Problém s 1Gbit okruhem.

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rejpal 13. 12. 2010 10:08

Zdravím všechny. Mám doma v baráku dva síťové okruhy. Jeden přes router (100Mbit) a druhy přes 1Gbit swith. Teď jsem si koupil síťové úložiště NAS taky 1Gbit. Problém mám v tom že počítače 1Gbit síťovou kartou mezi sebou kopírují až 50000 kB/s a na síťové úložiště to kopíruje pouze 18000 kB/s. Kde je chyba? Mám reklamovat úložiště ? Nebo co mám ještě zkusit?
Díky za odpovědi.
Naposledy upravil Bari007 dne 13. 12. 2010 10:11, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto z Připojení k internetu
Nedělejte to jako já a v ničem se zbytečně nerýpejte!!! RejpalX
rejpal
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 13. 12. 2010 10:10

Nenapsal jsi, jaký NAS jsi koupil. Pravděpodobně to ale není chyba, nýbrž vlastnost.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 12. 2010 10:12

to je ale naprosto obvykla rychlost u NASů... precetl jste pred koupi nejaky recenze? pokud to melo mit za cil rychle kopirovani(treba filmu) tak je NAS na dve veci... poridte si ATOMovy "taky-server". viz treba viewtopic.php?f=960&t=1129995 nebo jakekoliv jine tema tady ve vyhledavani dle klicovych slov "nas printserver" a "htpc"
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rejpal 13. 12. 2010 10:28

Koupil jsem si levnější.. http://www.alza.cz/patriot-valkyrie-d150921.htm . A osadil 1,5 TB diskem.. Myslel jsem že je to standart..Tak proč to má 1Gbit síťovku v sobě!!!!!!!
rejpal
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 12. 2010 10:31

protoze 18000kB je cca 2x tolik cio 100mbps
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rejpal 13. 12. 2010 10:34

karlos00x píše:protoze 18000kB je cca 2x tolik cio 100mbps

Já vím..Ale stejně od toho čekal větší rychlost.
rejpal
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 13. 12. 2010 10:36

Tak u tvého zařízení je to naprosto v pořádku. Dokonce se divím, že dosahuje takových rychlostí, čekal bych ještě o něco méně.

Pokud chceš dosahovat rychlostí přesahující 60MB/s v obou směrech, měl sis pořídit vlastní řešení založené na dvoujádrovém Atomu.

Příště je lepší se poradit před koupí. Pozdější rady už jsou většinou k ničemu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rejpal 13. 12. 2010 10:42

Všem tedy děkuju... Uvidíme jak to bude stíhat.. Mám v plánu to propojit s třema satelity který běží na linuxu.. Se záznamem na NAS to tedy u HD programu vidím bledě.. Tedy jeden to asi zvládne...Ale víc bude problém.. to stejné platí u přehrávání.. třeba HD programů na dvou salelitech z úložiště.
No uvidíme až to nastavím.. Zatím všem děkuju ;-) :tleskani :tleskani
rejpal
Junior

Odeslat příspěvekod stanoz 13. 12. 2010 10:47

stanoz
Junior

Odeslat příspěvekod hekrhy 13. 12. 2010 11:36

rejpal píše:Všem tedy děkuju... Uvidíme jak to bude stíhat.. Mám v plánu to propojit s třema satelity který běží na linuxu.. Se záznamem na NAS to tedy u HD programu vidím bledě.. Tedy jeden to asi zvládne...Ale víc bude problém.. to stejné platí u přehrávání.. třeba HD programů na dvou salelitech z úložiště.
No uvidíme až to nastavím.. Zatím všem děkuju ;-) :tleskani :tleskani
Další plus pro to vykašlat se na nějaké NASy a udělat si vlastní server např. na tom Atomu (i když tady bych volil raději něco na Core2/i3)...pak by nebyl problém, aby tohle samo dokázalo nahrávat ze satelitu přímo na lokální disky (a případně to pak ty uložené věci bude dál nabízet po síti)...
Jinak ale HD stream může mít řádově 10MBit, ty na ten NAS ukládáš 144MBit (18x8)...takže nějaká rezerva tam je, na druhou stranu kdokoliv ti to může "zahltit" uploadem nějakého souboru a pak je to v pytli :-))
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod rejpal 13. 12. 2010 11:48

Přesně tak.. Trochu jsem se přehmát..Ale stejně jsem potřeboval něco na zálohu třech pc. Taky jsem to bral hlavně pro spotřebu..Uvidíme až to vše zapojím .. Na okruhu totiž toho bude víc. 3x záloha PC , 2x Xbox360 (windows media center), 3 HD satelit a playstation 3. Samozřejmě satelity mají svoje HDD, ale chtěl jsem to zcentralizovat.. No uvidíme.. jak to všechno dopadne.. Třeba se na to vy...u a něco si postavím. ;-)
rejpal
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 12. 2010 12:43

spotreba je zanedbatelna... je to kupovane pres eshop? v takovem pripade lze vratit do 2 tydnu bez udani duvodu. kdyz je tam az takovyhle provoz tak bych fakt sel do regulerniho pc, trochu podvoltovat procak. navic to pak celkem hrave zvladne RAID 5 ktery by tady podle me mel smysl. zajimave reseni muze byt i AMD, mrkni na tema "karlosuv undervolt"
karlos00x
Pokročilý