domaci sit

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod martin.hrabek 1. 4. 2008 21:42

Dobry den,
mam problem s domaci siti a nevim jak dal...
Dva PC s WinXP mam propojene krizenym kabelem. Podle ikonky "sitova pripojeni" spolu normalne komunikuji - odeslane i prijate data jsou nenulove. V "sitovem pripojeni" se proklikam az na vzdaleny PC a zde nastava problem: pro fakticke spojeni chce po me heslo. Mam jedno stejne heslo na obou pocitacich jak pro Administratora tak i pro hosta, ale toto heslo mi PC nebere. V cem muze byt problem?
Jste mi nekdo schopen poradit ? Kopirovat soubory z jednoho PC na flash disk a opet je pote kopirovat do druheho PC mne uz opravdu nebavi...
Diky, Martin
martin.hrabek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yonah72 2. 4. 2008 02:01

Objeví se po zadání hesla nějaká chybová hláška?

Ty XP jsou předpokládám ve verzi Professional , je zapnuté nebo vypnuté zjednodušené sdílení souborů (Tento počítač-nabídka Nástroje-Možnosti složky-karta Zobrazení-Použít zjednodušené sdílení souborů)?

Service Pack je SP2?

Hostem myslíš účet Guest?
Yonah72
Junior

Odeslat příspěvekod martin.hrabek 2. 4. 2008 21:27

takze:
chybova hlaska se neobjevi, jen stale touzi po zadani hesla ukazanim dialogu
ano, jedna se o verzi Profi
zjednodusene sdileni je zapnute
ano, mam SP2
hostem myslim Guest, ano.

Diky za dalsi rady ...
martin.hrabek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yonah72 3. 4. 2008 12:14

Jestliže je zapnuté zjednodušené sdílení, ověřování probíhá vždycky pod účtem Guest. Pokud máš tedy jistotu, že heslo zadáváš správně, pak můžeš ještě zkontrolovat:

1) jestli nemá Guest natvrdo zablokovaný síťový přístup (Start- Spustit- secpol.msc a dále Místní zásady-> Přiřazení uživatelských práv-> Odepřít přístup k tomuto počítači ze sítě-> smazat Guest)

2) jestli není účet zablokovaný (pravým tlačítkem Tento počítač- Spravovat- dále Správa počítače (místní)-> Systémové nástroje-> Místní uživatelé a skupiny-> Uživatelé-> poklepat na Guest-> odškrtnout Účet je zablokován)

Já osobně bych ale raději pro sdílení použil místo účtu typu Guest, Administrator apod. nějaký svůj vlastní. Takže bych zjednodušené sdílení vypnul a nastavil např. podle tohoto návodu (viz část Možnost nastavení práv): http://www.zive.cz/default.aspx?article=131356

V článku se píše také o nainstalování FTP serveru (třeba Cerberus), takže když se ti to nepodaří rozchodit podle výše uvedeného, tak tohle je další možnost.
Yonah72
Junior