit se v síti/přenášet data (viz můj příspěvek výše) jsem pozoroval, půl roku předtím, že síla signálu přes 2 patra dolů jakoby klesala (nemám přesné náměry, ale postupně padala z 60% na 20%....) a byla to pomalá smrt zdroje...(vysvětluju si to tím, že router má sice 3 roky ale zdroj může být klidně o hodně starší skladovka....)
tom brava
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 12. 2011 14:43

3 roky 24 hodin denně: to je bohužel docela normální životnost.

Musí to s rezervou přežít záruku a pak se pokazit, abys musel koupit nové. :D
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod mersa 16. 1. 2012 19:59

Prosím o radu - mám D-Link DI-524 a v portu WAN připojen kabel od poskytovatele internetu.V jednom LAN konektoru mám kabel,který vede o patro níže.K WiFi připojuji notebooky a ke kabelu LAN satelitní příjimač.Vše funguje OK.
Potřebuji ale zesílit WiFi signál ve spodním patře a zároveň připojit ještě do LAN konektoru Blue-ray přehrávač.Nemám možnost ale tahat z D-Linku nahoře další kabel dolů.Pokud koupím ještě jeden router a tento LAN kabel zapojím do jeho konektoru WAN a do konektorů LAN zapojím sat.příjimač a Blue-ray přehrávač,bude to funkční?Případně měli by jste na toto řešení nějakou radu?
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 1. 2012 21:55

Doporučuji ne wifi-router, ale acces point. Router vytvoří novou síť a to je v tvém případě zbytečné.

Potřebuješ ale zařízení s více porty, tady je v AP výběr velice malý, ale naštěstí tak lze nakonfigurovat libovolný wifi-router (WAN zůstane nezapojený, kabel shora povede do některého z LAN, vypnout na něm DHCP server a nastavit nějakou volnou IP-adresu stávající sítě, aby byl pohodlný přístup do webové administrace.)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod mersa 17. 1. 2012 17:57

Děkuji za vysvětlení.Můžeš mi nějaký vhodný doporučit?Nevím,jestli to musí být opět D-Link nebo je to jedno a taky co by měl přesně mít.Hodila by se určitě i komunikace v češtině-nejsem zrovna odborník,tak aby jsem to dokázal sám nastavit.
A pokud by mohl mít i USB port na sdílení tiskárny,příp.HDD bylo by to super.Děkuji
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 17. 1. 2012 20:08

USB port na sdílení tiskárny,příp.HDD: například pomalu každý druhý den zde doporučovaný TP-link TL-WR1043ND.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod paja-ja 17. 1. 2012 20:29

Pro zmiňovaný Tp-Link TL-WR1043ND musíš pro funkci print serveru nahrát alternatívní firmware DD-WRT. S češtinou to ale není.
A při použití multifunkce všeobecně u jednoduchých print serverů nefunguje scaner, jen tisk.
Pak se nabízí možnost připojení tiskárny přes WiFi - teda pokud nemáš doma na USB nějakou slušnou a zachovalou, které se nechceš zbavovat.
paja-ja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mersa 18. 1. 2012 18:42

Ještě jeden malý dotaz.Když vyvedu ze stávajícího routeru D-Link DI-524UP jeden kabel LAN do switche a do tohoto switche zapojím satelitní příjimač a Blue-ray přehrávač,budou mít oba plnohodnotný přístup na internet?Jedná se mi o tento switch: http://interlink.tsbohemia.cz/tp-link-t ... 16259.html
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod soban 19. 1. 2012 03:01

ANO
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka