Veřejná IP adresa nastavení

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 1. 2010 20:39

KyberNet píše:Momentalne tvuj router prichozi dotaz na tuhle adresu zahodi.
Ne, příchozí dotaz nezahodí, ale forwarduje.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod KyberNet 29. 1. 2010 20:57

vladimir píše:
KyberNet píše:Momentalne tvuj router prichozi dotaz na tuhle adresu zahodi.
Ne, příchozí dotaz nezahodí, ale forwarduje.

a kampak ten dotaz na 80.82 forwarduje kdyz tu adresu 80.82.x.x nema nikde vyplnenou a zadny z jeho zarizeni o nich nevi a nevi co s ni ma delat? Posledni prvek, ktery vi co s tim je router poskytovatele tedy ten MikroTik
KyberNet
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 1. 2010 21:04

Nastuduj si princip NAT překladu adres a port forwardingu - záznamy o překladu na lokální adresy pochopitelně udržují routery - právě to se nastavuje při konfiguraci port forwardu.

Modelová situace s jedním routerem, který má na WAN veřejnou IP-adresu:

Z internetu přijde paket na vzdáleném portu 80 na tu veřejnou IP-adresu. NAT-router se podívá do své routovací tabulky a zjistí, že spojení na portu 80 má přesměrovat na lokální IP-adresu 192.168.100.100. Změní tedy paketu cílovou adresu na 192.168.100.100 a pošle ji počítači. Ten ji přijme a odpoví, odpověď pošle na výchozí bránu, tedy na NAT-router. Ten zjistí, že paket je určen do internetu a nahradí skutečnou IP-adresu odesílatele 192.168.100.100 veřejnou IP-adresou a paket odešle do internetu.

Právě tato náhrada lokální adresy veřejnou a veřejné adresy lokální je překlad adres a to je důvod, proč počítač vůbec nemusí znát veřejnou IP-adresu, pod kterou vystupuje v internetu - o to se stará NAT-router.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod KyberNet 29. 1. 2010 21:59

Ja to chapu, ale nyni je to pouze polovicaty routovani.
Taghle mu to bude fungovat, pokud bude chtit rozjet nejaky www ftp server, ale rozhodne ne uTorrent.
Protoze jestli navaze prvni spojeni tedka jeho PC tedy 192.168.100.100. Tak jede pres branu toho routeru s NAT ( kterej v jeho pripade nema verejnou IP adresu, nyni ma IP adresu 192.168.111.2).Ten ji posle na svoji branu uz na verejnou IP adresu MikroTiku (193.168.x.x). Jenze tam zadny mapovani na porty nejni, takze to nebude fungovat pri zpatecni odpovedi.
My potrebujeme vyuzivat jeho pridelenou IP adresu a tou je 80.82.x.x.
KyberNet
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 30. 1. 2010 11:10

Teď jsem se v tom trochu ztratil, píše se tu o dvou veřeiných adresách:
193.85.210.77 - Vladislav Heczko - BeskyDnet, v síti GTS Novera (AS2819)
80.82.14x.xx - CoProSys NeTron, s.r.o., Chrudim, v síti CoProSys (AS39906)

To má Czuba připojení ze dvou míst? Nebo jsem něco nepostřehl?
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FrisconCZ 30. 12. 2012 17:33

Prosím, mám tento problém už přes 2 roky a furt trvá. Jde nejspíš o zablokovaný porty: Nejde mi např, WOW, CoD: MW3 atd. Prostě mi tam píšou ať si zkontroluju internetový připojení. Nevíte co s tim?
FrisconCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 1. 1. 2013 20:43

Máš veřejnou IP alespoň na routeru? Pokud ano, forwardovat porty jsi zkoušel?
Bari007
VIP uživatel

Předchozí stránka