Jak přemostit internet z jednoho routeru na druhý?

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ladislavczech 24. 7. 2010 15:36

Dobrý den, mám opravdu velký problém. Věřte nebo ne, ale už to jsou 4 dny co se nepřetržitě od rána do večera pokouším přemostit 2 routery. Jsem už prostě na pokraji svých sil a opravdu vůbec nevím jak dál... Pokusím se vám vysvětlit můj problém a snad mi někdo z vás poradí.

Můj soused mi nabídl, že mi dá přístup k jeho wifi, protože má nějaký služební internet zdarma. Soused není zas tak daleko ode mně, ale je mezi námi velký strom a net trochu ruší signál. Soused mi dal teda heslo a zkusil jsem se připojit na zahradě a nakonec jsem se přes notebook v pohodě připojil. ¨
No jo, ale přece nemůžu být s notebookem pořád na zahradě. Tak jsem zkusil jít domů k oknu a tam se notebook občas připojil občas ne a když se připojil tak to bylo velmi nestabilní.
Napadlo mně teda, že bych mohl použít můj router ASUS 520GC. Na internetu jsem se dočetl, že můj router podporuje režim klienta a že by to mohlo fungovat následovně:

INTERNET
|
|
WIFI MÉHO SOUSEDA----MŮJ ROUTER----Z MÉHO ROUTERU INTERNET KABELEM DO NOTEBOOKU
|
|
POČÍTAČ MÉHO SOUSEDA

Tak a to je jádro celého problému nedokážu to přemostit. Už jsem hledal na internetu plno návodů jak to zprovoznit, ale žádný nefungoval. Dokonce jsem i přeinstaloval firmware z originálního od asusu na DD-WRT, ale tam jsem to taky nedokázal zprovoznit. Zkoušel jsem různě zadávat IP, DNS a Gateway, ale prostě nic nejde.
Pak jsem se připojil k sousedovi na zahradě přes notebook. Dal Start-->Spustit-->CMD--> Příkaz: ipconfig
A vyjely mi nějaké informace o IP adresách a tady jsou:
Obrázek
Když jsem se vždycky pokoušel připojit přez ten router tak jsem zadával IP 192.168.1.1 ale pak jsem zjistil, že je to IP 192.168.103.1 tak jsem celej šťastněj běžel domu k routeru, že už to snad půjde a zase NIC!
Když jsem si instaloval do routeru firmware DD-WRT tak je tam taková funkce vyhledávání okolních sítí tak jsem našel sousedovo wifi a pozoroval procenta síly signálu a bylo tam stabilních 17- 20% signálu. Je možný, že je slabý signál, ale i kdyby byl dobrý signál tak nevím jak ten router správně nastavit abych věděl, že je to opravdu 100% správně nastavené a pak bych s routerem šel třeba blíže k sousedovi a zkusil jestli to přes ten router jde a kdyby to šlo tak bych k routeru pořídil lepší anténu a bylo by to v pohodě.
Já jsem v tomhle amatér a opravdu nevím jak to správně nastavit. Už jsem zoufalý a nevím jak dál...

Kdyby jste někdo potřeboval ještě nějaké bližší informace nebo měli dotaz tak napište sem do tématu a odpovím do 5 minut!
ladislavczech
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 7. 2010 15:50

Pokud má tvůj router režim klient, nastav tento režim, nastav IP adresu ze stejné sítě, ale mimo rozsah DHCP serveru sousedova routeru (pokud je DHCP zapnutý), jako bránu nastav 192.168.103.1, maska 255.255.255.0 a kabelem se připoj ke klientovi (tvůj router). Na notebooku ověř správnost údajů, které notebook dostane (tj. brána, maska, IP adresa).
Pokud má tvůj router režim WISP (klient s routerem), postup stejný, akorát že na routeru bude překlad adres, takže LAN porty routeru musí mít IP adresu z jiné sítě.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ladislavczech 24. 7. 2010 16:00

Jdu to zkusit za chvilku napíšu
ladislavczech
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 7. 2010 16:12

Pokud to bude fungovat, tak není co řešit. Pokud to nebude fungovat, bylo by dobré napsat (nascreenovat) i nastavení tvého routeru a také sousedova routeru.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ladislavczech 24. 7. 2010 16:41

screen1.jpg
screen2.jpg
screen3.jpg

Možná jsem někde udělal chybu protože v notebooku mi to ukazovalo ip 192.168.103.2, ale mělo by to ukazovat spíš 192.168.103.120 nebo ne?
ladislavczech
Junior

Odeslat příspěvekod jsmach 24. 7. 2010 16:48

mas v tom trosku gulas, predpokladam, ze pises jen o jedne siti:
sousedovo ap (jeho sit) -~~- tvuj klient - pocitac

a ne o:
sousedva sit -- router (jina sit) -~~- tvuj klient - pocitac

v druhem pripade by jsi musel nastavit i routing
jsmach
Junior

Odeslat příspěvekod ladislavczech 24. 7. 2010 16:54

No prostě soused má internet a jeho router ho vysílá do okolí a já se ho pokouším chytit přes můj router.
Naposledy upravil Bari007 dne 24. 7. 2010 17:06, celkově upraveno 1
Důvod: Poslední příspěvek se necituje.
ladislavczech
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 7. 2010 17:06

Takže tvůj router vypadá, že to bude WISP.
Jako bránu na tom routeru nastav 192.168.103.1, maska 255.255.255.0, IP adresa 192.168.103.5 (snad je volná a snad je mimo rozsah DHCP serveru souseda, o tom ji stále nic nenapsal).
Zapni tedy překlad adres (NAT), zapni DHCP server. Na LAN nastav 192.168.1.1, maska 255.255.255.0, DHCP pool 192.168.1.100 - 150. Notebook připoj kabelem a nastav zisk údajů automaticky z DHCP serveru. Napiš výsledek a opět přidej screeny.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jsmach 24. 7. 2010 17:15

soused ma router nebo APecko? to jsou dve ruzne veci.
zaklad je, pokud na tom ap jede tvuj notas, na tvem klientovi nastavit ip,masku a getaway stejne jako jsi mel na notasu, kdyz ti na tom ap jel, v pc pak nastavit jinou ip (napr o jednu adresu vyse),masku a getaway, pozor na jednu vec, klient je vetsinou pruchozi pro adresu pripojeneho pc, ale hlasi se svou MAC, tedy mas li na apcku nastaven filtr mac a ip, musis pocitat s ip tveho pc, ale mac klienta (nejde li o router s prekladem adres)
jsmach
Junior

Odeslat příspěvekod ladislavczech 24. 7. 2010 17:47

Omlouvám se teď musím někam jet za 2 hodiny jsem tady.
ladislavczech
Junior

Odeslat příspěvekod ladislavczech 24. 7. 2010 23:31

Omlouvám se, že jsem tu nebyl.

Pozval jsem si domů jednoho známého, který tomu docela rozumí. Přeinstaloval mi firmware na DD-WRT a nastavil to. Říkal mi, že všechno funguje akorát router nepříjmá data. Jen je odesílá ale nepříjmá. A neví co s tim...
ladislavczech
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 25. 7. 2010 00:02

Ma DD-WRT (alebo co tam teraz mas) nejake statistiky co sa tykaju prenosu dat? Ak ano, bodol by screenshot. Neni problem vo firewalle?
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ladislavczech 25. 7. 2010 00:27

Ano mám DD-WRT. A tady je statistika wireless
screen.jpg
ladislavczech
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 7. 2010 00:34

Kvalita signálu 17% není zrovna bůhví co ;) Zkus vyměnit anténu na obou routerech za výkonnější. 17% bude nepoužitelných, možná i proto není žádný paket přijatý a 1/3 odeslaných má chyby.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ladislavczech 25. 7. 2010 00:45

Zkusím jít zítra do garáže (je to blíže sousedovi signal tam bude tak 60%).
Ten známej co u mně byl říkal, že stabilních 17% stačí a že by to přijalo alespoň jeden paket kdyby to fungovalo
ladislavczech
Junior

Další stránka