premostenie 2 sieti, alebo zdielanie internetu LAN cez LAN

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eraser_svk 8. 7. 2007 17:15

neviem, ci sa tu tento dotaz uz nachadzal, kedze ide o mozno celkom specificky dotaz, tak sa pytam tu

bratranec je pripojeny cez LAN kabel, ktory vedie do routera, do ktoreho je pripojeny zbytok bytovky

ide mi o to, ze chcem prepojit s jeho PC moj notebook, opat cez LAN, aby sme boli objaja pripojeni na net

bude stacit doniest so sebou hocijaku 10/100 PCI LAN kartu, cross kabel, prepojit a premostit v control paneli ? bude to mozne ? nebude potrebne nieco nastavit?
eraser_svk
Junior

Odeslat příspěvekod mattelko 8. 7. 2007 17:49

Nenapísal si aký operačný systém ma tvoj kamarát.

Vo Windows XP sa to dá najjednoduchšie spraviť cez Sprievodcu nastavením siete v Ovládacom panely.
Vyber prvú možnosť: "Tento počítač má priame pripojenie na Internet. Ostatné počítače v sieti sa pripájajú na Internet prostredníctvom tohto počítača". Ďalej už postupuj podľa pokynov.
mattelko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 9. 7. 2007 16:57

ma XP

sprievodcovi by som sa rad vyhol... takze postaci nechat na sietovke, cez ktoru je pripojeny na net IPcka tak, ako su, pridat dalsiu sietovku, nastavit jej 196.168.0.1 a u mna napriklad 196.168.0.2, zapnut u neho zdielanie internetu, nastavit u mna pripojenie cez branu 196.168.0.1 a mozme internetovat aj hrat ?
eraser_svk
Junior

Odeslat příspěvekod Wirtual 9. 7. 2007 17:16

na sitovce pres kt je pripojeny net v nastaveni zaskrknes sdilet toho pripojeni k internetu... Na druhe sitovce a u sebe nenastavuj nic... IP by mel pridelit DHCP...
Wirtual
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 9. 7. 2007 19:01

Měla by stačit volba přemostit, bude se to chovat podobně jako by tam byl switch. Router ti pak přímo přidělí adresu, tedy pokud je nastavený na přidělení adresy libovolnému počítači v LAN.
Sdílení připojení k internetu je v tomto případě spíš kontraproduktivní, ale lze ho použít.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod welfare 26. 7. 2007 22:45

O to iste sa pokusam ako zakladatel tejto temy, moj problem je v tom ze mam Wifi v PC, sietovým kablom som prepojil sietovku z PC do notebooku, skusal som vsetko mozne, premostenie, proste vsetko co ste tu napisali,ale ono to nefunguje, siet ide ale Net nie, neviete cim to moze byt OS v Pc je Xp home edition a v Notebooku je Vista Home Basic. VDaka.
welfare
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 27. 7. 2007 07:48

Máš nastavenou defaultní bránu na IP adresu routeru? To by ale mělo obstarat už DHCP (nepoužívej ruční nastavení IP ale automatické). A co nastavení DNS serverů?
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 27. 7. 2007 08:12

Jeste se podivej na jeho firewall, esi ma povolene sdileni internetu. JInak zkus treba misto zoznam.sk napsat 213.81.185.31 jestli vam najede. Pokud jo je problem v DNS.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod welfare 30. 7. 2007 14:54

IP mam nastvenú automaticky na XP aj na Viste. Problem je v tom že sieť funguje ale Internet na Viste nejde,absolutne tomu nechapem.Mohli by ste mi prosim poradit ako to mam nastavit aby mi isiel Internet na Viste. Dakujem velmi pekne
welfare
Junior

Odeslat příspěvekod welfare 30. 7. 2007 15:31

Neviete čo je to: Residential Gateway Device vo Viste to ukazuje v centre sieti a neviem na co to je, moze to sposobovat ze nejde Net na Viste?
welfare
Junior

Odeslat příspěvekod DJ-ATB 5. 1. 2008 14:00

Ja mam presne tento istý problem .. Na PC mam Windows XP professional a na Notebooku Vistu... Sieť medzi nimi mi funguje .. ale Net ani za ten svet rozbehať :evil: .. skušal som už všetko ... a stále nič :roll: ... Ak by ste mali ešte niejaké nápady tak prosím poraďte.. Vopred ďakujem :wink:
DJ-ATB
Kolemjdoucí