domácí síť - asus rt-n56u

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod f3nix 11. 6. 2012 17:07

zdravím, potřeboval bych poradit s vytvořením sítě

internet do ntb přijímám bezdrátově přes router, který je nahoře v domě. chtěl bych vědět, zda můj router je schopen chytat wifi signál z horního routeru a ten pak posílat na můj ntb. do tohoto routeru bych měl zapojenou tiskárnu i externí hdd. dá se to celé nastavit?

případně jak vytvořit wifi síť pouze s mým routerem (bez připojení k internetu), ve které by byl připojený externí disk a tiskárna? pak už bych akorát přepínal mezi wifi sítěmi. zkoušel jsem připojit přes lan a vytvořit wifi síť, ale když jsem kabel odpojil, tak k wifi síti jsem se nepřipojil

děkuji za rady
f3nix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 11. 6. 2012 17:55

RT-N56U nepodporuje režim repeater, takže příjem internetu a jeho další šíření není možné.
Nepodporuje ani alternativní firmware DD-WRT. Z tohoto ohledu se tedy jedná o zcela nevhodné zařízení.

Vytvořit samostatnou síť musí jít, pokud zařízení není vadné nebo špatně nakonfigurované.
Pokud je zařízení z druhé ruky, doporučuji reset do výrobních nastavení, předchozí majitel tam mohl nastavit například filtrování MAC adres zařízení.

Doporučji kontrolu verze firmware a aktualuzaci ovladačů wifi-karty od výrobců čipové sady.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f3nix 11. 6. 2012 18:02

je to nový router zakoupený na czc, aktualizovaný firmware je, ve výchozím stavu při připojené lan je zapnutá nechráněná síť asus a asus_5G, když nastavím heslo wifi a vypojím lan kabel, tak se to k wifi nepřipojí
f3nix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 11. 6. 2012 19:37

Takže k nešifrované síti se počítač připojí a k šifrované ne? To mi připomíná typické chování zastaralých ovladačů wifi-karty, respektive tak by se choval i windows XP bez určitých, roky starých aktualizací.

Co tam máš za wifi-kartu? (Pokud nevíš, výpis ipconfig /all napoví...)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f3nix 11. 6. 2012 19:49

asi jsem to špatně napsal, přes ethernet kabel se připojí, ale když ethernet kabel odpojím tak k wifi se již nepřipojí

jinak se jedná dell wireless 1510 wireless-n
f3nix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 6. 2012 20:12

Tím jsi ale neodpověděl ani na jednu otázku vladimira.

Má nějaký vliv, když použiješ nešifrovanou WiFi?

Jaký operační systém na notebooku používáš?

Jakou WiFi kartu máš v notebooku?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod f3nix 11. 6. 2012 20:23

vliv to nemá
w7 x64
Dell Wireless 1510 Wireless-N WLAN Mini-Card
f3nix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 12. 6. 2012 06:56

Jakou verzi ovladačů máš? V internetu vidím ke stažení verzi 5.30.21.0, je zmiňovaná i verze 5.60.48.35. Asi je to Broadcom chipset, u těch by mohla fungovat při ruční aktualizaci volba vyhledat v internetu.

ipconfig /all ukazuje co?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků