Spolahlivy ADSL Router do 2000,-SK

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pomec 31. 7. 2007 11:31

Zdravim all,

momentalne mam usb modem DrayTek Vigor 318 a ten mi vypina internet a musim potom vzdy restartnut pc. Tak sa teraz pozeram po nejakom routery, ktory by bol bezproblemovy(aby vydrzal byt aspon pripojeny na nete) a jednoducho nastavitelny. Mam 4G ADSL internet od Tcomu. Pomozte mi prosim s vybratim spravneho routra, aby mi v pohode slapal a cenovo do 2000,-Sk. Dakujem za kazdu pomocnu odpoved
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 31. 7. 2007 20:23

Ja som asi pred mesiacom kupoval svoj prvý router a mám tiež DSL od T-Comu. Nemal som zatiaľ žiadny problém. Kupoval som síce v Ageme (veľkoobchod), ale aspoň teda uvediem, že je to SMC 7904BRB2 ADSL2 Modem, Router, 4 port switchX.
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod d0ggie 31. 7. 2007 20:37

a na co si prosim Ta setril ked si si zavadzal ADSL od T comu? Maju tam kvalitne routre uz od 1000Sk< hore(hovorim routre- lebo samotny modem s jednou osamotenou zastrckou na USB je v dnesnej dobe nanic.. a hlavne nestabilne riesenie ako si sa stihol sam o tom presvedcit :)
aj tak odporucam draytek vigor VGST uz len kvoli buducnosti (a to blizkej-wifi,4E porty, podpora VoIP, ADSL2 atd.)
nesetri ale rozmyslaj ;)
tento prispevok neber ako "napadnutie tvojej" osoby skor moje pocudovanie, ze este niekto vobec pouziva jednoduchy usb adsl modem. ahoj a pekny den
d0ggie
Junior

Odeslat příspěvekod pomec 1. 8. 2007 13:39

Ja som nesetril vobec - ten modem mam uz asi 3 roky ak nie aj dlhsie. Medzitym som mal router Zyxel a ten bol perfektny, lenze bol firemny a musel som ho vratit. Takze premyslam, neboj. Som cital, ze vseobecne firma draytek nieje moc kvalitna, ci? Draytek Vigor VGST je ale aj trosku predrazeny, nemyslis?

Ten z toho Agemu sa mi zda byt fajn, teda hlavne tou cenou. A nastavenie nebolo nejake zlozite, lebo som pocul, ze pri vacsine tychto zariadeni(routery) je to zlozite?
Naposledy upravil pomec dne 1. 8. 2007 13:46, celkově upraveno 1
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod d0ggie 1. 8. 2007 13:45

ok, beriem spat..tie 3 roky som si nejak nestacil k tomu domysliet :)
kup bud asusa alebo zyxela ak vyslovene nechces drayteka, asi tak...
mne ten vigor naprosto vyhovuje,ak by som ho nekupil za 3900 z akcie tak ho kupim niekde v BGS za cenu trhovu (o nieco vyssiu) to z casoveho hladiska neriesil, kedze sa jedna o firmu a tam to musi byt hned a spolahlivo vyriesene.
cau
d0ggie
Junior

Odeslat příspěvekod pomec 1. 8. 2007 13:52

A nevies mi poradit aky typ od Asusa alebo od toho Zyxela? Aby mi to v pohode slapalo...
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod Henky2 1. 8. 2007 14:09

No, ja mám tento: SMC 7904WBRB2 54Mbps Wireless Router+ADSL modem
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9029859

Zatial síce len 3 mesiace, ale absolútna spokojnost. Jednoduche nastavenie. A hlavne, ked som sa pred kupou cez mail pytal o nom nejake technicke detaily na SMC zastupeni v Prahe, tak odpoved prisla hned (cca 1 hod.) a profesionalna.
Henky2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod etnicc 1. 8. 2007 14:09

tie routre od T-com vobec nie su niake ,,akciove,, za tie ceny ich kupite aj v obchode

ja mam asus WL-600g a parada slape v poho
etnicc
Junior

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 1. 8. 2007 19:31

pomec píše:Ten z toho Agemu sa mi zda byt fajn, teda hlavne tou cenou. A nastavenie nebolo nejake zlozite, lebo som pocul, ze pri vacsine tychto zariadeni(routery) je to zlozite?

No, bola to moja prvá skúsenosť s routerom, takže som sa bál. Vyzeralo to ľahko, ale problém ma neminul. Až po telefonickom overení u známeho som podľa neho zmenil jednu hodnotu a už to išlo.
Ak ale uvažujete v budúcnosti o Wi-Fi sieti, tak radšej kúpte s podporou Wi-Fi. Mne to netreba, len dva počítače a vo vedľajšej miestnosti, kábel natiahnutý, tak načo. U tohto zvíťazila tá cena.
Tiež som mal predtým dva roky USB modem...
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pomec 1. 8. 2007 21:17

Tie Asus routre som pozeral a su dost drahe. Wi-Fi pravdepodobne nevyuzijem. Net mam len na jednom pc, mozno by som na to napojil este druhy pc, ale vsetko je pospajane kablom. Pojdem este pozriet po obchodoch, ci tu ten SMC 7904BRB2 ADSL2 Modem nebudu niekde mat.

SlovakSoft: Som sa chcel spytat, ci ti nespadol internet niekedy pri tom routery a ci cez to funguje zosietovanie pc?
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 1. 8. 2007 21:47

Nie, internet nespadol (a v poslednom období s USB modemom sa mi to stávalo) a fungujem normálne v sieti – jeden desktop a jeden notebook. Akurát sa mi zdalo, že ak router na noc vypnem, ráno zabudnem zapnúť a najskôr zapnem PC a až potom router, ide mi to pripojenie veľmi zle, tak radšej reštartujem systém. Neviem, to by chcelo niekoho, kto sa v tom vyzná – v tomto som ťažký amatér. Proste sa mi zdá, že musí byť najprv zapnutý router a až potom spustený systém, inak to ide čudne. Možno mi to niekto vysvetlí ;-)
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pomec 3. 8. 2007 10:59

Ok zatial dakujem vsetkym za odpovede.
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 3. 8. 2007 11:05

Henky2 píše:No, ja mám tento: b]SMC 7904WBRB2 54Mbps Wireless Router+ADSL modem [/b]
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9029859

Zatial síce len 3 mesiace, ale absolútna spokojnost. Jednoduche nastavenie. A hlavne, ked som sa pred kupou cez mail pytal o nom nejake technicke detaily na SMC zastupeni v Prahe, tak odpoved prisla hned (cca 1 hod.) a profesionalna.a/quote]

Mám ten istý router a spokojnosť. :-B
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod memetic 3. 8. 2007 11:26

Pred 3 mesiacmi som vymenil starý router Microcom, ktorý ťažko znášal väčšie zaťaženie za Linksys Wireless-G ADSL Home Gateway WAG200G.

Teraz maximálvy spokojnosť. Ma ADSL 2+ modem tak do budúcnosti vystací. Zohnal som ho za 2500 SK, čo podla mna na wifi router tejto kvality super cena.

Pozri: http://progma.ekatalog.biz/zbozi/linksys-wireless-g-adsl-home-gateway-wag200g/detail.aspx?p=z:79006[/url]
memetic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pomec 3. 8. 2007 21:50

memetic píše:Pred 3 mesiacmi som vymenil starý router Microcom, ktorý ťažko znášal väčšie zaťaženie za Linksys Wireless-G ADSL Home Gateway WAG200G.

Teraz maximálvy spokojnosť. Ma ADSL 2+ modem tak do budúcnosti vystací. Zohnal som ho za 2500 SK, čo podla mna na wifi router tejto kvality super cena.

Pozri: rurl]http://progma.ekatalog.biz/zbozi/linksys-wireless-g-adsl-home-gateway-wag200g/detail.aspx?p=z:79006[/url][/url]

Naozaj zaujimava cena. Vyzera byt dobry. A co nastavenie a pod. je tam ktomu navod, ci len nainstalujem a vsetko ide ako ma? Cital som, ze s nim byvaju problemy - hlavne ze sa sam niekedy vypne. A ja potrebujem, aby vydrzal byt pripojeny aj cely den.
pomec
Junior

Další stránka