Modem ADSL jako wifi router ke kabelovce

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod M2M 22. 12. 2008 07:37

Chci se zeptat sháním ke kabelovce wifi router pro připojení PC a wifi notebooku. Kamarád mě nabízí ADSL modem od o2 Huawei HG520i. Lze ADSL wifi modem použít místo klasického routeru?

http://www.cz.o2.com/public_conver/ca/1 ... talaci.pdf

WAN by měla být přípojka RJ45
M2M
Junior

Odeslat příspěvekod kamil2268 22. 12. 2008 08:15

neviděl bych v tom problém, pokud ho dá za dobrou cenu tak proč ne, pokud by jsi chtěl nový router v super ceně tak ber TP-link 542G, pro domácí použití jako dělaný...
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod M2M 22. 12. 2008 08:24

a co tento?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46093

mám totiž NB asus N10J a PC zákl.desku asus P5K
M2M
Junior

Odeslat příspěvekod Genie 22. 12. 2008 09:25

WAN pripojka by mela byt ADSL ne? Problem muze nastat jedine v tom, ze bude umet NAT jen z ADSL rozhrani na vsechny LAN...
Žijeme jen jednou. Až se v životě za sebou otočím, možná si řeknu, že bych některé věci udělal jinak, ale ničeho nebudu litovat.
Genie
Junior

Odeslat příspěvekod kamil2268 22. 12. 2008 09:28

nemusíš mít značku stejnou jako v pc síťovku, ty doby jsou už dávno pryč, buď tento asus nebo co jsem doporučil já...
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ejcej 22. 12. 2008 10:47

Není mi úplně jasné co požaduješ. S ADSL routerem se ke kabelovce nepřipojíš, potřebuješ Router ke kabelovce. Pokud chceš jen s ADSL routerem vyřešit rozbočení na více PC a bezdrátový pokryv tak ano, ale podmínkou je že už budeš za routerem.
Ejcej
Junior

Odeslat příspěvekod Nighthawk 22. 12. 2008 12:55

a proč to nevyzkoušíš než ten router koupíš?
Nighthawk
Junior

Odeslat příspěvekod obcasny_navstevnik 22. 12. 2008 13:32

WAN port routeru v ADSL modemu je je interne propojen s vystupem modemu ADSL, takze je nepristupny a mas k dispozici pouze LAN porty, ktere muzes pouzit nanejvys jako switch spolu s Wi-Fi AP. Mezi modem UPC a "tento switch" musis jeste zaradit router, coz je zbytecny slepenec. Porid si rovnou router s AP.
obcasny_navstevnik
Junior

Odeslat příspěvekod M2M 23. 12. 2008 06:54

Co vlastně potřebuji? Mám kabelovku UPC 10M. Stolní PC bude připojen přes UTP kabel a druhý PC notebook ASUS N10J bude přes wifi k tomuto routeru. Potřebuji tedy router, který bude kabelem připojen k modemu od UPC (to je nějaký Scietlitink atlanta), takže mi jde hlavně o kvalitní wifi, které se nebude rozpadat. Ale připojení přes wifi bude jako druhotné, když pracuji při TV na notebooku. Prioritní je stolní PC. Router budu nmít u TV a notebook také, takže vzdálenost cca 4m. Bydlím v paneláku. Takže moc velké nároky nemám.

Byli mi doporučeny pro nenáročné používání je D-Link DI 524, Zyxel P320W, nebo COMPEX NP25G.
A jako špičky Linksys WRT54GS (GL), Asus WL-500gP, nebo Zyxel P335U.
(ty jsou jednou tolk dražšší)

Nic moc jsou levné od Edimaxu, Ovislinku, TP-Linku, Zcomaxu.
Kvalitní routery začínají tak na 1400, vedoucí značky jsou Linksys, Asus, Compex, Zyxel.

D-Link DI 524 - prý je držák ale prý při sdílení většího množství dat v síti má problémy

Stahuji hodně dat s internetu a potřebuji něco co mi to nebude spomalovat. Mám UPC 10M, stahuji pouze na stolním PC které bude připojeno UTP. Notebook přes wifi bude jen na internet, prohlížení a stahování pár dat.
M2M
Junior

Odeslat příspěvekod kamil2268 23. 12. 2008 09:05

M2M píše:Nic moc jsou levné od Edimaxu, Ovislinku, TP-Linku, Zcomaxu.
Kvalitní routery začínají tak na 1400, vedoucí značky jsou Linksys, Asus, Compex, Zyxel.

s tím nemohu souhlasit, Ty máš tak bohaté zkušenosti, že můžeš u Tp-linku říci, že jejich levné routery jsou nic moc? jedna bába povídala...
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod M2M 23. 12. 2008 09:30

To jsou nazory jinych to jsem sezbiral z ruznych for,chci v tom mit jasno abych neudelal chybu,puvodne jsem chtel ty nove od d-linku
M2M
Junior