Ako prepojit kablovy modem na WiFi modem

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bardy1 22. 3. 2008 00:24

Potreboval by som rozbehat WiFi siet. Vcera mi naistalovali Chello medium. Pouzili modem ARRISI Touchstone CM550, ktory mi aj korektne nastavili aby to fungovalo spravne. Problem je v tom, ze je to cisto kablovy modem.

Mam svoj vlastny WiFi router VIGOR 2600 VGST. Netusim vsak, ako mam docielit, aby som tento WiFi router pouzil iba ako WiFi antenu s tym, ze z prveho modemu ktory je nastaveny (ARRISI) chcem napojit uz len kabel do VIGOR routra a nasledne sa pripojit cez WiFi.

Nie je mozne to urobit napriamo, nakolko modem od UPC pre Chello je pripojeny cez koaxialny kabel a na ten nie je na mojom WiFi routri pripojka :(

Poradte mi prosim ako na to. Vrela vdaka za kazdu radu !
bardy1
Junior

Odeslat příspěvekod hučák 22. 3. 2008 16:16

jednoducho staci si do routeru naklovovat mac adresu tvojej sietovky, prepojit utp kablom modem arris s tvojim routerom a restartovat arris tak ze ho na cca 10 sec. vytiahnes z elektriny a pripojis spat.

ostatne nastavenia v routeri ako je sifrovanie, pridelovani adsies, atd. si dufam dokazes spravit.
hučák
Junior

Odeslat příspěvekod Hanák 22. 3. 2008 16:24

Pokial ale viem, tak VIGOR 2600 VGST nie je cisto router ale aj ADSL modem. Neviem ci ide vypnut modem na vstupe WAN Vigora.
Hanák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nargon 22. 3. 2008 16:43

Pokud vim tak tyhle modemy s integrovanym routerem nelze pouzivat jako "cisty" router. Protoze ten router je uvnitr napevno spojen s vystupem z adsl casti. A nemuzete tam dat nejaky jiny draty. Ten WAN vstup co je na ty krabicce je jen vstup do modemovy casti, a nikoli k tomu routeru co je vevnitr. Takze jedina vec co tam muzete pripojit je adsl signal z telefoniho vedeni.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Hanák 22. 3. 2008 16:49

Myslel som si to. Mal som Vigor 2600, ale nie VGST, tak som nechcel "machrovat". Dal som ho prec pre tento isty pripad (potreboval router a nie DSL modem).
Hanák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hučák 22. 3. 2008 17:38

tak teda pardon. neako mi uslo, ze sa jedna o adsl router. takze moju radu mozes ignorovat.

budes si musiet zohnat nejaky iny router.
hučák
Junior

Odeslat příspěvekod Hanák 22. 3. 2008 17:47

To nic. Ja som mal dokonca v ruke krabicu (bohuzial nevien znacku), kde sa modem dal v menu jednoducho preskocit (vypnut). Ale Vigor som musel vymenit.
Hanák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod elninoba 29. 3. 2008 21:26

Jednoduche prepoj ten router od UPC cez LAN vystup s VIGOROM tiez cez LAN vystup nie cez WAN/ADSL v menu na VIGORE vypni DHCP tympadom dostanes z VIGORU takpovediac wifi/lan switch. Wifi si snad nastavit vies.
elninoba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bardy1 30. 3. 2008 15:57

Vdaka ludia. elninoba mi vynikajuco pomohol. Naozaj to stacio takto jednoducho nastavit.

Pripojil som LAN kabel z kabloveho modemu nie cez WAN pripojku, ale ako LAN (do portu 1) a vypol som v nastavenia DHCP server. A ono to funguje !!! Skvele.

Este raz vdaka.
bardy1
Junior