WiFi Router D-Link DI-524

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod misamasta85 15. 1. 2010 21:12

Ahoj, tak jeden problém vyřešen, teď ale bych potřebovala poradit s dalším. Stále mám potíže s routrem, když jdu na net tak se přihlásím až na druhý nebo třetí pokus. Píše mi to že selhalo spojení. Už jsem zkoušela snad všechno můžete mi někdo poradit čím by to mohlo být. Děkuji
misamasta85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 1. 2010 21:34

Dej sem výpisy ipconfig -all z doby, kdy internet funguje a když nejede. Z toho možná poznáme, jestli není problém s přidělováním IP-adresy atd. z DHCP serveru.

(Návod, pokud potřebuješ je zde: http://it.cestuji.info/ipconfig_-all.html )

Problém je při připojení přes wifi, přes kabel, nebo v obou případech?

Verze windows?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misamasta85 16. 1. 2010 11:17

Mám XP, problém je při obouch připojeních a IP adresu mám statickou tak nevím
misamasta85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misamasta85 30. 1. 2010 13:55

Ne jsem laik a nemám zapojenej kabel. Všechno je ok, instalace za pár minut pak to funguje třeba pár hodin a až potom to nějak zamrzne a nepustí mě to jinam než na hlavní stránku na seznam.cz na obouch pc současně. Tak nevím nikdo mi nedokáže poradit
misamasta85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 1. 2010 18:44

V době, kdy nejede internet, funguje ping na 77.93.192.144 ?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanamond 1. 2. 2010 19:38

Vladimír se ptá správně a proto, že ta úvodní stránka se Vám nezobrazí z internetu ale z cache prohlížeče. Nejjednodušší metoda, zda internet reálně jede je opravdu ping na www.seznam.cz ( pokud to jede, jede i DNS ) nebo ping na 77.75.76.3 ( což jede i bez DNS serveru ). Je to opravdu třeba zkusit v momentě, kdy Vám to nejede.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 2. 2010 08:13

To Vanamond: jak je vidět, tak misamasta85 o nějaké řešení problému nestojí, protože v jeho profilu vidím, že toto fórum navštívil naposledy 30.1. 13:55 , když psal ten dotaz.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALDA._ 2. 2. 2010 11:42

Dobrý den, také mam problém. Když sem měl D-Link DI-524, tak sem snad víc jak rok nemusel router restartovat, protože nebyl jediný problém. Nedavno jsem koupil D-Link DIR 615 a problémy začaly:
1) docházelo k neustálým výpadkům spojení (třeba na půl minuty, pak to opět naskočilo - testováno stahováním několika souborů + ping na router). Má wifi karta v notebooku je od Intelu 5100 AGN. K výpadku vždy docházelo jen při režimu "N". Už jsem ho vypnul a je to v pohodě. Internet již běží stabilně, bez výpadků.
Problém č. 2 - zatím nevyřešený - Zhruba tak jednou týdně mi nefunguje internet (seznam.cz, centrum.cz atd.), ale přitom skype funguje, antivir se mi zaktualizuje. Ale prostě prohlížet jakékoliv stránky nejde. Jediné, co to vyřeší je nápíchnutí se na router a uvolnit a obnovit DHCP. Ještě je divné, že když dam ve webovém rozhraní routeru ping test, tak to napíše, že test proběhl v pořádku... Přes cmd mi ping test neprojde. V routeru mam nejnovější firmware.
Opravdu netušim, čím to může být a věřte, že mě to pěkně rozčiluje.
Přitom, když sem měl DI-524, tak opravdu za celý rok žádný problém.
ALDA._
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 2. 2010 12:05

ALDA._ píše:když dam ve webovém rozhraní routeru ping test, tak to napíše, že test proběhl v pořádku... Přes cmd mi ping test neprojde.
Ping kam?

Pokud například ping z počítače na 77.75.72.3 funguje a ping na seznam.cz ne, dá se z toho vyvodit, že je problém v překladu doménových jmen (v DNS-serveru).

V takovém případě je možné, že na DIR-615 "zamrzá" integrovaný DNS-server a mohlo by pomoci, nadefinovat počítačům DNS server ve vlastnostech TCP/IP protokolu ručně. Je třeba tam napsat adresu skutečného DNS serveru v internetu, ne adresu D-linka.

DNS-server zjistíte v podkladech od vašeho poskytovatele, popřípadě ve statusu toho D-linka v době, kdy funguje.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALDA._ 2. 2. 2010 13:36

Díky za radu.
Ping třeba na seznam.cz z webového rozhraní funguje, z příkazu cmd nefunguje.
Takže asi počkam, až to zase nebude fungovat a pak zkusim napsat do vlastností wifi karty tu DNS adresu (kterou jsem si právě teď opsal).
Pak dam vědět, jestli to pomohlo.
ALDA._
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ALDA._ 3. 2. 2010 08:59

Tak náhodou dnes ráno stejný problém. Opravdu to vyřešilo to, že jsem zadal ty DNS servery, jak poradil vladimir (za což mu děkuji).
Ping na seznam.cz z cmd nefungoval, ale na 77.75.72.3 fungoval...
Ale co teď s tím? Tohle mi přijde jen jako dočasné, ikdyž dobré, řešení. Abych každému, kdo ke mě přijde musel nastavovat DNS, se mi nechce.
Pomohlo by třeba přehrání firmwaru (jde nejnovější firmware přehrát stejným firmwarem)? Mohlo by to vyřešit? Díky za rady.
ALDA._
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ALDA._ 3. 2. 2010 09:35

Ještě jeden dodatek. Jelikož mi nefungovalo připojení přes wifi ani v mobilu (Nokia N95), tak sem DNS nastavil i v něm, ale bohužel to nepomohlo. Chvíli jsem s tím laboroval a nic. Pak sem DNS v mobilu smazal a internet naběhl. Jsem z toho zmatenej...
ALDA._
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 2. 2010 09:36

Anglický návod strana 32: Network settings: Enable DNS Realy Zkus zrušit zaškrknutí tohoto políčka.

Když je políčko zaškrknuté, DHCP přiděluje jako DNS adresu routeru, když není zaškrknuté, měl by přidělovat adresu skutečného serveru z internetu (doufám,že jsem to dobře pochopil).

Dále pro jistotu zkus zadat IP-adresu DHCP serveru ručně i do nastavení WAN-portu, pokud ji už tam nemáš.

(Změna nastavení se projeví možná až po restartu routeru (odpojit na chvíli od elektriky). Co ti přidělí, můžeš zkontrolovat pomocí ipconfig -all.)

Zkus to sledovat trochu dlouhodoběji: možná nakonec chyba není v tom DNS, ale naskočilo ti to proto, že jsi v PC "sáhl" do nastavení sítě... Ale to, že blbne i mobil, by nasvědčovalo spíše problémům s routerem.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALDA._ 3. 2. 2010 15:27

Díky za rady. Teď sem znovu nahrál firmware. Je divné, že všechno nastavení po upgradu zůstalo. Myslel sem, že budu muset vše nastavovat znova. Každopádně bude dále zkoušet a testovat. Je blbé, že se ta závada nevyskytuje zas tak často, tak to testování bude na delší dobu. Až na něco přijdu, tak se ozvu. Ještě jednou díky.
ALDA._
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 2. 2010 15:58

Takže přece jenom existovalo novější firmware? To byla první věc, na kterou jsem pomyslel, ale když jsi psal, že máš nejnovější...

Vyzkoušej, uvidíš. Podle toho, jak se to chovalo při pingu, je nějaká chyba v DNS, takže vyskoušej v případě potřeby něco změnit v nastaveních DNS, třeba zrušit ten Enable DNS Realy a počkat, jestli se chyba zase objeví.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků