asus WL500GP problem

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jolaus 18. 7. 2010 11:14

Dobry den.Mam problem s mojim routrom asus WL500GP a to taky ze dnes rano mu preblikavali vsetky indikatory a ako som uz cital v inom prispevku tak to bol recovery mod no dalsia vec bola ta,ze PC ktore boli na nom pripojene vypisovali "sietovy kabel bol odpojeny".Po hodine trapenia sice prestali blikat indikatory ale teraz uz iba svietia a indikator PWR nesvieti.Mohli by ste mi prosim poradit v com by to mohlo byt?Dakujem
Jolaus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 18. 7. 2010 11:27

Nejspíš zdroj routeru odešel do křemíkového nebe. Zkus vyměnit zdroj.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pocitujlasku 18. 7. 2010 11:58

na takmer 100% zdroj. mal som v ruke 3 tieto routre, ktore sa spravali presne takto. Vymena zdroja a uz takmer pol roka idu nonstop ako hodinky.
pocitujlasku
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 18. 7. 2010 21:13

...tiez sa pripajam, to iste a bol to zdroj...
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod drakulator 26. 7. 2010 16:26

Tento problem jsem mel se starym Asusem kdysi take, ale bohuzel se mi ho nepodarilo vyresit, takze nasledoval nakup noveho zarizeni. Nicmene ten zdroj bych urcite vyzkousel, zni to pomerne logicky :-)
drakulator
Junior

Odeslat příspěvekod Jamil 26. 7. 2010 16:43

Mal som ten istý problém. Otvoril som zdroj a našiel som nafúknutý kondenzátor 1200uF/10V. Za 30 centov som kúpil 2200uF/25V lebo iný nemali, bol síce trochu širší ale zmestil sa tam. Práca na 10 minút a náklady 65 centov ( 30 centov kondík a 35 centov fľaškový Staropramen 10% z hypermarketu ) Už je to asi mesiac a router "fachčí".
Podobným problémom sa zaoberá stránka http://očko.com/index.php?s=wl500-gp&a=oprava-zdroje

P.S. Kryt toho zdoja (keď už som ho mal dolu) som perforoval asi 3 mm vrtáčikom na viacerých miestach, aby bol zdroj lepšie chladený. Neviem či som urobil dobre, ale nemám ho vo vlhkom prostredí, tak by to nemalo vadiť.
A k tomu pivu: je možnosť použiť aj inú značku :D
Ceterum autem censeo, communismo esse delendam
Jamil
Junior