Domácí síť - druhý AP

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod huskye 20. 4. 2011 17:39

Ahoj,
mám adsl modem s wifi od t-mobilu, na kterém mám nyní nakonfigurované wifi, takže se přes něj připojím k internetu. A mám doma tenhle wifi router http://www.tp-link.com/products/product ... =TL-WR542G
Šlo by použít ten tp-link, jako druhý ap k té stejné síti z modemu od t-mobilu?aby jí duplikoval? a zároveň nebyli spojeny obje zařízení kabelem? Nevím, jestli umí ten tp-link i přijímat signál, nebo je musim propojit kablem... díky.
huskye
Junior

Odeslat příspěvekod soban 20. 4. 2011 19:26

Pouze kabel. Vypnout DHCP a kabel z modemu vrazit do lan konektoru - wan zůstane nezapojen.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 4. 2011 06:33

... dále zkontrolovat případné konflikty IP-adres TP-linku a modemu, optimálně nastavit IP-adresu TP-linku na nějakou volnou IP-adresu sítě, kterou vytváří ten adsl modem, aby byl pohodlný přístup do webové administrace.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jsmach 21. 4. 2011 06:41

pokud to chápu chceš AP použít jako opakovač tj. repeater, má AP tuto fci? Zřejměn nemá,pak ti nezbývá než propojení modemu a APčka kabelem.

Doporučuji používat statické adresy, dynamiké se hodí jen pro primitivní sítě router - x klientů, jakmile máš více routerů, AP a hlavně např. NAs (datové uložiště) nebo využíváš nějaký PC jako server, je nutné mít stabilní přidělení adres.
jsmach
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 4. 2011 07:01

Statické přidělování IP-adres v žádném případě není nutné zavádět plošně, statickou IP-adresu potřebují jenom servery a výchozí brány, popřípadě WAN routerů, pokud si někdo síť rozděluje do podsítí. Zbytek sítě může konfigurovat DHCP server/y - většině uživatelů postačí dynamické přidělování.

Nechápu, jak s tímto souvisí více AP v síti - je to úplně jedno.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků