Výměna usb klienta za AP

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod karlos00x 8. 1. 2011 18:47

vrtat okno kdyz ses treba v podnajmu problem rozhodne je.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 1. 2011 18:56

vim co je poe, jina cesta neni, tohle okno skutecne temer vidi na areal firmy, onen usb bazmek funguje, ale malo, staci cokoliv, co to zvladne o trosku lepe, to prece nebuze byt takovy problem, proto se take ptam, jinak muzu kupovat do aleluja nez neco sedne, proste neco, co ty anteny opravdu vyuzije...

vrtat tam opravdu nelze NIC, ani ram okna, uz tak dekujeme za cenu, kterou tam mame
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 8. 1. 2011 19:18

a jak tady nekdo psal o tom co se da nalepit na okno?
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 1. 2011 19:31

jasne, ta nanostation, to bohuzel neznam vubec, teda v tomhle provedeni, nechme to jako posledni moznost (myslim, ze to bude vyzarovat i prijimat nejlip celem v pred, ja potrebuji bokem :) )
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neradil 8. 1. 2011 20:24

Tak to mám štěstí na pronajímatele :-). Jinak tato jednotka se na sklo nelepí. Neznám situaci, ale to by nešlo jí natočit v místnosti u okna směrem na AP?
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod vitek.s 9. 1. 2011 01:59

Ano jednotka se na sklo standartně nelepí, ani neznám žádnou co by se lepila, ale určitě bych tento nápad zkusil, pokud bych ji nemohl dát ven. Jinak délku kabelu pro dodávané PoE tohoto zařízení bych po vlastní zkušenosti nedával delší jak 25metrů, těch 30 jak tu bylo psáno dělá už problém. Značky Ubiquity se nebojte, už několik let o něm platí, že za málo peněž hodně muziky, s apčkama od tp-linku jsem naopak někde nějaké problémy zaznamenal, ale spíše co se týče stability, než to, že mají problém chytit signál, i když teda nutno přiznat, že jsem je vždy instaloval jako domácí bezdrátové brány, jako klienty vždy doporučuju Ubiquiti (hlavně kvůli cena/výkon)
vitek.s
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 9. 1. 2011 09:21

Takze panove, co koupit ? Zitra testnem toho tplinka v onom byte, ale jak rikam, vubec tomu neverim a tipuji, ze poputuje zpet do kramu. Ma nekdo zkusenost s nejakou jinou krabici, co umi behat jako klient a je dostatecne citliva a vykonna?
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 9. 1. 2011 09:32

Jinak taky výměna zařízení nepomůže pokud je tam zarušené prostředí.

V zarušeném prostředí pomůže pouze přejít na jiný kmitočet (5G) a směrové antény.

Jinak provrtej zeď, a jak se budeš stěhovat pryč tak díru zaděláš ne, samozřejmě vrtat do okna je horší, když dnes jsou plastové. (Neděláš žádnou přestavbu a malá dírka na kabel se dá zase zadělat)

Taky záleží kde je umístěno AP v tom areálu kolik překážek je na cestě.....a nevím co dnes na wifi řeknou nové okna s pokoveným sklem proti úniku tepla a pod...
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 9. 1. 2011 09:39

siti tam neni moc(5-6)

no to vrtani... ono je to tezke, pani co nam to pronajima chce jen petku mesicne a to je v praze za vybaveny 2+1 maly zazrak, je to uz starsi pani a stoji si za tim, ze tam nemame nic vrtat, okna jsou klasicka a zed je minimalne 60cm, kdyz to jinak nepujde, tak se snad nejak dohodneme, ale popravde se mi do toho nechce, prece musi byt neco, co bude jen o trochu lepsi nez ta usb potvora, to mi nerikejte, ze ne, vazne bude stacit male zlepseni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 9. 1. 2011 10:35

takze mas ten WA901ND ?
co mas na druhe strane? jake tam mas anteny. zkusil bych vyuzit toho ze ten tp-link ma odnimatelne anteny a zkusil bych co ja vim treba neco takovyho http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 70610UBIIJ

-- 9. 1. 2011 10:36 --

a jinak proste na delsi vzdalenost to chce dve smerovky a nejlepe 5 GHz
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 9. 1. 2011 11:08

ve firme je nejaky linksys a na ten se fakt nesmi sahat (resi mimo internetu i ctecky kodu atd., je mi jasny ze nejaka smerovka je nej reseni, ale vim ja, jak dlouho tam budem bydlet, proto bych chtel neco, co vyuziju i jinde

Proste potrebuji krabicku, co ma vysokou citlivost a solidni vykon. Max. do 1500 (ono bude asi stacit se orientovat podle cipu, ale vim ja, co je dnes dobre, nevim, viz ten tplink, to je vazne hruza :)) nevim, co tak neco na ralinku?

edit:
ta antena by nemusela byt spatna, diky za tip
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pandulak 9. 1. 2011 11:40

to mas potom ale uplne zbytecny ten nkovy tplink, kdyz nemuzes vymenit geckovy linksys.. spojeni padne do g, dost mozna jen do b a antena se bude pouzivat jen jedna, to stacil tplink 340gd za polovicni cenu.

spis bych zkusil od ubnt treba nanostation2 a namirit do zdi nebo do okna (nova okna byvaji pokovena, muze to byt horsi nez do zdi), je to sektor 10dbi + z karty jde asi 18dbi. jestli nepujde tohle tak uz asi nic..
Pandulak
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 9. 1. 2011 11:50

ja ho chtel zkusit hlavne kvuli tem antenam, sice tam bude nejaka ta diverzita bo co, ale logicky jsou tri anteny vic nez jedna (vazne presne nevim, jak funguje v modu klient, jestli nevyuziva treba jen jednu, proto se take ptam na neco jineho) me hlavne udivuje, jak je mozne, ze je horsi nez wifi v netbooku... a jak sem psal, zrejme ho uz nekdo mel a taky ho vratil, bordel v krabici by tomu odpovidal

okna jsou klasicka(neplastova) a zdi maj tak 60cm - ted to "funguje" s http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 7000000THD tak proste neco jen o trochu lepsiho... (antenku jsem zkousel vymenit za vetsi prut, co mi zbyl a uz netusim jeho specifikaci, ale prakticky to bylo uplne stejne jako s tou origos 4dBi antenkou) jak jsem uz psal, o te nanostation uvazuji jako az o poslednim moznem reseni, ted mne nejvic laka prubnout tu smerovku za 300 od karlose nebo koupit jine a lepsi zarizeni nez ten tplink
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neradil 9. 1. 2011 12:03

Já to tvrdím stále. Pro toto použití je třeba použít nejlépe nějakou klientskou sadu. NanoStation2 Loco nebo lépe NanoStation2. Pravděpodobně to bude fungovat i když zůstane v místnosti. Jinak jak jsem pochopil, okna jsou ještě dřevěná a tam by vážně neměl být problém protáhnout kabel přes rám.
Jinak ten TP-Link je ti k ničemu, což už Ti tady napsal kolega.

EDIT: a hlavně je to o anténě ! ! ! Ovšem osobně bych té postované moc nevěřil.
Ještě dodám, aby Tě ty experimenty nakonec moc nestály :pozor
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 9. 1. 2011 12:16

no ten tplink na 99% vratim, takze tam nebude ujma zadna, me je jasne, ze vrtnout okno neni problem, ale nejsme tam tak dlouho a ac je pani hodna, obcas stejne prijde byt zkontrolovat a jeji slova jsem uz psal-nevrtat do niceho! tezko ji vysvetlim ze potrebuji navrtat okno kvuli wifi(je urcite 60+ ac hodna, tak nevim nevim jestli by to pobrala a to i kdyz ji reknu, ze pri pripadnem odstehovani ji tu dirku zatmelim a zalakuju... to je proste boj)

Takze opravdu naposledy napisu oc jde ted:
Vybrat co mozna nejuniverzalnejsi zarizeni co umi mod klient a ma co nejvyssi mozny vykon a citlivost do cca 1500 - nanostation je posledni moznost, kdyz nebude jina a tomu se mi nechce verit...
SmokeMan
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka