EDIMAX AR-7084gB připojení na net

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vratu 17. 9. 2008 16:39

Prosím Vás poraďte mi jak se s tím připojit k netu. Mám adsl od O2, vista 64... nevím si rady :-( Zapojený to mám, na tom modemu blika kontrolka ADSL. Zkusil jsem vytvořit nové připojení, zadal svý jmeno a heslo a nic ]:-<

Já to sám nerozchodím a ani nemám komu bych si řekl... opravdu prosím o radu, díky!

Jo a stahnul jsem si novy firmware, ale nejde to otevřít, píše to něco o tom, že to musím mít 32 bit
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Junior

Odeslat příspěvekod vratu 17. 9. 2008 18:03

Kdyz mam net od O2 tak si vytvořím to vlastni pripojeni ne? Kde vyplnim jmeno a heslo... ale proste to nejede. Hlavne natom modemu porad blika kontrolka ADSL, myslim ze by mela svitit

Obrázek
Obrázek

POmozte mi prosím nekdo :-( jsem z toho nestastnej... k cemu mi je pc bez netu :-(
vratu
Junior

Odeslat příspěvekod wizpal 17. 9. 2008 18:18

s tím internetem od O2 si dostal nějaký CD? přes něj se cosi nastavovalo (už je to déle, tak si nepamatuju přesně).
Keep It Simple, Stupid!
wizpal
Junior

Odeslat příspěvekod vratu 17. 9. 2008 18:19

Jen jsem dostal cd s ovladaci ke staremu modemu, ktery mi pod vistama nesel, tak jsem prave koupil novy a tedka se tu rozciluju, protoze nejsem shopnej se pripojit na net. Jsem na notu a jedu pred stary modem... pakarna! :-S
vratu
Junior

Odeslat příspěvekod wizpal 17. 9. 2008 18:27

z tvého dotazu jsem pochopil, že si nevyplnil jméno a heslo. našel jsem ti tedy tento návod na vytvoření připojení ve Vistě přesně pro internet od O2 > http://www.cz.o2.com/techzona/cz/sluzby ... hap=118438
Keep It Simple, Stupid!
wizpal
Junior

Odeslat příspěvekod vratu 17. 9. 2008 18:55

Zkousím, porad neco menim v tom nastaveni routeru a porad nic... asi z toho vyvrcholím
vratu
Junior

Odeslat příspěvekod Zambrotta 18. 9. 2008 07:51

já jsem zkusil modem resetovat a pak už to reagovalo na všechny moje pokyny. reset se ale musí držet tak 30s. Vyřešilo to mé problémy s připojením.
Zambrotta
Junior

Odeslat příspěvekod MrPierc 22. 9. 2008 14:07

Tak ještě jednou a pro všechny !!!!!!
POZOR !!!! - ze zdi od telefonu vede kabel, ten jde do rozbocovace a zrozbocovace ( bila krabicka ) vede kabel s cervenym oznacenim a ten dejte do routeru !!!!!

Nyní jsem to testoval !!!!
1) v menu vyberete setup utility
2) zadate ip adresu dle prilozeneho manualu - zkuste 192.168.2.1, heslo dejte 1234 nebo spis sve vlastni
3)vyberte Other (poskytovatel) a dejte PPOA/PPOEC - nak tak (je to ta 3 . moznost )
4)user name: test , heslo: test
5) Pak tam je na výběr z Encapsulation tu 1. vyberte
VPI nastavit na 8, VCI na 48
6)dát save

* pokud nepujde po ulozeni a restartu modemu, tak znova a zkusit jednu tech moznosti Encapsulation
MrPierc
Junior