Pokrytí wifi sítě v domácnosti

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod l.c. 10. 11. 2008 17:15

Dobrý den,
jednoduše, potřeboval bych do jedné místnosti dostat wifi signál z mého routeru u kterého nejde změnit anténka (pendrek). Ta místnost je asi 15 metrů přes 3 stěny.
Osobně bych do toho nechtěl investovat moc peněz.

Existuje nějaký "prodlužovač signálu" ?

Děkuji
l.c.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 11. 2008 18:09

3 stěny? :(
Každopádně to bude chtít druhý router. Řešení je několik
1) provrtat stěny síťovým kabelem - a za 3. stěnou rozvést přes wi-fi pomocí druhého routeru
2) zkusit zachytit pomocí druhého routeru signál z toho prvního a dál ho "přeposlat" tenhle mód se jmenuje buď "bridge" nebo "WDS" (dle výrobce). Ideálně by to chtělo dva routery stejného výrobce. Pokud bude signál za 3. stěnou příliš slabý, je možné zkusit dát 2. router o 1 stěnu "blíž"
3) pokud ani jedno nebude možné, zkusit dostat síť do místnosti jinak - třeba přes elektrickou zásuvku (a dál eventuelně opět rozvést přes router), pokud budou obě místnosti na stejné fázi, mohlo by to fungovat, na připojení k Internetu by to mohlo stačit, na kopírování velkých souborů v rámci sítě to bude pomalé
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod l.c. 10. 11. 2008 18:23

Takze dat dalsi router o jednu stenu dal a ten bude jen zapojeny v el. Siti a bude prijimat signal z AP, ktery premosti o tu dalsi stenu ke konecnemu zarizeni? Bude to dostatecne efektivni?
A jak se dostanu do toho pridavneho routeru kdyz bude jen bezdratove pripojeny a bude mit stejnou ip pro konfiguraci?

Dekuji
l.c.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 11. 2008 18:41

Ano, v ideálním případě by to mělo fungovat (ovšem jisté není nikdy nic :( ).
Na tom druhém modemu nastavit mód WDS nebo Bridge.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mandal 10. 11. 2008 18:56

Bydlíme v panelákovém bytě. Máme 1 routr TP-LINK WR641G. Je umístěn v krajní místnosti a není problém jej chytit přez 2 zdi (notebook Asus F3A ). Při tomto spojení jel přenos dat z PC připojeného kabelem a tohoto notebooku přez WiFi přez 2 zdi rychlostí 2,8 MB/s
mandal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 11. 2008 20:30

No mě se v paneláku podařilo "dovolat se" "ob patro" - tedy notebook v 2. patře se připojil k routeru ve čtvrtém :D
Router Asus WL 500, notebook Acer 5220
PatrikChrz
Mírně pokročilý