WiFi Router D-Link DI-524

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mersa 26. 5. 2010 18:58

Měl by jsem na vás dotaz-mám router D-Link DI524UP-funguje už něco přes 2roky úplně v pohodě.Potřebuji udělat 2 věci:

1.dostat internet na LAN připojeného do Linuxového sat.příjimače-doteď jsem požíval na internet jen wifi do notebooků-teď jsem propojil sat.příjimač přes kabel do LAN a nejde mi přes něj internet - kde se to dá nastavit

2.nemůžu se dostat do webového rozhraní-obvyklé už.jméno "admin" a heslo prázdné mi nefunguje.

Prosím o radu.
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 5. 2010 22:12

ad 1) Pokud je na routeru zapnutý DHCP server, mělo by stačit nastavit na zařízení získání údajů z DHCP serveru. Pokud zapnutý není, je potřeba ručně nastavit bránu (adresa routeru), správnou IP adresu (adresa, kterou nemá žádné jiné zařízení v síti, ale má správný tvar), masku sítě (nejspíš 255.255.255.0) a DNS servery poskytovatele internetu.

ad 2) Přístupové údaje zjisti od člověka, který ti router nastavoval.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mersa 27. 5. 2010 17:21

Díky za informace.
Pokud vyresetuji router do továrního nastavení,tak bude fungovat tovární přihlášení tedy" admin".Změní se mi po tomto zásahu i něco zásadního na routeru?Bude dál fungovat wifi připojení notebooků nebo se bude muset znovu celý router nastavit?
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 27. 5. 2010 18:48

Resetování routeru do továrních nastavení resetuje router do továrního nastavení :) Takže všechno nastavení, co bylo změněno, půjde zpět na výchozí hodnoty.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mersa 27. 5. 2010 18:55

Dostal jsem se do webového rozhraní po přihlášení jako "user"-vše vidím,ale měnit nemůžu nic-pouze admin.Jen dotaz,pokud povolím v sekci DMZ (Demilitary Zone) přístup sat.příjimače,který má svou IP v síti LAN na internet,tak by to mělo fungovat,nebo se mýlím??
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 27. 5. 2010 20:36

A co si mámepředstavit pod pojmem "nejde mi přes něj internet"? Pokud se ptáš, jestli se na něj pak připojíš z internetu, abys mohl například naprogramovat nahrávání, odpověď zní: ano.

Pokud chceš například stáhnout z internetu nový firmware a nejde se spojit se serverem v internetu, tak DMZ nepomůže. Tady bych doporučil zkontrolovat, jestli máš na tom satelitu nastavenou správnou IP-adresu, masku, bránu (a DNS, pokud je vyžadován).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mersa 28. 5. 2010 11:41

vladimir píše:A co si mámepředstavit pod pojmem "nejde mi přes něj internet"? Pokud se ptáš, jestli se na něj pak připojíš z internetu, abys mohl například naprogramovat nahrávání, odpověď zní: ano.

Pokud chceš například stáhnout z internetu nový firmware a nejde se spojit se serverem v internetu, tak DMZ nepomůže. Tady bych doporučil zkontrolovat, jestli máš na tom satelitu nastavenou správnou IP-adresu, masku, bránu (a DNS, pokud je vyžadován).


Děkuji za odpověď.Jde mi o to,aby se sat.příjimač spojil na internetu se serverem pro aktualizaci firmware.Když jsem sat.příjimač spojil kabelem s routerem a povolil v sat.příjimači DHCP,tak mi ihned vše naskočilo(IP,maska,DNS apod.).Nevím,jestli je problém v tom,že není v síti LAN povolen přístup na internet - toto by jsem potřeboval u sat.příjimače změnit... :hm
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 28. 5. 2010 13:06

Pokud ostatní zařízení komunikují, není chyba v routeru.

Vlastním satelitní příjímač Topfield a taky mi update z internetu nefungovalo a musel jsem to nakonec udělat ručně přes USB paměť.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mersa 28. 5. 2010 13:36

vladimir píše:Pokud ostatní zařízení komunikují, není chyba v routeru.

Vlastním satelitní příjímač Topfield a taky mi update z internetu nefungovalo a musel jsem to nakonec udělat ručně přes USB paměť.


Já mám sat.příjimač HD-BOX-uvidím,ještě si s tím budu chvíli hrát a jestli to nepůjde,tak budu muset zapojit USB flešku.. :-)
mersa
Junior

Odeslat příspěvekod mantequia 31. 10. 2010 11:25

mam obdobny problem na pude mam TP-LINK Wireless Router WR543G pricemz do linky jedna je soupnutej komp a do linky 2 je wi-fi router pri zadani 192.168.0.1 me to hodi na ten prvni a ne na ten ktery chci nastavovat s CDckem mi to dela problemy, nejaky napad ? diky
mantequia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 31. 10. 2010 11:35

Jediným nápadem je, abys líp popsal, jaké je zapojení a jaké jsou nastavené IP adresy a režimy na obou routerech. Věštecké koule zde totiž nevedeme ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 11. 11. 2010 22:37

Mám tento router, když jsem ho koupil nastavil jsem si zabezpečení WEP 128bit, ale pak jsem četl, že to je nedostatečné a tak jsem se rozhodl nastavit si WPA2-PSK(AES), ale ouha NB s Vistama Home Premium se nepřipojil, pomohl až restart routeru do defaultu.
Pak už se NB připojil normálně, ale problém je když NB uspím, pokud ho probudím tak do 30min, jede net normálně, pokud ale je uspaný víc jak cca 45 minut, tak už se net nerozjede, jen to pořád ukazuje omezené připojení, nakonec načte lokální síť, ale net nejde, je třeba restartovat bezdrátový adaptér v NB.
Adaptér v NB je Broadcom s posledním ovladačem.
DHCP mám dynamické.
Router je s posledním firmwarem.
Na zabezpečení WEP to jede normálně.
Na WPA-PSK ať už TKIP nebo AES to blbne taky.
Ví někdo co s tím?
Koleckobetonucimalty
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 11. 2010 23:35

Informace o "poslední" verzi ovladače a o "poslední" verzi firmware je dost irelevantní, zítra už může být poslední verze jiná, než je dnes ;) Napiš tedy konkrétní čísla pro verzi firmware a verzi ovladačů.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 12. 11. 2010 00:13

Verze wifi adaptéru Broadcom 4.170.77.3 ze dne 21.3.2008 no novější jsem nenašel.
EDIT: Tak nakonec našel, verzi 5.100.57.8 ze dne 19.8.2010.
Router D-Link DI-524 V3.12 ze dne 31.7.2008
Koleckobetonucimalty
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 12. 11. 2010 12:13

Nastala nějaká změna po aktualizaci ovladačů?
Máš nainstalovaný SP2 na Vistě?
Bari007
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků