Problém s wifi připojením

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pein17 17. 8. 2011 14:42

Dobrý den, prosím Vás o radu. Můj starý notebook měl problémy s připojením k bezdrátové síti, sem tam to spadlo a pak zas naskočilo, ale časem se to zhoršovalo tak jsem dal notebooka na reklamaci a řekli že přeinstalování OS nepomohlo a nakonec mi vyměnili síťovou kartu. Včera jsem přivezl notebook domů a dnes sem se chtěl připojit na internet, ale když sem se chtěl připojit nenašel sem zde mou bezdrátovou síť. Na novém notebooku i na bratrovo wifina bez jediného problému jde, ale ten notebook po reklamaci síť prostě nemůže najít. Okolní bezdrátové sítě sousedů vidět jsou ale ta má ne, přitom žadný problém s tímhle nikdy nebyl a vůbec nevím co s tím. Už celý den procházím fóra a zatím sem na nic podobného nenarazil tak Vás prosím o pomoc jestli byste nevěděli co s tím může být vůbec si nevím rady:( předem díky
Pein17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 17. 8. 2011 15:09

Nainstaloval jsi nejaktuálnější ovladač ze stránek výrobce čipové sady wifi-karty? To dělá často zázraky...
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Pein17 17. 8. 2011 15:12

to jsem ještě nezkoušel raději jsem nejdříve napsal než do toho začnu šťourat a přeinstalovávat ovladače:) zkusím to;)

-- 17. 8. 2011 16:28 --

bohužel to nepomohlo:( stahval jsem ovladače přímo ze stránek aceru přímo na můj typ notebooku a pořád stejný problém - okolní bezdrátové sítě to vyhledá ale tu moji ne přitom kdykoliv se tady chtěl někdo připojit tak pokaždé to šlo bez problémů nevím jestli je to jen nastavením v notebooku které jsem jen nenašel nebo čím by to mohlo být
Pein17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 17. 8. 2011 16:27

Ja by som sa pokusil navodit taky stav v akom to bolo ked to chodilo.
Instalovat povodny OS s ktorym bol NB kupeny. Na instalacnom mediu by mal byt tiez ovladac k wifi karte. Je pravdepodobne, ze to fungovalo len s tym ovladacom, ktory bol pribaleny k NB.Az potom ked by to neslo by som zacal patrat dalej, kde by mohol byt problem. Napriklad v aktualizaciach OS.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pein17 17. 8. 2011 17:16

V NB je nainstalovaný stejný OS (vista home premium 32bit) jako předtím se stejnýma aktualizacema OS jako dřív. To bylo první co jsem zkoušel. K NB jsem žádné cdčko nebo tak něco nedostal vše bylo pouze v NB. Stav je úplně stejný jaký byl před reklamací, ale napadá mě zdali tím že změnili hardware (výměna síťové karty) tak jestli není možné že tam dali jinou síťovou kartu než jaká tam byla (např typ karty atp) a třeba ta nová přijímá na jiné frekvenci než ta původní a je třeba to nějak přenastavit. Bohužel nevím jestli tento problém je vůbec možný s tou frekvencí jen mě to napadlo v tomhle se nevyznám. A nechce se mi přeinstalovávat celý OS. Tady je jediný problém - že to od okolních wifin signál přijímá a najde je to když dám vyhledat bezdrátová připojení, ale ta moje se nikdy nezobrazí a na ostatních NB doma to jde bez problému. Proto mě napadlo jestli nemůže být chyba někde v tom že mi tam nedali přesně stejný typ síťovky
Pein17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 17. 8. 2011 17:54

Typ wifi karty aky tam bol by si mal mat na spodnej strane NB niekde na stitku, alebo na fakture, dodacom liste, pripadne by sa dal zistit s prenseho typoveho oznacenia NB (z faktury alebo stitku na spodnej strane). To co ti tam dali sa moze aj nemusi zhodovat s tym co si tam mal.
V servise hovorili, ze preinstalacia nepomohla.
Pomohla by informacia ako sa to spravalo v tom servise ked to skusali. To neslo ani na ich AP? Zrejme to neslo ked sa rozhodli vymenit wifi kartu. Potom ale nerozumiem, ze po vymene to znova nechodi. V tom servise to predsa museli odskusat. Pytal si sa ich ci im to chodilo ked vymenili tu kartu?
Len tak zo srandy skus nastavit AP aj wifi v NB nastavit na mod 802.11b only. Mozno ti to pojde takto.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vanamond 17. 8. 2011 18:42

No, viděl jsem takový problém u Acerů - nějaký ten malý 10" model - tam je totiž osazena wifi karta,která je nastavená na americkou normu a tedy podporuje kanály 1-11 včetně. A protože sousedi měli WIFIAP na kanálu 13 ( EU norma podporuje kanály 1-13 ) tak ho to nevidělo a nevidělo a nevidělo a ostatní samozřejmě ano a fungovaly.
Řešení - no, posunul jsem WiFIAP na nižší kanál ( u sousedů byl volný kanál č.4 , ale to jen pro dokreslení ) a vše chodilo. Volal jsem na Acer a tam mi bylo řečeno - velmi diplomatickou a slušnou formou - ať si trhnu, že o tom ví a že to řešit nebudou,a reklamovat že to možné není.

Nemáte WiFI AP na kanálu 12 nebo 13 ?
Pokud ano, najděte prosím nižší kanál, přepněte na něj AP a zkuste to znovu a napište.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior

Odeslat příspěvekod Pein17 17. 8. 2011 19:12

hunter21 - nene dřív byl problém v tom že wifina vypadávala a po čase už se nechtěla ani připojit ale našlo je to všechny až poté co vrátili NB z reklamace mi to moji wifinu nenajde. A už jsem to kontroloval a síťová karta co mám teď a co jsem měl předtím se shodují takže je to stejný typ karty. Jen se ještě zeptám jak se tedy nastavuje ten mod 802.11b only? A nebude to mít nějaký vliv na ostatní NB? A z reklamace sem to nevyzvedával bohužel já.

vanamond - mám normální 14,6 palců nebo kolik to je teď nevím přesně. A jak zjistím na jakém kanálu vysílá, popř jak ten kanál změním(snížím) ?
Pein17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 17. 8. 2011 19:20

Jenom tak na okraj, instalovat jsi měl ovladače od výrobce wifi-čipové sady, ne ze stránek Aceru, tam je často starý šrot.

Mód 11 only se nastavuje v ovladačích wifi-karty v laptopu a ve webové administraci wifi-routeru. Pokud nastavíš v routeru 11 only, týká se to všech počítačů.
Ve webové administraci wifi-routeru zjistíš i ten kanál, na kterém se vysílá.
Naposledy upravil vladimir dne 17. 8. 2011 19:25, celkově upraveno 1
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod vanamond 17. 8. 2011 19:21

nastavení kanálu je v nastavení wifiap - například kdybyste měl modem od O2, tak v něm je i wifiap. Takže se tam přihlásíte ( pokud je to kombinovaný modem od O2, tak je na adrese 10.0.0.138 jméno i heslo je admin ) v nastavení wifi a tam změňte kanál na jiný ( pokud je to tento problém, musel by být na kanálu 12 nebo 13 ). Nastavení na notebooku ( notebookách )neměňte, tam to není.
Nebo ať Vám to někdo nastaví - je to na pět minut, nic hrozného,hi .
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 17. 8. 2011 19:29

V sucastnosti su tie zariadenia komplikovanejsie. Podrobne preskumaj vsetko co ti umoznuje nastavit ovladac a to aj v rozsirenych nastaveniach. Mal by si tam najst aj ten mod 802.11b only. Cislo kanalu mozes zistit priamo na AP v nastaveni.
Vanamond ma velmi dobru poznamku.
Zavisi ako mas nastaveny region na wifi karte. USA region pouziva len kanaly od 1 do 11.
Europske nastavenie oznacovane ako ETSI moze pouzivat kanaly od 1 do 13.
Ak mas nahodou nastaveny region na USA karta ti prehladava len kanaly od 1 do 11. Na kanal 12 a 13 sa nepreladuje. Ak nahodou tvoje AP vysiela na kanale 12 alebo 13, tak ho nikdy neuvidis, co by mohol byt tvoj problem. Nemusi to byt ovsem problem jediny, alebo presne tento.
Ak by si nemal problem v tomto nastaveni, tak mozes vyskusat zmenu modu. Zatial len na skusku ci sa ti vobec zobrazi tvoja siet. Uvidime.
Uz by si konecne mohol prezradit co to mas za AP a wifi kartu.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 17. 8. 2011 19:31

Na notebooku, ktery tu Wifi vidi nainstalovat inSSIDer a v nem zjistit cislo kanalu.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Pein17 18. 8. 2011 10:26

Tak podle chanelu co píše InSSIDer to vysílá na kanálu 1 + 5. Vůbec nevím jak je to možné, nic sem nepřenastavoval v nastavení modemu na adrese 10.0.0.138, dnes jsem zapnul druhý NB se kterým je ten problém a najednou vyskočila hláška nalezena nová síť wifi a když sem jí dal do upřednostňovaných sítí tak ji to automaticky samo připojilo. Vůbec nerozumim tomu co se právě stalo včera po instalaci ovladačů jsem ho restartoval a nepomohlo to ale dnes to již funguje takže se Vám omlouvám a všem veliké díky za jejich pomoc a ochotu:) problém vyřešen i když vůbec netuším co se stalo:D ale i tak všem díky;)
Pein17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 18. 8. 2011 11:02

Odhadem se ti ještě doinstalovaly nějaké aktualizace do Windows.

Kanály 1+5: co to máš za wifi-router/wifi-modem? To má dva tunery?
Nebo máš dva AP se stejným SSID, popřípadě se stejným SSID vysílá soused na jiném kanále? V tom posledním případé doporučuji SSID změnit, aby s jedním SSID vysílala jenom jedna síť - může to být příčina nejrůznějších problémů.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod hunter21 18. 8. 2011 11:17

To vladimir:
Pravdepodobne ma nastaveny mod 802.11 b/g/n mixed a vysiela mu to aj v N-ku na 40MHz.
hunter21
Pokročilý

Další stránka