bezdrátové sdílení dat v bytě

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Řepík 22. 8. 2012 12:30

Ahoj,

předem se omlouvám, v oblasti, na kterou se chci zeptat, nemám žádné zkušenosti, takže možná složitě budu řešit něco, co jde vyřešit jednoduchou cestou...

A teď dotaz - rád bych si v baráku pořešil sdílení dat tak, abych měl všechna data na jednom místě a kdykoliv se k nim dostal z každého zařízení, které připojím k domácí WiFi síti (nyní mluvím o třech NTB, jednom tabletu a iPhonu). Pro to je tedy potřeba nějakého zařízení a pokud jsem dobře četl, měl by to být NAS server. Je to tak? A pokud ano, existují nějaké adaptéry pro TV (starší plazma Samsung), které umožní přehrávat na TV filmy/fotky, které budou na uložišti? Případně může v tomto nějak pomoci PS3?

Snad je můj dotaz pochopitelný :-[
A kdyby byl někdo v okolí HK či Pardubic schopný mi s tímt o přímo pomoci, bylo by to super ;-)

Díky Řepík
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 22. 8. 2012 13:12

Potřebuješ nějaké síťové úložiště, ke kterému se budeš připojovat a na kterém budou data. Například ten NAS (nebo externí disk připojený k chytřejšímu routeru nebo jakýkoliv počítač s nějakou sdílenou jednotkou).

PS3 by měl umět přehrávat filmy ze síťového úložiště. Pokud to zvládne (ověř si to), pak by stačilo PS3 připojit k TV. Pokud TV patří mezi SmartTV, pak stačí přímo z notebooku nebo telefonu přehrávat na TV přes Samsung AllShare.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Řepík 22. 8. 2012 14:28

Bari: díky za info. Co se týká PS3, tak ten je přes HDMI propojené s TV, takže tam je to v pořádku. TV bohužel SmartTV není...

Externí disk mám Seagate 320 GB, ale obávám se, že ten router ho nezvládne, takže asi půjdu cestou toho NAS serveru...
Řepík
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 22. 8. 2012 15:22

No ono NAS je asi nejlepsi, ale co mas za router? protoze ty nejlacinejsi NASy treba TyXEL ma propustnost max 8MB/s coz je zalostne malo.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Řepík 30. 8. 2012 20:40

Je to nějaký Izcomax 11g router, takže to nebude žádná sláva... Ale na druhou stranu musím říct, že jede přes dva roky v kuse a stále se drží... :-D
Řepík
Junior