Otevírání portů u Mikrotiku

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Getina 30. 11. 2010 18:52

Čau, mám mikrotik... a potřebuju u něj otevřít nějaký porty ... ale nevim jak .. nikde jsem na internetu návod nenašel
Getina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 11. 2010 20:49

Dělá se to přes pravidlo ve Firewallu v záložce NAT, viz manuál http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:IP/Firewall/NAT , odstavec port mapping (zcela dole na stránce).

Pokud to chceš dělat přes grafické zozhraní, tak ve Winboxu v záložce IP/NAT zvolíš vytvoření nového pravidla.

V záložce General nastavíš:
Chain: dstnat
Dst.Address: tvoje veřejná adresa (mně se mění v rozsahu 79.235.x.x, takže tam mám 79.235.0.0/16, aby to fungovalo s kteroukoliv adresou z toho rozsahu). Taky by asi šlo nechat IP-adresu nenastavenou a nastavit přichozí interface (tedy vše, co přijde na tvůj wan (ether1) s danými porty, posílat na tvůj počítač .)
Protocol: tcp nebo udp
Dst. Port: č. portu/ů, který/é chceš "otevřít"

V záložce Action nastavíš:
Action: dst-nat
To Addresses: lokální IP-adresa tvého PC, pro který "otevíráš" porty
To ports: obvykle to stejné č. portu, který chceš přesměrovat (nebo jiné č. portu, na který bys chtěl port přemapovat - obvykle není důvod přemapovávat).

(Já jsem si to udělal z příkazového řádku v konzoli Winboxu podle manuálu a pak jsem si to v grafickém rozhraní upravil).
Přílohy
2.gif
Action
2.gif (10.36 ) Zobrazeno 10999 krát
1.gif
General
1.gif (15.17 ) Zobrazeno 11004 krát
vladimir
Expert