domácí síť - router + switch

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cepelak 31. 10. 2008 08:38

OK, ale když do switche poslu vsechny pc (ty už tam stejně jsou) a k tomu tam zapojim i router, tak mi přestane jít internet... co se musí tedy nastavit potom co ten router přepojim do switche?
Cepelak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neradil 31. 10. 2008 09:33

To Cepelak: mozna by stalo za uvahu být trošku samostatný a za
1) přečíst si ty odkazy co jsem uvedl
2) pořádně si přečíst to co ti polopatě napsal "bramborkax". Nevšiml jsem si, že by napsal aby jsi zapojil router do switche. To je naprostý nesmysl. Dělej to, co ti radí a ještě lépe, nebuď líný a nastuduj si ty odkazy. Potom se kdyžtak ptej.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod Cepelak 31. 10. 2008 09:52

No tak jsem to asi špatně popsal, prostě to neni moje silná stránka :pozor . Ale jak psal bramborkax, tak jsem prostě kabelem spojil router a switch a switch jsem spojil kabelama s počítačema. V ten moment mi přestal jít internet...
Cepelak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bramborkax 31. 10. 2008 13:33

Cepelak píše:tak jsem prostě kabelem spojil router a switch a switch jsem spojil kabelama s počítačema. V ten moment mi přestal jít internet...

No a nemáš v tom routeru zakázané dhcp? Počítače musí mít přidělované IP adresy od routeru, ne nastavené manuálně (u hodně routerů nefunguje routování, pokud není funkční dhcp) Jestliže bude mít router IP adresu 192.168.1.1, tak by měl přidělovat počítačům adresy 192.168.1.xxx (xxx je něco mezi 2 a 254). Brána by měla být ten router (192.168.1.1) a maska by měla být 255.255.255.0.
Jak se projevuje, že nejede internet? Není to jen problém v dns?
Zkus na některém tom PC v příkazovém řádku dát příkaz ping www.zive.cz
a potom ping 77.75.76.3 Pokud nebude fungovat první příkaz a bude fungovat druhý, tak nemáš v pořádku nastavení DNS...
Nikon D50 + Nikkor 18-55 + Nikkor 50/1,8 + Tamron 55-200 + Nikkor 85/1,8 + Nikkor 18-200 VR + Nikon SB-600; Canon S45
bramborkax
Junior

Odeslat příspěvekod bramborkax 31. 10. 2008 13:36

Cepelak píše:OK, ale když do switche poslu vsechny pc (ty už tam stejně jsou) a k tomu tam zapojim i router, tak mi přestane jít internet... co se musí tedy nastavit potom co ten router přepojim do switche?

Moment, moment, předpokládám, že router je zapojený do internetu (k dsl nebo catv modemu nebo co používáš) - abysme tady neřešili něco půldne zbytečně.

čili: tvůj "internetový" kablík vede do routeru (do WAN portu), do jednoho z LAN portů máš píchnutý switch a do toho switche napíchané počítače, jest tak?
Nikon D50 + Nikkor 18-55 + Nikkor 50/1,8 + Tamron 55-200 + Nikkor 85/1,8 + Nikkor 18-200 VR + Nikon SB-600; Canon S45
bramborkax
Junior

Předchozí stránka