Vzdálená plocha - sledování uživatelů

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mateo.k 25. 5. 2011 10:17

Ahoj. V práci má správce sítě nastavený vzdálený přístup k jednotlivým PC. Vzdálená plocha nastavená prostřednictvím standartní funkce ve Windows.
Poznám nebo nebo nepoznám zda-li mně zrovna sleduje, co dělám na počítači?
Není to příjemný pocit, když by vám měl někdo "koukat přes rameno".
mateo.k
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 5. 2011 10:18

Desktopové operační systémy Windows neumožňují připojení více uživatelů současně. Takže pokud tam jsi přihlášený ty, tak tam není nikdo jiný.

Na sledování jsou ale mnohem účinnější a vhodnější prostředky.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod markus48 25. 5. 2011 10:19

neviem o tom ze by sa dalo pripojit vzdialene bez potvrdenia dialogu
markus48
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 25. 5. 2011 10:27

Team viewer v hostovem provdeni tito umozni, ale na stanici to musi bezet jako sluzba
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nocturne.op.15 25. 5. 2011 10:28

pochopitelne ze da, spravce si nastavi, ze nebude vyzadovano potvrzeni pro vzdalene rizeni - jak proste, watsone. nicmene uzivatel si docela urcite vsimne, ze mu to zamkne masinu...

jinak jak uz tady zaznelo, jsou daleko jednodussi prostredky ke sledovani uzivatele, kdo by se stval se vzdalenou plochou, vnc a podobnymi koninami. vubec nepotrebuju videt plochu, abych mel redstavu kdo co dela a jak dlouho...
Lenovo X220
nocturne.op.15
Junior

Odeslat příspěvekod mateo.k 25. 5. 2011 10:42

Díky moc za odpovědi.

Kolegyni něco takto nastavoval na dálku v jejím PC. Pohyboval s myší, otevíral, zavíral okna. Nebylo třeba aby se nějak odhlašovala a pak zase přihlašovala. Myslel jsem, že to jde pomocí té vzdálené plochy.

Říkate také, že jsou účinější metody. Může te mi řici jaké to např. jsou. Stačil by klidně nějaký odkaz, kde bych si to mohl nastudovat.
mateo.k
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 5. 2011 11:01

Nesnaž se po tom nijak pátrat nebo to řešit. Protože pokud sleduje, co na počítači děláš, tak velice snadno pozná, že děláš něco nekalého (snažíš se zjistit nebo omezit činnost správce sítě) a budeš mít problémy ;) Pracovní počítač slouží k pracovním věcem, které na něm bez obav můžeš dělat. Pokud se ti nelíbí to, co dělá správce sítě, běž za svým nadřízeným.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mateo.k 25. 5. 2011 11:10

Mně toto téma zajímá i soukromě. A budu si ho také soukromě studovat na svém počítači.
Teď také nejsem v práci.
mateo.k
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 25. 5. 2011 11:30

Podle mě je dotaz polozen na "vzdalenou plochu", ale admin pouzil "vzdalenou pomoc" nebo nejakou uplne jinou fci - teamviewer, http://www.ntrglobal.com/ntrsupport nebo cokoliv jinyho. Cili tohle urcite "vzdalena plocha" nemohla byt.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mateo.k 25. 5. 2011 19:44

Podle mne má zaměstnanec právo být předem informován o tomto druhu sledování. Viz také diskutované téma, že zaměstnavatel nesmí prohlížet (je to protizákoné) zaměstnaci bez jeho vědomí jeho poštu, byť mu tuto schránku zřídil a platí ji on.

Mě to zajímá i z jiných důvodů. Pro práci musím být mobilní a potřebují přístup na net. A k tomu využívám svůj soukromý internet. To se zamozřejmě zaměstnavateli líbí, protože mi nemusí pořízovat a platit mobilní připojení on.

Takže i z tohoto důvodu by se mi nelíbilo, kdyby se mi někdo tam nepozorovaně vloupával.

Koukal jsem do služebního PC. Vzdálená plocha není zaškrtnutá. Vzdálená pomoc je zaškrtnutá, omezení na 30 dnů u požadavku. Navíc si myslím, že by v tomto případě bylo potřeba provést nějaký úkon povolení, kdyby to probíhalo tímto způsobem.

Nevidím, že by tam byl instalovaný Teamviewer nebo nějaká obdobná aplikace. Samozřejmě by tam mohl být nějaký skrytý proces, který není vidět přes Správe úloh - asi něco takového měl na mysli Bari007, když psal že jsou mnohem účinnější a vhodnější prostředky.

U vlastností připojení k místní síti je zaškrnuta položka Ethernet packet driver (k ní popis: Driver allowing communication via non - standart Ethernet packets). - nevím na co to je, jestli to patří stanartně k ovladači síťové karty.
mateo.k
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 25. 5. 2011 19:51

Admin ti tam muze na dalku nainstalovat/spustit sluzbu a pod.
Ze neco neni zaskrtnute, vubec nic neznamena.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mateo.k 25. 5. 2011 19:58

Tomu rozumím.
A jak se takové služby jmenují?

-- 25. 5. 2011 21:01 --

Služba NetMeeting - vzdálené sdílení plochy je spuštěná. To bude asi ono.
mateo.k
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 25. 5. 2011 20:07

na "vzdalenou pomoc" bys mulse vygenerovat a poslat mu zadost.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mateo.k 25. 5. 2011 20:11

Ano, tomu rozumím. Přes vzdálenou pomoc to nebude.

Asi přes ten NetMeeting.
mateo.k
Junior

Odeslat příspěvekod Grande 25. 5. 2011 20:17

velmi pochybuji {= prijde mi to nemozne}, ze by se nasla firma, ve ktere by nejakemu spravci dali do rukou takovyto nastroj ke slideni, kterym se muze dostat i k citlivym informacim neprislusici jeho pracovnimu zarazeni.

a manazeri to delat nebudou, ti na to nemaj cas...
Grande
Junior

Další stránka