Malá firemní síť - jaký router?

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod warlord1 13. 9. 2007 14:42

Myslím, že řešit jaký router kupovat už nemá smysl, když už jsem nakoupil a už je v provozu.

P.S. Ten Zyxel docela slušně topí, až mě to překvapilo.
CPU: AMD x2 3800+EE BOX @2.3 GHz , MB: GB M55S-S3 rev 2.0, RAM: DDR2 800Mhz CL5 2x1GB A-DATA,GPU: Saphire HD3850 512MB, DVD-RAM Samsung SH183L SATA,HDD: Samsung 160GB SATA + 80GB Seagate PATA, BenQ FP91GX
warlord1
Junior

Odeslat příspěvekod basty 13. 9. 2007 15:45

jasny ja nevim proc to sem porad nekdo pise. topi? hmm ja ho mam taky podobnej a je celkem v poho. myslis jako krabicka nebo zdroj?
basty
Junior

Odeslat příspěvekod warlord1 13. 9. 2007 16:16

krabička má okolo těch 45 stupňů, nevím to přesně odhadnout
CPU: AMD x2 3800+EE BOX @2.3 GHz , MB: GB M55S-S3 rev 2.0, RAM: DDR2 800Mhz CL5 2x1GB A-DATA,GPU: Saphire HD3850 512MB, DVD-RAM Samsung SH183L SATA,HDD: Samsung 160GB SATA + 80GB Seagate PATA, BenQ FP91GX
warlord1
Junior

Odeslat příspěvekod mrobo 13. 9. 2007 19:43

ano mam vlastnu skusenost
aj vela recenzii je o tom pisane na internete a tusim aj na pcrevue alebo iny pc casopis robil testy kde netgear vyhraval
toto som v rychlosti vyggoglil a je to odtialto http://www.zive.cz/Titulni-strana/Nejry ... fault.aspx
asi to o niecom svedci mna najviac zaujala najnizsia spotreba energie a si myslim ze v dnesnej dobe by mal kazdy uazovat ako setrit energiou
mrobo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrobo 13. 9. 2007 19:51

ano mam vlastnu skusenost
aj vela recenzii je o tom pisane na internete a tusim aj na pcrevue alebo iny pc casopis robil testy kde netgear vyhraval
toto som v rychlosti vygooglil a je to odtialto http://www.zive.cz/Titulni-strana/Nejry ... fault.aspx
asi to o niecom svedci mna najviac zaujala najnizsia spotreba energie a si myslim ze v dnesnej dobe by mal kazdy uazovat ako setrit energiou
mrobo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod basty 13. 9. 2007 20:39

nj ale to neni dsl modem/router a myslim ze by jeho rychlost asi tezko vyuzil a n standart zvlasne...
basty
Junior

Odeslat příspěvekod warlord1 13. 9. 2007 20:48

Krom toho, že neobsahuje DSL modem jde taky o to, že všechny síťovky jsou ještě 10/100 Mbit, povětšinou integrované. Nákup nových PC je plánován na příští rok. Navíc - připojení od O2 je 4Mbit/s, což mi na lince 10/100 Mbit asi kabely "neucpe". A to sdílení - jde o jeden jedinný program, který se ráno zapne a na konci šichty vypne. V současnosti naběhne za pár vteřin, o co se urychlí?

Myslím, že pro nás by se to využití nenašlo. Snad jedinou výhodu bych tedy viděl v tý nízký energetický náročnosti - ale myslím, že ten router se ztratí někde mezi účty za vytápění podlahy, elektrické topení, napájení pro různé přístroje pro servis a údržbu vozidel atd atd.
warlord1
Junior

Odeslat příspěvekod jaromir 15. 9. 2007 10:15

Rychlost vnitřní sítě je dobrá, kdyby jsi měl v budoucnu file server.

Hlavní je, že ti to jede, každý nějak začínal.

Pokud tě daná problematika zajímá víc kup si knihu o stavění sítí, přečti si něco od Peterky a nebo o TCP/IP (pro tebe moc složité).

Co mě zaujalo je, že jsi musel na počítačích nastavit DNSky 192.168... asi má router nějakou vnitřní DNS nebo co, která umožňuje centrální správu DNS, kdo ví.

Při stavění sítí, kdo umí pingat a zná ipconfig to má v kapse :).

Každopoádně si nech Wifi nastavit od profesionála, protože by to s vašim sdílením mohla být vražedná kombinace (a jak jsem řekl rozhodně netuneluj/neforwaduj/nepřesměrovávej porty od ADSL routeru na PC, kde máš sdílení, pokud se strefíš do toho "správného" portu, budou tvé nasdílené složky přístupné i z Internetu).

Měj se, jsem fakt rád, že jsi to zvládl :).
jaromir
Junior

Předchozí stránka