Router a UPC internet

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Earthworm 3. 10. 2007 08:11

Mám takový problém. Jsem v podnájmu a domácí nám zařídil internet od upc. Vše bylo v pořádku, až do chvíle, kdy koupil druhý počítač a zapojil router. Ten druhý počítač teď jede, ale já se nemůžu připojit. Na internetu jsem našel několik článků, ze kterých jsem pochopil, že musím do routeru naklonovat MAC adresu. Taky předpokládám, že se to dělá ve webovém nastavení routeru. Problém je ten, že router byl zakoupený bez jakéhokoliv manuálu nebo cd, nebo já nevím, co se k tomu dodává. Jedná se o typ Belkin F5D5131-5.

Co s tím? Progoogloval jsem se netem a stejně nevím. Mám notebook ASUS F3H s WinXP.
Prosím poraďte.

Také bych se chtěl zeptat, jak se k takovémuto řešení staví samotný poskytovatel internetu, když je typ internetu určen pro max 1 počítač a je jich na něm přes router více?
Life is Worm!
Nejsem závislý na internetu, i když to tak občas vypadá...
Earthworm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 3. 10. 2007 08:20

Mas dve moznosti
-poradne si projdi nastaveni toho routeru musi tam byt bud tlacitko kde tu adresu naklonujes nebo kolonku kde ji rucne prepises.
-druha moznost je ze zaregistrujes si na UPC , MAC adresu router. je uvedena na spodnim stitku.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Earthworm 3. 10. 2007 11:18

To je právě ten problém, protože nevím, jak se k tomu nastavení dostat, jelikož ten router nemám s žádným manuálem, ani ničím podobným. Byl to prý koupený poslední kus bez krabice.

Na UPC se registrovat nemůžu, protože jak už jsem řekl, ten internet zařizoval domácí.
Life is Worm!
Nejsem závislý na internetu, i když to tak občas vypadá...
Earthworm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 3. 10. 2007 11:24

Melo by stacit modem od UPC na cca 10 minut odpojit od vsech kabelu. Tim by se v nem mela vymazat mac adresa, a kdyz pak k nemu pripojis ten tvuj router tak by mel pouzit mac tveho routeru a fungovat.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod kromec 3. 10. 2007 11:38

CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flaxinet (novy) 3. 10. 2007 11:38

Co takhle Google?
http://www.belkin.com/support/product/? ... =F5D5131-5
http://www.belkin.com/support/dl/F5D5131-5-QIG.pdf
Ale ten model, co uvádíš, je podle toho switch, ne router - a na tom žádnou MAC adresu nezměníš... Potřebuješ router - kup si někde router za sedum stovek a budeš v klidu.
Flaxinet (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Earthworm 3. 10. 2007 11:43

nj, switch, tak toho jsem si nevšiml :(
Life is Worm!
Nejsem závislý na internetu, i když to tak občas vypadá...
Earthworm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flaxinet (novy) 3. 10. 2007 12:05

Co se týká UPC, zda mu to vadí - z mých zkušeností ne. Ale vadilo by mu, kdybys to někam dále přeprodával... to, že je tam připojeno víc PC, se zjistit dá, kdyby se tím někdo u nich chtěl zabývat.
Flaxinet (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 3. 10. 2007 12:05

ja taky ne, tak potom mas smolika a vic PC k UPC nepripojis, pojede ti vzdy jen to ktere ma registrovanou MAC.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Earthworm 3. 10. 2007 17:30

tak to je špatné. no nic, aspoň pokecám s domácím na téma koupě wifi routeru. Stejně říkal, že má v plánu ho pořídit :wink:
Life is Worm!
Nejsem závislý na internetu, i když to tak občas vypadá...
Earthworm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 3. 10. 2007 17:47

ObrázekObrázek nedávno registraci na MAC zrušily

Obrázek
Oops!
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků