Chello a dva PC

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mirec73 4. 11. 2007 14:37

Cauko,chcem sa len opytat, ak mam internet chello a chcem si pripojit k netu aj druhy pc co na to potrebujem?vobec sa nevyznam, bude stacit len toto ak kupim?alebo treba aj daco ine?diky
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=6873392

//THOMAS: upravený názov a presunuté do ->Struktura sítí: aktivní a pasivní prvky
mirec73
Junior

Odeslat příspěvekod Weslo 4. 11. 2007 15:40

nene potřebuješ router
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod macano 4. 11. 2007 15:48

a nemohol by k dsl modemu pripojit ten switch a zo switchu ten 2 pc?
macano
Junior

Odeslat příspěvekod mirec73 4. 11. 2007 16:30

to sa pytas alebo sa to da?
mirec73
Junior

Odeslat příspěvekod macano 4. 11. 2007 17:13

no ja si myslim ze sa to da, ale radsej sa opytam
macano
Junior

Odeslat příspěvekod seeya 4. 11. 2007 17:35

Pokial mas nejake nizsie chello ktore neumoznuje pripojit 3 kompy musis kupit router co je cca investicia za 1000sk Ja mam napriklad d-link dir 100 a fici v pohode, sudiac podla toho co pises bude stacit aj tebe. Potom nastavis routru mac adresu sietovky ktoru si doteraz pouzival na pripojenie k chellu(teda tu ktoru mas zaregistrovanu). Router dostane od chella ip adresu a tvojim dvom kompom prideli vnutorne ipcky.
seeya
Junior

Odeslat příspěvekod seeya 4. 11. 2007 17:37

aha este som chcel napisat ze da sa to urobit aj cez "zdielanie internetu" vo windozoch alebo cez rozne softy tretich stran ale router je jednoduche spolahlive riesenie
seeya
Junior

Odeslat příspěvekod Erg.Noor 4. 11. 2007 22:18

a oproti sdílení netu přes wokna nemusíš mít zapnutý ten komp, ze kterého sdílíš :-)
Per aspera ad astra!
Erg.Noor
Junior

Odeslat příspěvekod ywi1394 6. 11. 2007 21:01

Tiez riesim rovnaky problem....Akym najlacnejsim sposobom zdielat pripojenie Chello easy medzi stolnym PC a notebookom...Viem, ze je to mozne pomocou routera, ktory umoznuje klonovanie mac adresy, ale chcel by som vediet, ci by sa to nedalo cez wifi kartu v compe (stolny comp je stale pusteny) a chytat signal na notebooku...Ak je to mozne, napiste mi prosim podrobny navod - som v tomto uplny amater.....
Vopred vdaka za kazdu pomoc
ywi1394
Kolemjdoucí