Výměna usb klienta za AP

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 1. 2011 08:57

Ahoj

resim problem se signalem, ktery je na usb karte nedostatecny , internet vypadava a jedine pouzitelne misto pro trochu stabilni pripojeni je v okne.
Chtel bych vymenit:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 70UG0UBTHD

za

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 72Z90UBY2W

pripadne
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 72Z90UBUFZ

Otazka zni, pomuzu si tim? Jde o to, ze novy router bude na stejnem miste, ale nebudu limitovany delkou usb kabelu a snad bude i lepsi signal (do pc pujde lan). Wifi prijimam na vzdalenost cca 50-100metru, zadne velke upravy v byte delat nemuzu (napr. venkovni antena atd.) Zkousel sem k te usb karte dat silnejsi antenu, ale prakticky bez vysledku.

Je tedy ma uvaha spravna? Pripadne navrhnete nejake levne reseni bez nutnosti cokoli vrtat atd.
Zarizeni potrebuji koupit nejlepe jeste dnes, tak dekuji za rychle reakce. Pokud by stacil ten levnejsi, byl bych rad, muzu ho mit za par kacek.
Diky
Naposledy upravil SmokeMan dne 8. 1. 2011 14:52, celkově upraveno 1
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pandulak 8. 1. 2011 10:49

Pandulak
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 1. 2011 10:56

ja potrebuji zlepsit PRIJEM wifi

uz to opravdu hori, mam posledni hodku neco koupit, bude tedy nektera z tech krabicek umet to co potrebuju? tj. pripojit se na vzdalene AP, vzit si ip dns gateway a poslat to do lanu ? bude mit lepsi prijem nez ta usb karta ?
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vitek.s 8. 1. 2011 11:11

TL-WR841N ti podle popisu na to co potřebuješ fungovat nebude (neumí režim bezdrátový klient), TL-WA901ND by fungovat měl.
vitek.s
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 1. 2011 11:22

myslel jsem si to, ale radeji se poradim

tak pro to pojedu, pokud do par minut neprijde jina rada...
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vitek.s 8. 1. 2011 11:29

Já osobně bych se snažil najít jiné řešní - kabel, homeplug, nebo k tomu USB adaptéru koupit anténu s delším kabelem (i když pokud nestačí ani 5metrová USB prodlužka tak by to nepomohlo)....
vitek.s
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 1. 2011 11:35

no jde predevsim o to, ze ta usb karta ac s 4dBi antenkou to proste neutahne dostatecne, max. 1megabit a to jen nekdy, jen pro doplneni tu wifi chytam ze vzadeleneho objektu (prace), tak si myslim, ze tohle by melo pomoci. A jak rikam, zbytek uz pujde po lan kabelu.
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vitek.s 8. 1. 2011 11:51

na chytání z jiného objektu bych asi použil něco takového http://i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1792 s pevnou montáží
vitek.s
Junior

Odeslat příspěvekod neradil 8. 1. 2011 12:08

Rozhodně venkovní řešení! Vitek má pravdu.

P.S. Ale asi pozdě :hm
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 1. 2011 12:23

koupeno

no jak rikam to je pro druhy byt a tam nemuzu vrtnou do niceho, tudiz kabel ven nepripada v uvahu

no nic, jdu testovat, i tak diky za reakce, snad ta tri antenkova potvora bude stacit :)
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neradil 8. 1. 2011 12:53

Ať se zadaří. Kdyžtak dej vědět.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 1. 2011 16:47

Takze, po "rychlem" otestovani jsem vic nez zklamany, sice to ted testuji jinde, nez bude cilove umisteni (jiny byt, jine mesto), ale je to hruza.

Snazim se to pouzit jako klient (a vubec si nedokazu predstavit, jak to muze fungovat v modu repeater :D).

Situace je totiz takova:

Vyhleda mnohem min siti, nez netbook aspire 110, o normalnim notebooku se radeji nebudu zminovat, tam je rozdil jeste propastnejsi. Pri zmene temer kazde ptakoviny si zada restart zarizeni!!!
Ani omylem nenajde to, co vyse zminena usb karta stejneho vyrobce s jednou 4dBi antenkou (ta je na tom cca tak, jak ten malinky acer aspire 110-tj. mnohem lepe).

Nastaveni pristroje je kapitola sama pro sebe, zrejme kvuli tomu, aby uzivatel musel provest co nejmin kroku, ale ve vysledku je to horsi, nez cokoli, co jsem zatim videl.

Takze jeste probehne test v prazskem byte, ale je vice nez jasne, ze tahle krabicka pujde zpet do obchodu.

Tudiz, mate nejake dalsi tipy na nejake zarizeni (cca kolem te tisicovky), ktere mi zlepsi prijem/viz prvni prispevek/.

Diky.
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vitek.s 8. 1. 2011 17:26

To že vyhledá míň sítí bych spíš přisuzoval špatnému nastavení, než to že to zařízení neumí - to už jsem zažil mnohokrát. Napadají mě dvě příčiny:
-zařízení je zaplé pouze do režimu 802.11n, v tomto režimu vysílá málo apček, tudíž jich to i málo najde
-v zařízení je špatně definováno umístění jiné než ČR, to teda dělá problém u 5GHz ale třeba to bude i tento problém

jinak ten nanostation co jsem posílal já se dá přední plochou přilepit oboustranou izolepou na okno, když člověk nechce vůbec nikam nic vrtat - už jsem to taky tak viděl :-D
vitek.s
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 1. 2011 17:51

bezi jako b/g/n mixed a czech rep., dokonce sem i ubiral az na 54Mbits v domeni, ze treba zapne jiny rezim, ovsem nic, ubrani Tx power skoro nic nemeni (high->medium), navic opravdu hreje, a to tak, ze bych se bal to polozit na nejaky haklivejsi synteticky koberec..., no nevim...

ta nanostation je urcite zajimava, ale neslo by neco "beznejsiho" skutecne se jedna o male zlepseni, na tu usb potvoru to funguje, ale neni to stabilni a dosahuje to max jednoho megabitu, opravdu staci malo (vyuzivat to bude hlavne bratr, ja v tom druhem byte spis nejsem, nez sem, tak aby to umel pripadne obslouzit)

//edit: jeste podotknu, kdyz sem to koupil a hlavne doma rozbalil, bylo jasne videt, ze to uz nekdo mel (znate to, do nove zabalene krabice se vetsinou leze spatne, ale tahle uz mela minimalni znaky otevreni a "bordel" uvnitr to potvrzoval) to mi ale prijde divne, alfa vzdy udava, ze zbozi je rozbalene atd.

takze pokud opravdu nedelam nejakou chybu v nastaveni /coz snad ani nejde, tam vlastne poradne nastaveni neni/
poprosim o tip na neco lepsiho...
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neradil 8. 1. 2011 18:43

Já bych se držel rady co ti dal vitek.s. Jinak provrtat 6mm dírku do rámu okna snad není tak neřešitelný problém. Případně najít jinou cestu. Jinak je napájen přes PoE, což znamená, že k jednotce vede jen LAN kabel. Délka může být cca 30m. Každý má jinou zkušenost. Budeš to mít bez problémů. Takhle se budeš jen zlobit s různými routery a nakonec to tak stejně dopadne. Věř mi.
neradil
Junior

Další stránka