Jaký výkonný WiFi router?

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Thomas123 1. 11. 2010 21:06

Dobrý den,

hledám WiFi router (postačuje 54, ale 300 by bylo samozřejmě lepší), který bude založený na linuxu (není podmínkou, ale nepředpokládám, že by něco jiného splňovalo mé požadavky).

Router musí umět omezovat rychlost download/upload a to nejlépe na základě IP adresy nebo MAC adresy. Musí umět nějakým způsobem také přidělit veřejnou IP adresu dalším počítačům v síti. Máme jeden kabel od poskytovatele a potřebujeme to rozvést mezi 10 počítačů. Některé počítače budou mít vnitřní IP adresu, některé budou mít veřejnou, ale je potřeba jim omezit rychlost.

Na Mikrotik jsem se díval, ale raději bych něco, co by mělo i správu přes web. rozhraní.

Prosím o jakékoliv nápady a návrhy. Díky
// I vy můžete mít legální software, stačí používat Linux Ubuntu //
Thomas123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 1. 11. 2010 21:33

Mozes skusit BrazilFW, ale neviem ci sa este vyvija.
Vsetky pocitace za routrom budu zapojene cez wifi?
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 11. 2010 07:20

Nerozumím lpění na webovém rozhraní: Mikrotik lze konfigurovat přes grafické rozhraní Winbox a poskytuje to naprosto stejný, respektive vyšší komfort než webové rozhraní.

Málokde seženeš za pár korun srovnatelně výkonné zařízení.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thomas123 2. 11. 2010 14:32

hunter21: Díky za návrh, mrknu na to. Bude to tak půl na půl. 5 počítačů u nás a 5 přes Wifi do vedlejší budovy.

vladimir: Díval jsem se na to ještě večer a zkoušel jsem demo od Mikrotiku, Winbox bych uvažoval v nejzazším případě. Existuje ještě něco podobného jako Mikrotik, co jde použít na jakýkoliv počítač? Vím, že Mikrotik jde nainstalovat kamkoliv, ale hledám jiné alternativy.
// I vy můžete mít legální software, stačí používat Linux Ubuntu //
Thomas123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 11. 2010 14:56

Vůbec mě nenapadlo, že bys chtěl instalovat routerOS na počítač - ne že by to nešlo, ale vzhledem k ceně elektřiny, spotřebě PC a ceně routerboardu od Mikrotiku je to neekonomické.

Nic jiného ale neporadím - jsem spokojený uživatel Mikrotiku (RouterOS na Routerboardu RB433AH) a nikdy mě nic nenutilo hledat jinou alternativu.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Barkas 4. 11. 2010 11:12

MIKROTIK samozřejmě podporuje i WEB rozhraní.
Na něm je možno:
- zobrazit grafy
- stáhnout winbox
- spustit telnet
- procházet dokumentaci
- a také samozřejmě spustit webbox.

Demo mikrotiku je zde:
http://demo2.mt.lv/
Tohle je web který má každý mikrotik. Zde je username demo a heslo je prázdné. Bohužel na demu je webbox zakázán ;o(

Mrkni na to.
Barkas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků