Vigor 2600vgst a problem so signalom

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Saker 3. 9. 2007 19:55

Zdravim.

Problem je nasledujuci. Pokusam sa v byte spojit Vigor 2600vgst cez bezdratovu siet s jednym PC. Adapter v tom PC je externa USB smerova antena s dosahom okolo 100 m v budovach. (Ide to asi cez 2 steny v byte)

Ide o vzdialenost iba cez 1-2 izby co chcem spojit. Ked cez adapter v PC dam najst siet, najde mi ten Vigor so silou aj 76% a signalom velmi dobry. Aj tak ale nejde pripojit alebo pripojenie pada.

Skusal som sa s tym hrat a zistil som ze Vigor pichnuty v kute jednej izby ma signal sice dobry, ale pripojenie na internet pada, resp. aj ked tu siet vidim, pripojit sa nedokazem. Pri stene ma signal "dobry" a na stole blizko dveri izby ma velmi dobry a ide aj v pohode pripojit. Inak povedane, z toho PC co pripajam vidim signal stale pomerne silny, ale aj tak to nestaci na kvalitne pripojenie, alebo hociake pripojenie. Ako by zalezalo na polohe routera.

Moja otazka teda je:
1. je mozne ze adapter v PC je vykonny a "dovidi" na router vpohode ale router ma slabe anteny (2x 2 dbi) a preto to pada?

2. ak dokupim k routeru 6 dbi antenu mohlo by to stacit. Neviete ci postaci dokupit jednu 6 dbi antenu ked router ma normalne dve 2 dbi? Fungovalo by to?

Este doplnim:
- router v rohu miestnosti = vidim siet, signal je dobry, nejde pripojit
- router na stole v strede tej miestnosti = vidim siet, signal je velmi dobry, internet funguje ok (len je problem ze router nemoze byt stale v strede miestnosti :-D )

za rady dakujem
Saker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saker 4. 9. 2007 10:00

Neviete mi aspon poradit ci na to pojde tato antena:

http://www.alza.sk/ovislink-wai-050-vnitrni-vsesmerova-antena-5dbi-d55312.htm

:?:
Saker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků