Nejvýhodnější řešení domácí sítě

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MobilerxXx 30. 8. 2007 15:10

Zdravím vás a prosím o radu. Jsem co se týká stavby sítí, propojování PC a sdílení internetu amatér, proto se obracím na vás.

Má situace je asi následující: Doteď jsme měli doma jedno stolní PC, do něhož byl internet natažen pomocí WiFi z druhého domu, který je jednu ulici daleko. V tomto domě je internet zaveden do serveru, který ho rozvádí jednak do vnitřní sítě druhého domu a jednak pomocí wifi antény k nám domů, kde ho chytáme anténou na střeše. Tyto dvě antény mají přímou viditelnost. Doma je anténa svedena přímo do stolního PC do wifi lan karty. Ovšem nyní jsem si pořídil notebook a chtěl bych mít možnost bezdrátového netu na notebooku (síť, která je mezi těmi dvěma domy nechatám), nezávisle na stolním pc. Proto bych se chtěl zeptat jaké řešení mého problému byste mi byli schopni navrhnout, pokud možno co nejlevnější a nejspolehlivější.

Pomocí jednoho routeru to nejde, resp. nevím o routeru který by byl schopen přijímat a odesílat zároveň. Dva routery zase nevím zda jsou zbytečené, nemluvě o tom ženemám tušení kde co jak nastavit.

Výsledná představa je taková, že internet je dále tažen pomocí wifi z domu 1 do domu 2, kde se stažen drátem do stolního PC a přes wifi do notebooku.

Předem děkuju za rady, doufám že jsem to sespsal dostatečně srozumitelně. Dotazy samozřejmě zodpovím..
MobilerxXx
Junior

Odeslat příspěvekod Barkas 30. 8. 2007 15:56

No vlastne odesilat i prijmat umi skoro vsechny routery. Jedná se o mod repeater popř. wds.
Např. velmi kvalitni zařizeni je Straightcore WRT 312. Ten např. tento mod podporuje.
Naposledy upravil Barkas dne 31. 8. 2007 10:13, celkově upraveno 1
Barkas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pipiak 30. 8. 2007 20:58

ma to skoro kazdy router > mod sa vola WDS [rychlost siete sa tym znizi o 1/2 ,ale to v pripade netu nevadi]
pipiak
Junior