Wi-fi router a pripojeni externiho disku

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Maso-X 27. 12. 2010 00:49

Zdravim. Mam mensi problem s domaci siti. K wi-fi routeru mam pripojeny externi pevny disk pres usb, ale zadny pocitac v siti ho nevidi. Ale kdyz ten disk pripojim k pocitaci, tak vse funguje v pohode. Pro lepsi predstavu popisu situaci:
Mam doma modem pripojeny do wi-fi routeru (Belkin N+ Wireless Router) a pres tento router se pripojuji k internetu.
Stolni pocitac mam pripojeny k tomuto routeru pres kabel a notebook se pripojuje bezdratove pres wi-fi.
Router ma dale jeden usb slot pro pripojeni externiho uloziste. Do tohoto slotu sem pripojil externi disk.

Potrebuji aby se oba pocitace mohli pripojit pres router k pevnemu disku a sdilet s nim data...
Poradte prosim.
Maso-X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_S 27. 12. 2010 01:53

Četl jste manuál?
Svítí USB kontrolka modře?
Máte nainstalovaný Storage Manager z přiloženého CD?
Co jste už zkoušel?
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 12. 2010 07:10

Vzhledem k tomu že sdilení v siti je trošku jine u různých systemů bych začal s zakladním popisem.Mam systemy X - sdilení mam nastavene způsobem Y.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 27. 12. 2010 09:39

zkus se podivat prvne do nastaveni routeru a v polozce USB se kukni na detekci daneho ext disku. pokud nadetekoval a je napsany popis disku tak ted nevim presne jak to belkin ma, ale jestli neni potreba nastavit prava tj uziv jmeno a heslu, pomoci ktereho se na uloziste jde pripojit. dale nazev sdilene slozky urco se tam nastavuje. Pak jen staci dat do TC, pripadne otevreneho okna v tento pocitac -> adresa toto \\ip routeru\nazev sdilene slozky tj \\192.168.1.1\share a melo by se vse obevit
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_S 27. 12. 2010 10:00

Jestli je to tohle manuál k tomu Belkinovi: http://cache-www.belkin.com/support/dl/ ... 6_0708.pdf tak tam v nastavení routeru žádná položka USB není (jenom ve statusu USB: Connected) a pro přístup chtějí instalaci speciálního klienta. Proto jsem také tazateli položil ty otázky.
Přílohy
belkin.png
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 27. 12. 2010 10:11

ja jen moje zkusenost: muj router po pripojeni PATA disku v usb ramecku zformatoivanem NTFS ani ťuk. pak jsem tam fouknul flashku a jelo to v pohode. co jsem cetl muze taky byt rozdil v 2,5 vs 3,5 disku - ty 3,5 maji externi napajeni takze tam je vetsi uspesnost protoze to usb nemusi utahnout napajeni 2,5 disku.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_S 27. 12. 2010 10:28

V tom návodu píšou:
Storage Manager
The Storage Manager is an application that provides easy access to your USB storage device. Once this is installed, your storage device will appear as a drive letter (e.g., D:\) in your “My Computer” folder. You may read and write to this drive as if it were directly attached to your computer. Note that the Router currently supports FAT, FAT32, and NTFS file systems.
Storage Manager also allows you to safely eject the storage device before unplugging it from your Router. This is recommended before unplugging the USB storage device as there might be another user on your network who is accessing the drive. Simply right-click on the “Storage Manager” icon in the system tray and select the appropriate button.
Alternatively, you do not need to install the Storage Manager in order to access your storage device. Open a file explorer window and type in the address field:
\\192.168.2.1\DeviceName
where “DeviceName” is the name that was assigned to the storage device.
Your Belkin N+ Wireless Modem Router supports up to four USB storage devices through a separate USB hub (not included). Note that the Router can supply a maximum of 500mA of current to the port, so it is recommended that the hub be externally powered. Additionally, some USB hard drives require more than 500mA and must be externally powered to function.

Tedy ten Storage Manager není třeba, NTFS je OK a utáhne 500 mA.

Ale pořád nevíme, jestli je to ten router nebo nějaký jiný.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Maso-X 27. 12. 2010 13:19

Manual jsem cetl, USB komtrolka sviti modre. Storage manager jsem nainstaloval - na stolnim PC po pripojeni disku nic nedetekuje. na notebooku ano, ale nezobrazi disk v menu "Tento pocitac", coz by podle manualu mel. (Na totebooku jsou Visty a na stolnim PC jsou Win7)
Podle manialu kdyz zadam //192.168.2.1/NazevZazizeni, tak bych ten Storage manager skutecne nemel potrebovat, ale problem je, ze na nej nemuzu ani ukladat. Disk se mi zobrazi ve vebovem rozhrani (jako u FTP) a soubory z nej mohu akorat cist. A i kdyby to fungovalo, tak mi tohle reseni nebude vyhovovat. Chtel bych, aby se disk zobrazil v !tomto pocitaci"...
Router tedy s diskem pracuje spravne, ale pocitace ho nedokazou zobrazit...
Ten manual, co sem dal Petr_S je spravny.
Maso-X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_S 27. 12. 2010 14:36

Namapovat písmeno nejde?
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 12. 2010 15:35

Na stolnim PC maš jaký system?Sevny že jo?Takže domací skupina , Home group - zařizení v siti atd.prostě dej si dokopy to co jsem psal v 07.10
Popripadě net use X: \\sitovysrač\mojeveci /persistent:yes
Věci typu můžu jenom čist ale ne zapisovat atd tak tam je problem s urovni opravnění toho kdo přistupuje,těžko řict jak maš nastavenou domaci sit jak maš kably atd je celkem nezajimavé tam se nesplete nikdo nebo dejme tomu promile ale věci typu opravnění,spravně nastavene sdilení v siti tam je vždycky krpa.
Možna maš vše spravně ale když začneš od začatku nic se nestane.
Postup přidaní zařizení atd zkontroluj.
http://extrawindows.cnews.cz/windows-7- ... u-tiskaren
http://windows.microsoft.com/cs-CZ/wind ... -a-network
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 4. 1. 2011 08:17

Jestli ti to jen jako ftp spristupni, tak budes mit nastaveno jen read only nekde.
http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database
zkus se podivat zda tam je ten tvuj, toto rozsiri schopnosti routeru cca 100x ja to tak mam a je to bomba. tam je pak sprava disku prez USB lahoda, a cele web rozhrani je lahoda
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý