WL5460AP +scan sítí +vypadávání signálu

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod qwe2 13. 6. 2007 09:35

Zdravím.
1) Když dám na WL5460AP skenovat sítě(nastavení klient) objeví se všechny sítě v okolí kromě mé vlastní.Jsem na ní připojen,funguje mi internet a vše ostatní,ale nevidím ji v proskenovaných a tudíš nevím sílu signálu.(potřebuji nastavit anténu na vlastní AP)
Netušíte proč ji tam nevidím?Jiným softem v případě takovéhoto zapojení (5460AP) signál nezměřím že?!
2)Vím,že na wifi je potřebná přímá viditelnost.Mám klienta od AP 500m,přímou viditelnost mám,ale těsně vedle přímky AP-client jsou listnaté stromy.Rychlost připojení-včera 14.00-15.00-3Mega ;15.00-16.00-50kB ; večer 500kB - ???Čím takové rozdíly?Stromy ani při větru do viditelnosti nezasahují-jen jsou těsně vedle!
Díky za odpověď
qwe2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mafo 13. 6. 2007 09:41

nemas skryte SSID?
Life is war with PC (etc.).
Mafo
Junior

Odeslat příspěvekod THOMAS 13. 6. 2007 10:21

kolísanie rýchlosti môže byť spôsobené zahltením frekvencie v tom čase ... a dalšia vec nestačí len priama viditeľnosčť po mylenej čiare ale signál sa šíri akoby takým oválom ...
THOMAS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 13. 6. 2007 11:25

Nejsi večer rušený nějakým jiným vysílačem, který vysílá na stejném nebo vedlejším kanále? Přes den třeba jede jenom naprázdno, ale večer se k němu třeba připojuje mnoho dalších počítačů.

Zlepšení signálu - jestli to máš třeba jenom na internet, tak by ti možná nevadilo snížení maximální rychlosti, když bys obě zařízení přepl do B módu, který má lepší prostupnost vlhkým vzduchem a překážkami, než módy B+G nebo G
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwe2 13. 6. 2007 15:09

SSID mám skryté jako bezpečnostní prvek - to má vliv na kolísání signálu?
kanály okolo-i tento jsou obsazeny min. jednou sítí,jedu na asi nejméně vytěžovaném kanále!
nastavení AP - skryté ssid,mód B,rychlost stažená na 5,5 ,
to samé i na klientovi .
Vyzařovací diagram znám,ptal jsem se na stromy proto,jestli to může mít tak velký vliv.
AP je všesměrovka 8db (budu připojovat i jiného klienta přesně na druhé straně od prvního) proti panelka 14db + 5460AP stažen na součet 20 db.Když se okouří 5460 na plný výkon občas to pomůže-občas ne!
A jak jsem psal dopoledne je to super-od zhruba dvou do večera nic moc.Vypadá to na nějakýho rušiče.Dá se s tím něco dělat?Před
měsícem to bylo ready!
A co ten SSID ?

A netušíte proč se nevidím v tom scanu sítí?
qwe2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Barkas 13. 6. 2007 15:21

Nevidis ze zrejme proto, ze to SSID je skryte. Jinak by nebylo skryte. To je prekvapeni, ze?
Co se tyce kolisani signalu, muze to byt tim, ze ti nekde natekla voda. Vetsinou do konektoru. Jinak zkus zesilit signal na strane klienta. Podiv se i na antenu jestli se nepohla. Zkus si zmenit kanal.

Nejelpsi je se na antenu (strana klienta) pripojit primo pres např. berdratovou kartu v notebooku a pomoci např. netstumbleru zjistit jaky je tam signál a anténu doladit!
Barkas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwe2 13. 6. 2007 15:46

no,ja myslel a u jednoho PC mi to funguje tak,že i když mám skryté SSID,tak vidím obsazený kanál ,MAC adresu AP,ale nevidím pouze SSID.Takže bych se identifikoval podle MAC adresy AP .
Pokud jsem zkoušel scanovat s 1120AP jako klient,tak se taky vidím podle MAC.Bohužel 1120 už se poroučel a 5460 mě nevidí! Zkusím vypnout vypntý SSID :o)
qwe2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwe2 13. 6. 2007 15:51

Halelujá - pomohlo to - tedy zobrazit SSID - jedna věc vyřešena .
Zajímavé - je to rozdíl oproti 1120AP - tam to šlo poznat podle té MAC adresy !
qwe2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod THOMAS 13. 6. 2007 15:55

tahto kanály sa na 2,4 prekrívajú ak je nastavená iná rýchlosť ako 2 Mbps defacto existujú iba 3 kanály , ktoré sa neprekrívajú 1,6 a 11
THOMAS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwe2 13. 6. 2007 16:07

jsme na CH6
qwe2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod THOMAS 13. 6. 2007 18:56

qwe2 , ale ak je niečo na okolitých kanáloch tak sa samozrejme navzájom rušia ...
THOMAS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Barkas 16. 6. 2007 09:32

THOMAS píše:tahto kanály sa na 2,4 prekrívajú ak je nastavená iná rýchlosť ako 2 Mbps defacto existujú iba 3 kanály , ktoré sa neprekrívajú 1,6 a 11
Barkas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků