WRT-312

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KAiTH 19. 8. 2007 10:08

Zdravim,
potreboval bych poradit s timhle wifi-routrem. Mam internet pres kabelovku, tudiz jedna MAC adresa na IPcko. A potrebuju abych mel pres wrtaka pres kabel net na desktopu s verejnou IP. A notas abych mohl pripojit pres WiFi kde ziska IPcko z DHCPecka. Hral jsem si s nastavenim ale furt mi to nejak nechce jet.
KAiTH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KAiTH 22. 8. 2007 10:22

no tak uz jsem to vyresil, ale vyskytl se mi jinej problem. Zhruba po 2 hodinach se mi router sam od sebe restartuje. Ale v nastaveni nemam zaply automaticky restartovani. Nevite cim to je?
KAiTH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulik 21. 9. 2007 14:23

Mám ten samý problém... router (wrt 312) v režimu AP, WAN=karneval připojení LAN=wifi+switch v nepravidelných intervalech(několikrát denně) dochazi k odpojení sítě a následnému připojení (během pár sekund).
Zkoušel jsem nový firmware 1.6.2 -> 1.6.3 ,ale nepomohlo to.
Petulik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xfantasy 22. 12. 2007 23:15

Jedině rozšlapat.Šmejd jeden zatracenej.Updatoval jsem na novou verzi 165 a je to ještě horší.Snad každou minutu to resetne...
Sračka....
Vomlátim jim to v Losanu o hlavu...
Xfantasy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hučák 23. 12. 2007 01:42

neviem ako vy, ale ja mám asi jediný vydarený kus. používam wrt 312 už asi rok a ide bez problémov.
je hodený na povale kde je cez leto okolo 55 až 60 stupňov a v zime poriadny mráz. funguje bez reštartov. vypnutý bol naposledy pri update firmwaru, ktorý som robil iba kôli tomu aby som zistil čo nového tam pribudlo. pracuje v režime bridge s externou sektorovkou ktorá mi šíri signál mimo domu a je pripojený na ruter msi rg54 ktorí mám v izbe, ten sa stará o pridelovanie adries. pripájajú sa tam traja klienti, ktorý zatial nezaznamenali žiadne výpadky pripojenia.
netuším v čom to môže byť ale prejem vám, aby ste mali aj vy také kúsky ako ja.

PS: je možné že tieto problémy sa nevyskytujú preto, že vôbec neprideluje adresi a ani nešifruje sieť, kontroluje iba mac adresy.
možem ho vyskúšať prepnúť do režimu ruter a potom vám zdeliť moje výsledky.

zatial vám prajem pevné nervy pri pokusoch a ŠŤASTNÉ A VESELÉ.
hučák
Junior

Odeslat příspěvekod Xfantasy 23. 12. 2007 10:40

Tak to ti přeju.
Teť jsem zkusil nahrát FW 1.6.4 RC6 a zatim mě to neodpojuje každou minutu....
Tak uvidim,ale určitě mne to netěší.
Jakou verzi tam máš ty?

Jinak také Šťastné a veselé :D
Xfantasy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod t.eff 23. 12. 2007 11:52

taky mam problem s restartovanim.
t.eff
Junior

Odeslat příspěvekod hučák 23. 12. 2007 12:25

Ja mám verziu 1.6.5 RC1, ale využívam toto zariadenie iba ako bridge (most) s filtrovaním mac adries. Je dost pravdepodobné, že v iných režimoch prevádzky sa budú aj u mňa prejavovať nejaké problémi. Budem to musieť vyskúšať prepnúť na ruter a potom vám dám vedieť.
hučák
Junior

Odeslat příspěvekod Xfantasy 23. 12. 2007 16:28

Já to mám jako router.
Pevný připojení Ethernet a rozvod na PC (kabel) a PDA přes WIFI.
Ta starší verze co jsem tam dal zatím běží bez restartování...
Xfantasy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Newkiller 23. 12. 2007 16:45

A co takhle jiný firmware? DDWRT/OpenWRT/dalšíWRT
Jinak,je blbost (a zároveň velké bezpečnostní riziko) mít na desktopu veřejnou IP když máš router...
Pokud ti na desktopu běží služby,které chceš mít volně přístupné z netu,použij port forwarding (přesměrování portů)
Newkiller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hučák 23. 12. 2007 18:55

Takže otestované, od obeda beží wrt 312 ako ruter a zatial žiadny výpadok.
pingujem cez neho six.sk a nulová strata.

Mám taký dojem že to vo vašich prípadoch nebude robiť firmware ale samotné zariadenie.
ved určite sa to všetko vyrába v číne ako aj ostatné veci, len na srtaightcore nekladú také prísne testovacie kritéria ako na iné výrobky. potom to tak aj vyzerá, každý kus je iný.
hučák
Junior

Odeslat příspěvekod hučák 23. 12. 2007 19:02

Inak toto som teraz našiel na ich stránke:
Verze 1.6.5 mimo jiné opravuje chybu v routování předchozí verze (RC1), pokud máte problémy s HTTP, tato aktualizace je řeší.

Takže určite odporúčam aktualizovať.
hučák
Junior

Odeslat příspěvekod Xfantasy 24. 12. 2007 01:16

No právě že když jsem to aktualizoval na ten nový 1.6.5 tak se mi to odpojovalo snad každou minutu.
Navíc ani nechápu proč dávají FW na tři soubory namísto jednoho?
Ale ještě to zkusím přehodit na nový...
Xfantasy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xfantasy 24. 12. 2007 01:50

Tak je to jak jsem psal.Po nahrátí FW 165 se to odpojuje cca po dvou-třech minutách.Zůstane při tom svítit trvale dioda Radio.
Nahrávám zpět verzi 164 RC6
Xfantasy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xfantasy 24. 12. 2007 01:54

Stále nechápu rozdělení FW na tři části.Zatím pozoruji že chyba by mohla být u souboru č2. Protože jsem navrátil č1 (nepomohlo) a č2 a už to asi neodpojuje.Zase to ale píše na základní stránce ASP Eror,ale vše funguje.
Xfantasy
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků